Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda na wyspie Brać w drugiej połowie sierpnia?!

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009
Pogoda na wyspie Brać w drugiej połowie sierpnia?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 13.07.2009 15:51

Mam pytanie do ludzi jeżdżących do Chorwacji, a szczególnie na Brać. Jade pierwszy raz z żoną do Chorwacji , na wyspę Brać 20 sierpnia.Ciekaw jestem jakiej pogody moge się spodziewać . Wiem że pogody nie można przewidziec , ale jaką wy mieliście w tym terminie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.07.2009 15:57

michałolsz. napisał(a):Mam pytanie do ludzi jeżdżących do Chorwacji, a szczególnie na Brać. Jade pierwszy raz z żoną do Chorwacji , na wyspę Brać 20 sierpnia.Ciekaw jestem jakiej pogody moge się spodziewać . Wiem że pogody nie można przewidziec , ale jaką wy mieliście w tym terminie?


Wiem, że pogody nie można przewidzieć, ale jaką przewidujesz dla Niechorza od 20 sierpnia?

Możesz przejrzeć statystki z kilku poprzednich lat, a potem okaże się, że w tym roku będzie inaczej...


Czy teraz rozumiesz absurdaność pytania?

Odpowiedź jedyna możliwa: na pewno cieplej niż w Pl w tym czasie.
Pozdrawiam
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 13.07.2009 18:17

Wiem dobrze o tym , że nie da się pogody przewidzieć, ale pytanie nie jest absurdalne, dlatego że klimat na przestrzeni lat jest stały, a odchylenia od normy są napewno niewielkie.
grigor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grigor » 13.07.2009 18:58

no niewiem czy tak jest z tą stabilnością klimatu :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 19:03

michałolsz. napisał(a):... klimat na przestrzeni lat jest stały....

był i to jakieś 15 lat temu :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.07.2009 23:03

michałolsz. napisał(a):Wiem dobrze o tym , że nie da się pogody przewidzieć, ale pytanie nie jest absurdalne, dlatego że klimat na przestrzeni lat jest stały, a odchylenia od normy są napewno niewielkie.

Niestety jesteś w dużym błędzie.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 14.07.2009 06:29

michałolsz. napisał(a):Mam pytanie do ludzi jeżdżących do Chorwacji, a szczególnie na Brać. Jade pierwszy raz z żoną do Chorwacji , na wyspę Brać 20 sierpnia.Ciekaw jestem jakiej pogody moge się spodziewać . Wiem że pogody nie można przewidziec , ale jaką wy mieliście w tym terminie?


Będzie pięknie !

Jedź, i się ne zastanawiaj ;) Cały początek czerwca meteroolodzy twierdzili, że czerwiec będzie deszczowy, a lipiec i sierpień cieplejszy niż zwykle... i co im wyszło z tego wróżenia ?:)
Wczoraj esemesowali do mnie znajomi z rejony Szybenika... cudowna pogoda, a u mnie dwa razy w ciągu dnia lało...
Jedź "chłopie" i się nie zastanawiaj ! :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2009 07:52

yskyerka napisał(a):
michałolsz. napisał(a):Wiem dobrze o tym , że nie da się pogody przewidzieć, ale pytanie nie jest absurdalne, dlatego że klimat na przestrzeni lat jest stały, a odchylenia od normy są napewno niewielkie.

Niestety jesteś w dużym błędzie.

Zaciekawiłaś mnie - może coś więcej?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.07.2009 08:29

JacYamaha napisał(a):
yskyerka napisał(a):
michałolsz. napisał(a):Wiem dobrze o tym , że nie da się pogody przewidzieć, ale pytanie nie jest absurdalne, dlatego że klimat na przestrzeni lat jest stały, a odchylenia od normy są napewno niewielkie.

Niestety jesteś w dużym błędzie.

Zaciekawiłaś mnie - może coś więcej?

A co niby więcej:? Uważam, że michałolsz jest w błędzie twierdząc, że pogodę da się przewidzieć bo na przestrzeni lat klimat jest stały a odchylenia od normy są niewielkie. Moim zdaniem, a jeżdżę do Cro od kilku lat te odchylenia są coraz większe. Kiedyś jadąc w październiku napawałam się piękną słoneczną pogodą i ciepłem, w zeszłym roku we wrześniu siedziałam pod parasolem bynajmniej nie słonecznym, że o tegorocznym czerwcu nie wspomnę. Jak to są niewielkie odchylenia no to przepraszam. Pogody nie da się przewidzieć, to ruletka i tyle.
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 14.07.2009 16:23

No może pogody nie da się przewidzieć , ale patrząc na dane temperatury i opadów na przestrzeni kilkunastu lat można zobaczyć jakieś prawidłowości...Srednia temperatura i srednia ilość opadów w końcu się skądś biorą.A tym bardziej Chorwacja która leży w klimacie podzwrotnikowym , ma raczej dwie pory deszczową zimą i suchą latem. Wiadomo że zawsze wystepują jakieś anomalia , a to że ostatnimi czasy zdarzają sie coraz częściej ... no cóz to już inna bajka
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.07.2009 16:30

michałolsz. napisał(a):No może pogody nie da się przewidzieć , ale patrząc na dane temperatury i opadów na przestrzeni kilkunastu lat można zobaczyć jakieś prawidłowości...Srednia temperatura i srednia ilość opadów w końcu się skądś biorą.A tym bardziej Chorwacja która leży w klimacie podzwrotnikowym , ma raczej dwie pory deszczową zimą i suchą latem. Wiadomo że zawsze wystepują jakieś anomalia , a to że ostatnimi czasy zdarzają sie coraz częściej ... no cóz to już inna bajka


A jaki obraz da Ci średnia?
Przykład: czerwiec 2008 - upały ponad 30 st. (był tydzień czy nawet dwa, że przekroczay 35 st.), noce ponad 25 st., niemiłosierny skwar
czerwiec 2009 - pogoda niestabilna (na naszej wyspie spadło więcej deszczu, niż w ciągu całego lata '08; ale padało znacznie mniej, niż przewidywały to prognozy wszelkiej maści )- tem. nie przekraczała 25 st., noce - tem. ledwie 20 st.....

I pomogło?
Ostatnio edytowano 14.07.2009 16:39 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 14.07.2009 16:38

Nie daje mi nic oprócz tego że moge stwierdzić ,że na przestrzeni lat (nie uwzględniając ostatnich kilku) miesiące letnie na południu Europy są raczej suche a zimy mokre.
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 14.07.2009 16:47

Pytanie do Cromaniaków:Domyślam się że na temat Chorwacji wiecie dużo praktycznych rzeczy, ja tylko czysta teoria, więc co sądzicie o wyspie Brać ?Jest to raczej spokojna wyspa , czy można też troszkę poszaleć ?Jedziemy we czworo, wszyscy w wieku 25-29 lat więc chodzi nam o to , żeby nie siedzieć tylko na plaży ale także wieczorami gdzieś wyjść....
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2009 17:20

Odpowiedź " od kilku lat" nijak się ma do obserwacji i rejestrowania ewentualnych zmian klimatu.
Walduś
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 29.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walduś » 14.07.2009 17:30

michałolsz. napisał(a):Pytanie do Cromaniaków:Domyślam się że na temat Chorwacji wiecie dużo praktycznych rzeczy, ja tylko czysta teoria, więc co sądzicie o wyspie Brać ?Jest to raczej spokojna wyspa , czy można też troszkę poszaleć ?Jedziemy we czworo, wszyscy w wieku 25-29 lat więc chodzi nam o to , żeby nie siedzieć tylko na plaży ale także wieczorami gdzieś wyjść....


Co to znaczy zaszaleć?

Marina jest i to spora. Knajpy są i dużo. Sprzęt pływający można wypozyczyć lub zacumować własny. Jest boisko do piłki nożnej, może znajdzie się i dyskoteka. Wyspa jest duża więc na wszystko jest miejsce.
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda na wyspie Brać w drugiej połowie sierpnia?!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone