Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pomóżcie wybrac SUPER miejsce w Cro:) pierwszy raz :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damian50000
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) damian50000 » 26.05.2009 22:29

Witam,

W te wakacje wybieram się po raz drugi do Chorwacji... i również nie mogłem się zdecydować, gdzie pojechać :)

Może rozwiązanie, które wybrałem, podsunie Ci jakiś pomysł..

Otóż jadę ze znajomymi na 2 tygodnie - pierwszy tydzień spędzimy na wyspie Krk, skąd będziemy mogli pozwiedzać zarówno Istrię jak i wyspę Krk oraz Rab. Drugi tydzień to pobyt na campingu w okolicy Sibenika (po drodze Plitvickie jeziora), skąd będziemy mieć punkt wypadowy do Splitu, Trogiru, Zadaru, Kornati a także wybierzemy się do Dubrovnika.

Może nie jest to dokładne zwiedzenie Chorwacji, ale z drugiej strony uważam, że jest to ciekawe połączenie odpoczynku i poznania kraju :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 26.05.2009 22:33

Jeśli się jedzie na minimum dwa tygodnie, to dzielenie wyjazdu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zawsze jeżdżę w przynajmniej dwa miejsca..:) nie można się nudzić :)
gajekno1
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gajekno1 » 27.05.2009 22:01

Ines wielkie dzieki za pomoc i za podesłane linki:) wiem ze wszystko jest na forum ale tego jest tyle ze glowa mała i tymbardziej ciezko jest sie zdecydowac... Planujemy troche poszalec w Cro i chyba padnie na Makraską:P
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 27.05.2009 23:11

ines napisał(a): choć dla mnie to miasteczko w ogóle nie nadaje się do wypoczynku

Nadaje się, tylko należy w odpowiednim miejscu znaleźć zakwaterowanie, dla mnie druga plaża koło strzeżonego płatnego parkingu była na 5, poza tym są też i dodatnie strony miast typu Makarska, choć z roku na rok jest tam coraz większy "kombinat wypoczynkowy".
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.05.2009 23:23

Pestro napisał(a):
ines napisał(a): choć dla mnie to miasteczko w ogóle nie nadaje się do wypoczynku

Nadaje się, tylko należy w odpowiednim miejscu znaleźć zakwaterowanie, dla mnie druga plaża koło strzeżonego płatnego parkingu była na 5, poza tym są też i dodatnie strony miast typu Makarska, choć z roku na rok jest tam coraz większy "kombinat wypoczynkowy".


Dla mnie się nie nadaje :) obok są o wiele bardziej urokliwe miasteczka :) Jednak jak ktoś chce poszaleć to dobry wybór..tam jest co robić :twisted: :P Zreszta nigdy nie jeżdżę dwa razy w to samo miejsce, no chyba ze to Peljescac-tu łamię te reguły :)
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Re: :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 28.05.2009 07:12

Dla mnie się nie nadaje :) obok są o wiele bardziej urokliwe miasteczka :) Jednak jak ktoś chce poszaleć to dobry wybór..tam jest co robić :twisted: :P Zreszta nigdy nie jeżdżę dwa razy w to samo miejsce, no chyba ze to Peljescac-tu łamię te reguły :)

Owszem zgadza się są mniej lub bardziej urokliwe miejsca od Makarskiej, byłem tam parę lat temu i wyjazd był bardzo udany, choć nie skorzystałem ani razu z "rozrywkowych" miejsc, tam naprawdę dużo "się dzieje" w sezonie. Choć druga plaża obok hoteli to była jedna wielka dyskoteka, dlatego tam rzadko przebywaliśmy. Byłem tam w ubiegłym roku przejazdem i owszem stwierdziłem, iż po powiększeniu rodzinki takie miejsce już nie dla nas, ale głównie ze względu na bardzo dużą ilością turystów itp. Pzdr
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.05.2009 10:51

Welcome to Croatia :D ... Może tu coś wpadnie w oko :wink: :D
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 01.06.2009 11:41

By, nie zakładać nowego tematu.

Planuję wyjazd w ciemno w połowie lipca. Cel: Tucepi/Podgora.
Przeglądając mapy i informacje na forum wynika, ze ta pierwsza miejscowość jest bardziej popularna. Ale czy faktycznie ładniejsza?
Po drugie mam wrażenie ze Podgora jest nieco tańsza jeśli chodzi o ceny noclegów. I wreszcie po trzecie, chyba jest także większa, a co za tym idzie jest większy wybór aparatmentów co przy wyjeżdzie w ciemno ma dość duze znaczenie.

A zatem co lepsze Podgora, czy Tucepi? I jak z plażami? Czy, oprócz tych przy głównych promenadach są jakieś mniejsze, bardziej ustronne?
TREVOR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) TREVOR » 01.06.2009 13:22

gajekno1 napisał(a):witam. w lipcu wybieramy sie na wakacje do Chorwacji i tu mam prośbę o pomoc w wyborze odpowiedniego miejsca:) wybieramy się na dwie pary samochodem... odległosc nie gra roli - dodam tylko ze mamy po 22 lata i chcielibysmy popołudniami cos pozwiedzac a w nocy poszalec na disko:) Mamy problem z wyborem miejsca, nie mozemy sie zdecydowac czy na ktoras z wysp czy gdzies indziej. prosze o pomoc i z gory dziekuje:) :lol: 8)




Polecam miejscowosc Makarska super klimat!
Jedrek7
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jedrek7 » 11.05.2014 20:23

Zdecydowanie polecam Tucepi . Pozdrawiam.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 11.05.2014 20:36

Jedrek7 napisał(a):Zdecydowanie polecam Tucepi . Pozdrawiam.

Jedrek7 ,jakieś pięć lat poślizgu z tą odpowiedzią... :? Ale ,może lepiej późno ,niż wcale :wink:
pozdrav :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pomóżcie wybrac SUPER miejsce w Cro:) pierwszy raz :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone