Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portrety

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 29.12.2015 18:30

Bea.ta napisał(a):Piękne ;)
tak piękne, że mimo wszystko wybaczę Ci uciętą stopę :)
A skojarzeniowo ...może w sepii z porysowanym tłem i poszarpanymi brzegami?? :)
Ech, bo krzywe było (to z ławką) i po wyprostowaniu musiałam dokonać małej amputacji :P
Za sepią nie przepadam, ale chyba wiem o co Ci chodzi - jak znajdę chfilkę to się pobawię jeszcze :oczko_usmiech:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 30.12.2015 23:11

Obrazek

Obrazek
adkrzywda
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) adkrzywda » 24.03.2016 12:39

Poproszę o konstruktywną krytykę
IMG_1448.jpg
1

IMG_1726.jpg
2

IMG_3420.jpg
3

IMG_3633.jpg
4

IMG_4571.jpg
5

IMG_4823.jpg
6

IMG_4853.jpg
7


:papa:
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 29.03.2016 10:12

Dzieci są tam wdzięcznym obiektem do fotografowania że ja bym nic nie poprawiał:) Każdy będzie miał inne, subiektywne porady i odczucia.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.03.2016 10:56

adkrzywda napisał(a):Poproszę o konstruktywną krytykę


Dawno w temacie się nie udzielałem, ale skoro Ci zależy to coś napiszę :wink: Najczęstszym błędem zarówno przy landszafcie jak i portrecie jest wykorzystywanie centralnego kadru, czego i Ty się nie ustrzegłeś w kilku ujęciach. Z drugiej strony jednak patrząc, coraz bardziej jestem przekonany do słów klasyka, a mianowicie: Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć. Tak więc róbmy zdjęcia takie jakie nam się podobają i jakie lubimy. Umiarkowane ilości żeby móc ogarnąć to na dyskach, ale róbmy. Teraz niektóre ze zdjęć są gówno warte nawet w naszych oczach. Wartości nabiorą za lat kilkanaście czy kilkadziesiąt. Druga sprawa do czego namawiam. Róbmy z tych wybranych albumy, fotoksiążki, czy kto co tam woli. Zdjęcie na papierze odbiera się inaczej i jest mniejsze ryzyko ich utraty. :) Zamiast kolejnej gry na xboxa zafundujmy dzieciakowi na któreśtam z kolei urodziny, album obejmujący jego dzieciństwo. Nie tylko z jego portretami ale z nami, dziadkami, czyli to co kiedyś pozostanie jedynie wspomnieniem 8)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2016 12:20

Psie portrety :wink:

Obrazek

Obrazek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 30.03.2016 14:04

Drugie świetne.

Ale ja jeśli chodzi o psy, to nawet krzywym się zachwycę :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.03.2016 11:09

Mam takie jedno, może nie krzywe ale af nie wydolił i jeszcze rozmazane, ale bardzo je lubię :wink:

Obrazek
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.03.2016 19:47

Rikardo ..... tryb sportowy tam masz??? :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.04.2016 11:59

Z 70-210/4 nie ma prawa nadążyć. Musiałbym mieś jakiegoś SSMa, a żeby temu futrzakowi zdjęcie zrobić nie wydam 8 tyś zł. :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2016 12:01

Rysio napisał(a):Mam takie jedno, może nie krzywe ale af nie wydolił i jeszcze rozmazane, ale bardzo je lubię :wink:

Obrazek


Żona, gdy spojrzała na tego futrzaka stwierdziła, że to musi być biała rodzina naszego :mrgreen: :mrgreen:

IMG_0988.JPG

:hut:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 06.04.2016 22:09

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2016 09:02

Z serii "Psie portrety" :wink:

kama.JPG
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 05.05.2016 09:15

Jak przyjaciele, to przyjaciele;)
Obrazek
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 05.05.2016 09:20

Rysio napisał(a):
adkrzywda napisał(a):Poproszę o konstruktywną krytykę


Dawno w temacie się nie udzielałem, ale skoro Ci zależy to coś napiszę :wink: Najczęstszym błędem zarówno przy landszafcie jak i portrecie jest wykorzystywanie centralnego kadru, czego i Ty się nie ustrzegłeś w kilku ujęciach. Z drugiej strony jednak patrząc, coraz bardziej jestem przekonany do słów klasyka, a mianowicie: Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć. Tak więc róbmy zdjęcia takie jakie nam się podobają i jakie lubimy. Umiarkowane ilości żeby móc ogarnąć to na dyskach, ale róbmy. Teraz niektóre ze zdjęć są gówno warte nawet w naszych oczach. Wartości nabiorą za lat kilkanaście czy kilkadziesiąt. Druga sprawa do czego namawiam. Róbmy z tych wybranych albumy, fotoksiążki, czy kto co tam woli. Zdjęcie na papierze odbiera się inaczej i jest mniejsze ryzyko ich utraty. :) Zamiast kolejnej gry na xboxa zafundujmy dzieciakowi na któreśtam z kolei urodziny, album obejmujący jego dzieciństwo. Nie tylko z jego portretami ale z nami, dziadkami, czyli to co kiedyś pozostanie jedynie wspomnieniem 8)

Z tym centralnym kadrem to nieprawda jest;) W samym kinie symetria jak i centralny kadr jest jednym z przewodnich wśród wielu największych fachowców od obrazu. Jednym z takich przykładów może być Wes Anderson i jego Grand Budapest Hotel, który osobiście uwielbiam. Zerknij sobie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Portrety - strona 190
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone