Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PORADŹCIE cieple swetry do Chorwacji???

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 28.08.2007 19:41

Ja zabieram ciepły strój tylko na drogę, bo jeździmy na noc i wtedy na postoju zwłaszcza w Austrii jest zimno. Poza tym nawet jak byłam w I połowie września nic mi się nie przydało, szkoda miejsca w samochodzie, lepiej wziąć dodatkowe wygodne klapeczki i strój niż upychać kolejny sweter. Potwierdzam, że tylko na drogę.
Anna Pielecka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 25.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna Pielecka » 26.02.2008 17:34

Ja jechałam do Cro.w kombinezonie skórzanym ale od Słowacji był tylko zbędnym balastem.Nigdy wcześniej nie przejechałam w bikini MOTOREM tylu kilometrów co w Chorwacji w lipcu 2006roku.Szkoda tylko ,że trzeba tam jezdzić w kaskach .(oczywiście jednak w nich jest trochę bezpieczniej ale jak w piekarniku)
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 23.03.2008 22:18

Jestem generalnie zmarzluchem :oops: i nie da się tego zmienić. Wieczorami zdarzyło mi się siedzieć na tarasie w polarze lub kurteczce gdy temperatura powietrza wynosiła ok. 25 stopni, więc jeśli często marzniesz to bluza jakaś będzie potrzebna :D . Wiem, to śmieszne, gdy się marznie przy takiej temperaturze, moja rodzinka też się śmieje :lool: . Jeśli wybierasz się na rejs, CIEPłE ubranie będzie konieczne. My płynęliśmy na Kornati i wpłynęliśmy w sam środek burzy, było obrzydliwie zimno - WSZYSTKIM!!! Nawet Włosi zamilkli zupełnie, a przy grillu na pokładzie i wejściu do maszynowni skąd wylatywało ciepłe powietrze turyści grzali się ściśnięci jak sardynki w puszce. Więc na rejs w morze zabierz plecak z czymś cieplejszym. :D
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 29.03.2008 23:54

Mnie do tej pory trafił sie jeden dzień w Chorwacji, kiedy trzeba było założyć na siebie coś więcej niż kąpielówki i T-Shirt. Bluza przydaje się podczas odpoczynków na stacjach benzynowych w nocy (a i to nie zawsze). W tym roku też biorę ze sobą tylko jedną grubszą bluzę i myślę, że to spokojnie wystarczy. Udanych wakacji!
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 06.06.2008 17:54

Ja byłam rok temu w Chorwacji,sweter nie przydał się... choć jeden dzień miałam pochmurny ale ciepły...
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 09.09.2008 13:14

w sierpniu ponoć widziano obywatelki zze wschodniej granicy w futrach,czyli moze byc zimno
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.09.2008 14:06

W ubiegłym roku na Peljesacu 7 września ok godz. 20 było 11 st. C. Na wzgórzu Srd 5 września temperatura była podobna, z tym że wiatr wiał tak z 80km/h więc odczuwalna ... gęsią skórę miałem na etapie początku porastania pierzem. Dziewczyny zmarzły po 3 minutach od wyjścia z auta, pomimo założenia dość ciepłych polarów. Na Sv. Jure nie pamiętam której nocy spadł śnieg ... 8)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.09.2008 14:39

TU
Popatrz, zmień miejscowość, itd.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 09.09.2008 17:12

Kacper111 napisał(a):w sierpniu ponoć widziano obywatelki zze wschodniej granicy w futrach,czyli moze byc zimno

he he .. też widziałem rzeczone obywatelki w Barze (Czarnogóra), ale futra nie były z powodu braku upału .. hm.. nie znam powodu. W Grecji w zeszłym roku też takie panie widziałem, a było 40 st. w cieniu... w Paralii (Olimpic Beach).
Taka już ich uroda.. ale nie ma to nic wspólnego z tiempieraturą
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 29.09.2008 23:54

zapakowalam cala jedna wielka torbe cieplych ciuchow...

nie zalozylismy nic...
za to ciagle bylo malo koszulek z krotkim rekawkiem ;)
dobrze ze wysychaly natychmiast wlasciwie :lol:

bylismy w terminie 30.08 - 12.09 w Basce (Krk)
dzień przed wyjazdem szliśmy promenadą i zaczepił nas Chorwat namawiając na rejs
powiedzieliśmy, że jutro wyjeżdżamy.. on na to, że jeszcze jutro będzie ładnie a później już chłodno

jakieś było nasze zdziwienie gdy na kamerkach (będąc juz w Polsce) wiedzieliśmy ludzi w dlugich spodniach i bluzach... prognozy pokazywaly, ze temperatura oscylowala w granicach 15-16 stopni
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 30.09.2008 14:15

nam się niestety ciepłe sweterki przydały. Byliśmy od 15 do 28 na Pieljesacu pod Orebicem. Nie było może jakoś super zimno no ale ciepło tez nie. Pogody iście plażowej było może z 3 dni, inne ciepło alee bez słońca albo bardzo wietrznie, raz padało. Wieczory zimne (brakowało mi siedzenia nocnego na tarasie) i noce bardzo zimne, chyba z 4 razy w nocy włączaliśmy grzejnik. Nie do takiej pogody w Chorwacji jestem przyzwyczajona, pojechaliśmy tak późno ze względu na 9 miesięczną córkę, w przyszłym roku obstawiamy czerwiec. Ale podsumowując kocham Chorwację z całym jej inwentarzem, takze z kiepska pogodą i ciepłymi swetrami :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2008 14:20

O tej porze roku Chorwacja jest wieczorami jednak chłodna...wieczorny spacer raczej konieczny będzie w bluzie...
Ariel123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ariel123 » 01.10.2008 09:05

Heja!
Wczoraj wróciłem z Makarskiej.
W związku taką pogodą, jaka jest w Europie... tam też było ochłodzenie, także bluza i jeansy wieczorami się przydały.
Było bossssko :) Jak zawsze.
Teraz nie mogę się przyzwyczaić do szarej polskiej rzeczywistości... heh

Pozdrwiam
alexx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alexx » 29.05.2009 16:45

witam tu moj pierwszy raz na forum:D mam pytanko chce sie wybrac w okolice makarskiej ale dopiero we wrzesniu 25 do 15 pazdziernika ,czy jest ciepla woda i temp.powietrza moze mi ktos cpomoc .DZEIKI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH:)
Marcin-1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 08.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin-1 » 29.05.2009 20:59

alexx napisał(a):witam tu moj pierwszy raz na forum:D mam pytanko chce sie wybrac w okolice makarskiej ale dopiero we wrzesniu 25 do 15 pazdziernika ,czy jest ciepla woda i temp.powietrza moze mi ktos cpomoc .DZEIKI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH:)


Byłem na początku października w Trogirze, temperatura wody 25 stopni, powietrza 30, jeden z bardziej udanych urlopów w Chorwacji. Jeden minus wyjazdu w takim terminie to wczesne zachody słońca, o 18-tej robilo sie ciemno. Dla porównania 07.06.2005r na wyspie Krk, deszcz, swetry i brak nadziei na poprawę, dopiero drugi tydzień urlopu się poprawiło. Teraz też jadę (wyjazd 01.06) i już się boję jak to będzie. No ale jak to mówią, na pewno lepiej bedzię niz nad Bałtykiem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PORADŹCIE cieple swetry do Chorwacji??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone