Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Policz zanim pojedziesz!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 10:22

Heterka napisał(a):O rety, ale mi obliczył ten kalkulator prawie 2.100 zł na podróż za 2 osoby to zdecydowanie za dużo.

1. zmienić pojazd
2. jechać turystycznie, bocznymi drogami ;-)

Mi wychodzi, że jakieś 1500 zł będzie mnie kosztować cały transport wraz z kilkoma wycieczkami po Chorwacji :-)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 31.05.2012 10:29

Koszty walut bierzesz z Forex-a czy też średnie międzybankowe??

Pytam ponieważ np. Euro w kantorze w Gdańsku po 4.51 a na kalkulatorze po 4.40, kuna podobnie 0.58/0.65.

Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 10:35

taurus napisał(a):Koszty walut bierzesz z Forex-a czy też średnie międzybankowe??

Prawdę mówiąc kursy są wzięte z internetu (KCS, HUF), Euro - to pobożne życzenie, żeby taki miało kurs w lipcu, a HRK - z naszego forum, gdzie ludziska podawali, jak im przeliczało transakcje w maju podczas weekendu (plus 1-2 grosze ekstra) ;-)

W sumie, to cholera wie, jak to z tymi kursami jest.
Jedni kupią w kantorze płacąc za kunę 0,65 zł, inni wymienią euro i wyjdzie im po 0,54, a większość rozliczy bramki, czy tankowanie płacąc kartą po kursie w okolicach właśnie 0,58-0,60.
Dlatego jest możliwość edycji tych kursów, żeby każdy mógł pod siebie wprowadzić przewidywany kurs rozliczenia :-)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.05.2012 10:37

Iggy dobra robota, chociaż i tak najpierw liczę wszystko na kartce, a potem ewentualnie zweryfikuję.
Jak wiemy sama podróż do Chorwacji nie jest tania, ale dla mnie stanowi ona wartość dodaną do wczasów nad Adriatykiem. Można wsiąść do samolotu i pofrunąć. Ale działania logistyczne związane z organizowaniem podróży i później sama droga, to jest właśnie to. :D
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 31.05.2012 10:43

Dziękuje za odpowiedź.

Ja zawsze planuje wydatki licząc kursy maksymalne aby na wakacjach cieszyć się, że jest taniej ;)

Z Gdańska do Grebasticy koło Szybenika przez Słowację i Wiedeń, Słowenia boczkiem za 1800 dla 5 osób to dobra cena. Naturalnie w dwie strony ;)

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31.05.2012 10:46 przez taurus, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2012 10:44

Kalkulator super :idea: Hvala :idea:

Wg niego moje koszty podróży ok.1240 zł, tyle powinno być w "Skarbonce na 5 zł" :wink: :lol:
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 31.05.2012 11:24

Pełen podziw dla autora kalkulatora. Super sprawa :)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 11:34

Tak sobie pomyślałem, że dzięki takiemu narzędziu łatwiej będzie podjąć decyzję typu:
- przez Czechy, czy Słowację
- czy jest sens omijać autostrady w Słowenii
- przez Budapeszt, czy drogą "86" :-)

W zeszłym roku sam sobie zrobiłem wyliczenie kosztów jazdy różnymi trasami i sporo osób prosiło, by im ten arkusz udostępnić, więc postanowiłem zrobić coś uniwersalnego dla wszystkich, na tyle trwałego, by każdy mógł skorzystać w dowolnym momencie :-)
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 31.05.2012 13:01

A ja tak nieśmiało dodam swoje małe życzenie, dodaj jeszcze Bośnię, Serbię i Czarnogórę ;) :) ;)
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 13:07

remikrmk napisał(a):A ja tak nieśmiało dodam swoje małe życzenie, dodaj jeszcze Bośnię, Serbię i Czarnogórę ;) :) ;)

Hmmm... O tym nie myślałem, prawdę mówiąc, choć teraz do mnie dotarło, przecież nawet sam się wybieram do Bośni ;-)
Popracuję więc i nad tym tematem...
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 31.05.2012 13:45

Iggy,

jak już robisz prawie całe Bałkany to dorzuć jeszcze Macedonię i Albanię, i koszt drogi do Grecji będzie można wyliczać ;)

Pozdrawiam
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 16:27

taurus napisał(a):Iggy,

jak już robisz prawie całe Bałkany to dorzuć jeszcze Macedonię i Albanię

Hehe - widzę, że tu całą Europę niedługo trzeba będzie wprowadzić :-)

Z technicznego punktu widzenia nie ma większego problemu (poza czasem), gorzej z sensownym rozłożeniem tego na stronie...

PS. Dodałem wizualizację autostrad w Chorwacji. Po kliknięciu w nazwę autostrady pokazuje się kawałek Google Maps, gdzie można sobie obejrzeć, którędy leci autocesta. Gdzies mi się rzuciło w oczy, że ktoś tego pragnął :-)
grikoga
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 12.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) grikoga » 31.05.2012 16:56

witam
dlaczego droga przez niemcy jest nieuzasadniona ekonomicznie ja mieszkam w szczecinie i nie wyobrazam sobie podrozy przez polske
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 31.05.2012 16:58

Świetny pomysł. Dziękuję i gratuluję :). Sam też tworzę takie proste arkusze w excelu - przy kalkulacji kosztów podróży do Chorwacji (i nie tylko) przydatna rzecz.

PS Może zamiast liczby litrów paliwa wygodniej byłoby wpisywać liczbę km do przejechania i średnie spalanie? Prosta funkcja ILOCZYN (liczba km*średnie spalanie*cena paliwa*0,01). W ten sposób zaoszczędziłbyś trochę miejsca na stronce :lol:, które można by przeznaczyć na Bośnię lub promy ;).
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 31.05.2012 17:21

grikoga napisał(a):witam
dlaczego droga przez niemcy jest nieuzasadniona ekonomicznie ja mieszkam w szczecinie i nie wyobrazam sobie podrozy przez polske

Z punktu widzenia kalkulatora :-)

A to dlatego, że w Niemczech nie płacisz za autostrady, i raczej nie opłaca Ci się tankować, bo drożej i w 99 wypadkach na 100 zrobisz wszystko, by zatankować w Polsce.
Zatem z tego powodu nie umieściłem Niemiec w kalkulatorze, bo nie ma nic do policzenia :-)

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, ale jak mnie przekonacie, że jednak jakieś koszty (winietka, bramka autostradowa, paliwo) są ponoszone na tej trasie, to postaram się te Niemcy wciągnąć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Policz zanim pojedziesz! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone