Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pogoda we wrześniu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xmoni
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.07.2006
pogoda we wrześniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) xmoni » 04.08.2006 09:22

Witam wszystkich, troszkę przerażona jestem obecna prognozą pogody w chorwacji. Wybieram sie tam na początku września i martwię sie bo bardzo czekam na ten wyjazd, natomiast deszczu i chmur nie lubię, podpowiedzcie czy w tym czasie można oczekiwać słoneczka i gdzie ewentualnie sprawdzać aktualną pogodę(podpowiem że będe tydzien na Hvarze a drugi tydzień okolice makardskiej lub niżej )
z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź, jako że po raz pierwszy pojawiam sie na waszym forum.
pozdrowionka
arecki007
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) arecki007 » 04.08.2006 09:37

Gdzie sa wiarygodne prognozy nie wiem, ale z doświadczenie mogę podpowiedzieć, że jak w zeszłym roku wyjeżdżałem z Polski (początek września) pogoda była w trochę lepsza niż teraz. Jechaliśmy do Makarskiej, po drodze Czechy - pada deszcz i prognozy nieciekwaee, w Austrii i Słoweni jeszcze gorzej i prognozy nie przeiwdywały poprawy przez najblizszy tydzień. W Splicie też padało, ale ... tu niespodzianka po przejechaniu gór błekit nieba i morza. Byliśmy do 15 września i ani kropli deszczu, temp. poniżej 40 nie spadała. Podobnie wrażenia miał kolega, który był trzy razy więcej.
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 04.08.2006 14:02

Arecki007 - gdzie ani kropli deszczu nie było?
W tym samym mniej więcej czasie byliśmy w Baska Voda i owszem słoneczko, ciepełko, ale nie cały czas. Nie chce mi się schodzić do samochodu, mam tam jeszcze bilet z parku Bjokovo(dobrze pamiętam nazwę?) - wybraliśmy się na górkę właśnie dlatego że było deszczowo. Na górze była nawet niezła burza - zaj... się jechało, całkowita extrema :D
Po południu dopiero się wypogodziło. No i padało nocami.
Faktem jest natomiast, że od rana było głównie słoneczko, choć do tych 40 stopni to trochę brakowało - niewiele ale zawsze.

Więcej doświadczeń z pogodą we wrześniu nie mam, więc też lekko się zastanawiam czy w tym roku nie będzie jakiegoś surprajsa...
pożyjemy zobaczymy - pewnie gorzej niż teraz mam za oknem nie będzie :D
wojar20
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojar20 » 18.08.2006 10:48

arecki007 napisał(a):Gdzie sa wiarygodne prognozy nie wiem, ale z doświadczenie mogę podpowiedzieć, że jak w zeszłym roku wyjeżdżałem z Polski (początek września) pogoda była w trochę lepsza niż teraz. Jechaliśmy do Makarskiej, po drodze Czechy - pada deszcz i prognozy nieciekwaee, w Austrii i Słoweni jeszcze gorzej i prognozy nie przeiwdywały poprawy przez najblizszy tydzień. W Splicie też padało, ale ... tu niespodzianka po przejechaniu gór błekit nieba i morza. Byliśmy do 15 września i ani kropli deszczu, temp. poniżej 40 nie spadała. Podobnie wrażenia miał kolega, który był trzy razy więcej.

bylismy rok temu od 26 sieprnia do 12 wrzesnia w orebicu, i temepratura byla w okolicy 24-26 st cel( super temp.) ale nigdy w zyciu 40 stopni, i kilka dni popdaywalo, zreszta nasz gospodarz Tolij stwierdizl ze w zyciu nie bylo tak apskudnego lata w chorwcji jak w zeszlym roku.

Aha tolijj nam mowil ze w morzu sie kąpie do 15 listopada, a turysci sa do konca wrzesnia
UWAGA!!!
jesli zaczyna padac, to lepiej nie jeździc gorskim drogami, przy hamowaniu z predkosci 40 do 20 km/h samochod potrafi zachowywać sie jak na lodzie, samochod bokiem, brak baerierek - przpasc albo z drugiej strony sciana skalna
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 18.08.2006 11:23

Byłem 5 razy w drugiej połowie września, tylko w zeszłym roku było deszczowo. Od Splitu jechałem na południe, w Dubrowniku piękne słoneczko. Wodę zawsze miałem super, ok 22 st, powietrze ok 25-28 st, noce chłodne, nawet czasami kurtkę zakładałem. Na wspomniane 5 pobytów we wrzesniu najładniejszą i najcieplejszą pogodę miałem na Istrii, nie w Dalmacji. Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 18.08.2006 11:24

Jeszcze jedno, jeśli wyjazd w tym roku dojdzie do skutku (remont domu) to oczywiście we wrześniu, w drugiej połowie.
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 18.08.2006 12:12

wojar20 napisał(a):UWAGA!!!
jesli zaczyna padac, to lepiej nie jeździc gorskim drogami, przy hamowaniu z predkosci 40 do 20 km/h samochod potrafi zachowywać sie jak na lodzie, samochod bokiem, brak baerierek - przpasc albo z drugiej strony sciana skalna


ha!ha!
teraz to piszesz... jak w burzę w ub roku wjechałem na sveti jure :devil:
jak wróciłem, to już wiedziałem czemu nasz gospodarz patrzył na mnie jak na kosmitę...
ale extrema niezła, w sumie polecam spragnionym "odrobiny" ;) adrenalinki
MARTYNA S
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.08.2006
pogoda we wrzesniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARTYNA S » 21.08.2006 11:56

Witam Wszystkich!

Wybieram sie w tym roku do Chorwacji i przyczyn ode mnie nie zaleznych jade w polowie wrzesnia .. jestem z lekka przerazona, czytajac relacje ludzi , ktorzy wracaja i mowiac ze nie bylo slonca, ze lalo, ze wialo itp .. myslalam ze tam to nie bede musiala sie martwic o pogode ...
No, ale pozyjemy zobaczymy, jakby ktos slyszal o prognozach na wrzesien w Chorwacji, dokladnie w Dalmacji Srodkowej i Poludniowej to niech napisze.

POzdrawiam
Martyna
G. Drzycimski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) G. Drzycimski » 21.08.2006 12:10

Gwarancji pogodowych nie ma żadnych. Latem na pewno Chorwacja pewniejsza od Polski, ale jesienią to już może być ruletka. Zresztą w tym roku w sierpniu na Chorwacji z 10 dni pobytu miałem jeden deszczowy i jeden średni. Rok temu za to bite 10 dni wspaniała pogoda, też w sierpniu. Różnie można trafić, ale trzeba być dobrej myśli i chyba nikomu na Chorwacji nie zdarzył się cały pobyt w deszczu /jak to często bywa w Polsce/??? a może się mylę?
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 21.08.2006 13:10

G. Drzycimski napisał(a):Gwarancji pogodowych nie ma żadnych. Latem na pewno Chorwacja pewniejsza od Polski, ale jesienią to już może być ruletka. Zresztą w tym roku w sierpniu na Chorwacji z 10 dni pobytu miałem jeden deszczowy i jeden średni. Rok temu za to bite 10 dni wspaniała pogoda, też w sierpniu. Różnie można trafić, ale trzeba być dobrej myśli i chyba nikomu na Chorwacji nie zdarzył się cały pobyt w deszczu /jak to często bywa w Polsce/??? a może się mylę?


W zeszłym roku na dwa tygodnie pobytu nad polskim morzem padało 13 dni ;) Dlatego w tym roku wybrałam Chorwację :)
aka85:)
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.08.2006
nie będzie tak źle!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) aka85:) » 21.08.2006 17:59

właśnie wróciłam z HR i szczerze mówiąc pogoda mnie zaskoczyła (termin 08.08 - 19.08.).mianowicie przechodziły burze średnio co 2 dni, ale na brak słońca nie narzekałam. szczególnie pod koniec przygrzewało dość ostro, a Chorwaci byli pewni że jak wyjedziemy, to taka pogoda utrzyma się do końca września (czyli ciągłe upały8)).
więc nie wolno się załamywać - każdy dostanie jakąś dawkę słońca ;)

życzę miłego wypoczynku i ładnej pogody:D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 22.08.2006 08:30

W zakresie pogody zasad i "pewników" nie ma. Ja bywałam w HR w róznych terminach i zazwyczaj było pogodnie i bardzo ciepło, również na początku października (choć w czasie tego pobytu były dwa dni nie tyle chłodne co deszczowe i mgliste). Bywa jednak różnie. Za przykład może posłużyć zeszły rok. Ja wybrałam się do HR około 22.08 i wracalam koło 5.09. Dokładnie dwa poprzedzające tygodnie na Hvarze była moja rodzina i .... ostatni tydzień podobno był deszczowy z nocnymi ulewami i burzami. Mówię podobno ponieważ każdy inaczej ocenia pewne kwestie, niemniej jadąc do HR byłam przerażona, ponieważ w czasie drogi ze słonecznego Budapesztu im dalej na południe i bliżej Peljesaca tym było gorzej!!!Lało nieziemsko, w tym grzmoty, mgła i zimno -> 16 stopni. Po przejachaniu gór front nadal wisiał na niebie ale .... zaczęło się przejaśniać i tak jak w pierwszy dzień wyszło słońce tak już było przez dwa tygodnie non stop!!!!

Pogody się nie przewidzi i tyle. Moi rodzice sa obecnie na Paśmanie i .... bywają też dni bez słońca.... tak więc jedz i czas pokrze czy udało Ci się trafić.
Ja 01.09 wybieram się na Korsykę i liczę, że bedzie ciepło i pogodnie!Musi być.
monik
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik » 29.08.2006 14:34

Witam Wszystkich, ja natomiast wybieram się z przyjaciółmi dopiero pod koniec września na okolo 10 dni , więc zachaczę o październik. Proszę jeśli ktoś był z Was w tym okresie, dajcie znać o pogodzie i ogolnie jakie miesjce najlepiej wybrać w tym czasie. Czy Pag to jest dobry pomysł, czy lpeiej Dubrovnik? z góry dziękujęe za odpowiedzi
jah
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jah » 13.09.2006 16:49

Bylem do 12.09 pod dubrovnikiem widzialem niewiele chmurek na niebie a temp siegala w sloncu 35 C mysle ze poludnie w tym okresie jest juz bardziej pewne od polnocy i jestem pewien ze pogoda utrzyma sie do konca wrzesnia spokojnie bo nic nie wskazywalo zeby mialo nagle byc 20 C.Powodzenia
emila_k
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) emila_k » 13.09.2006 20:19

obys mial racje bo jak patrze na prognozy to mnie nieco przeraza ..... lece w sobote .... wlasnie na poludnie
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
pogoda we wrześniu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone