Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powrót - winieta na Austrie w nocy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.06.2015 16:10

Możesz kupić sobie jadąc w tamta stronę dwie.
Ta druga z późniejsza datą rozpoczęcia ważności.
Na granicy masz budy i winiety mają.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 24.06.2015 18:34

Tak jak pisałem było również w zeszłym roku - wyglądało to identycznie. jak jest w tym nie powiem bo na wczasy dopiero jade :) ale nie sądzę żeby coś się zmieniło. Moim zdaniem na 100% na granicy musi być możliwość zakupu winiety. Jak wrócisz napisz jak było. Może ktoś już wracał w tym roku to niech jeszcze potwierdzi.
Co do porady kolegi FUX - zacznij kolego czytać ze zrozumieniem, chyba że nawalasz posty na ilość :D :D :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.06.2015 19:54

jgx1 napisał(a):Tak jak pisałem było również w zeszłym roku - wyglądało to identycznie. jak jest w tym nie powiem bo na wczasy dopiero jade :) ale nie sądzę żeby coś się zmieniło. Moim zdaniem na 100% na granicy musi być możliwość zakupu winiety. Jak wrócisz napisz jak było. Może ktoś już wracał w tym roku to niech jeszcze potwierdzi.
Co do porady kolegi FUX - zacznij kolego czytać ze zrozumieniem, chyba że nawalasz posty na ilość :D :D :D

Padłem.
Przeczytaj mój post sprzed dwóch lat.
Pytasz o te same rzeczy. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 20:06

jgx1 napisał(a):...bez najmniejszego problemu zakupiłem 10-dniową winietę na Austrie w pawilonie na granicy zaraz za celnikami słoweńskimi, godzina 2.30 w nocy![/b] Więc nie trzeba szukać żadnych stacjo CPN całodobowych tylko po odprawie słoweńskiej stajemy po prawej przy pierwszym pawiloniku i na wprost wejście :D



jgx1 napisał(a):Tak jak pisałem było również w zeszłym roku - wyglądało to identycznie. jak jest w tym nie powiem bo na wczasy dopiero jade :) ale nie sądzę żeby coś się zmieniło. Moim zdaniem na 100% na granicy musi być możliwość zakupu winiety.


Jakich celników :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :wink: :wink: :wink:
Jakiej odprawie granicznej :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :wink: :wink: :wink:

Słowenia i Austria są w strefie Schengen, nie ma ani celników, ani odprawy granicznej, nie ma przejścia granicznego, tylko stoją jego DAWNE budynki po austriackiej i słoweńskiej stronie :D

Na samej granicy w Spielfeld da się kupić winietę, ale broń Boże nie wolno pojechać ani metra dalej po minięciu miejsca, gdzie są sprzedawane winietki, to kosztuje 120 euro płatne gotówką lub 450 kredytowym 8)

Lepiej, jak radzi Fux, kupić od razu 2 winietki na Austrię i kazać je odpowiednio przedziurkować :!: :D
wierad
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wierad » 24.06.2015 20:39

Lednice napisał(a):
jgx1 napisał(a):...bez najmniejszego problemu zakupiłem 10-dniową winietę na Austrie w pawilonie na granicy zaraz za celnikami słoweńskimi, godzina 2.30 w nocy![/b] Więc nie trzeba szukać żadnych stacjo CPN całodobowych tylko po odprawie słoweńskiej stajemy po prawej przy pierwszym pawiloniku i na wprost wejście :D



jgx1 napisał(a):Tak jak pisałem było również w zeszłym roku - wyglądało to identycznie. jak jest w tym nie powiem bo na wczasy dopiero jade :) ale nie sądzę żeby coś się zmieniło. Moim zdaniem na 100% na granicy musi być możliwość zakupu winiety.


Jakich celników :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :wink: :wink: :wink:
Jakiej odprawie granicznej :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :wink: :wink: :wink:

Słowenia i Austria są w strefie Schengen, nie ma ani celników, ani odprawy granicznej, nie ma przejścia granicznego, tylko stoją jego DAWNE budynki po austriackiej i słoweńskiej stronie :D

Na samej granicy w Spielfeld da się kupić winietę, ale broń Boże nie wolno pojechać ani metra dalej po minięciu miejsca, gdzie są sprzedawane winietki, to kosztuje 120 euro płatne gotówką lub 450 kredytowym 8)

Lepiej, jak radzi Fux, kupić od razu 2 winietki na Austrię i kazać je odpowiednio przedziurkować :!: :D


Post dotyczy przejścia Cro - Slo nie Slo - Austria. Pawilony czynne są przez całą dobę i winietę Austriacką kupuje się w nominalnej cenie. Tak było w każdym bądź razie w zeszłym roku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 21:09

Moja wina, nie doczytałem :roll:
Przeczytałem tylko post kaki i jgxa na poprzedniej stronie i myślałem, że chodzi o granicę Austrii ze Słowenią :roll:

PS: na granicy chorwacko-słoweńskiej nie ma celników :!: W UE celnicy obsadzają tylko przejścia graniczne na granicach zewnętrznych Unii
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 24.06.2015 22:00

dids76 napisał(a):na 100% całodobowe stacje w Słowenii masz przy drodze nr 9 w Podlehniku. O tutaj:
http://goo.gl/maps/14VZI
I po przeciwnej stronie drogi.
Tylko nie wiem jak tam z winietami na Austrię.

tak tylko w ramach własnego doświadczenia dids76
kiedyś naciąłem się na tych stacjach .... po prostu były zamknięte :)
jak na razie to na moje potrzeby tankowania (nie wiem jak z winietami) niezawodna jest stacja w Ptuj (na trasie M-L-P)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.06.2015 10:28

Tak jak niektórzy podpowiadają.
Bierzesz winietę wte oraz mówisz zurick i dostajesz drugą wewte.
Wiedzą o co chodzi i sprzedadzą z odpowiednią datą abyś miał zapasu z 2 tygodnie.
Spokojna głowa w drodze nocą z powrotem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Powrót - winieta na Austrie w nocy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone