Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powróciłem z Chorawcji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vieri
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.08.2005
Powróciłem z Chorawcji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vieri » 30.08.2005 15:04

A więc jak w temacie powróciłem z Chorwacji ( miejscowość Klek). Bardzo urocze miejsce a właściwie kurort, morze ciepłe nie spotkałem ani jednego jeżowca :), piękne widoki. Chce tam wrócić poraz kolejny :) . Hm jestem tyko zaskoczony że Chorwaci nie są raczej nastawieni na polaków. Menu w restauracjach nie sa po Polsku. Okej może za duzo wymagam ale jak zobaczyłem wśród języków język Hiszpański no to zrobiłem wielkie oczy :O nie widizałem tam ani jednego Hiszpana więc niewiem po co to.... Na dodatek biuro to organizuje podróże do Chorwacji już od 10 lat w to samo miejsce!! to chyba coś nie tak ... Chyba że się przyzwyczaili że przyjeżdżają Polacy cały czas a zmieniać nic nie trzeba bo po co i tak przyjadą! Chorwaci raczej są nastawieni najbardziej na włochów którzy mają kase i ciągle dają tylko napiwki :D
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 01.09.2005 15:15

wiesz, też pomyslałem sobie dwa czy trzy lata temu że są nastawieni na makaronów i niemczurów (że tak się brzydko wyrażę) w czasie szukania przewodników. W księgarniach Rijeki i Splitu wiele tytułów jest niedostepnych nawet po angielsku. I raczej to jest bardziej dziwne,
nie łudźmy się, po polsku nie będzie (równie dobrze musieli by pisać po czesku czy węgiersku - ich też jest bardzo wielu)
Na sczęście chorwacki w zakresie zywności można dość szybko przyswoić i jeśli zamierzasz tam jeździć to naprawdę warto.
A na ulotce informacyjnej parku KRKA jest opis także i po polsku, więc nie jest tak źle...
DJ Bobo
Croentuzjasta
Posty: 208
Dołączył(a): 01.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) DJ Bobo » 01.09.2005 15:31

mamrotek napisał(a):wiesz, też pomyslałem sobie dwa czy trzy lata temu że są nastawieni na makaronów i niemczurów (że tak się brzydko wyrażę) w czasie szukania przewodników. W księgarniach Rijeki i Splitu wiele tytułów jest niedostepnych nawet po angielsku. I raczej to jest bardziej dziwne,
nie łudźmy się, po polsku nie będzie (równie dobrze musieli by pisać po czesku czy węgiersku - ich też jest bardzo wielu)
Na sczęście chorwacki w zakresie zywności można dość szybko przyswoić i jeśli zamierzasz tam jeździć to naprawdę warto.
A na ulotce informacyjnej parku KRKA jest opis także i po polsku, więc nie jest tak źle...

jest tam coraz więcej ilustrowanych przewodników po polsku ,plus ofert po polsku.katalogów,stron
(nawet niedaleka Bośnia wydała już przewodnik po Mostarze po polsku)
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 01.09.2005 16:40

Tak ale to są przewodniki komercyjne, ogólne nie wnoszące więcej niz te z polskich ksiegarni. Mnie się podobał przewodnik o KORNATI ale nie było wersji angielskiej w zadnym ze sklepów...

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone