Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca Brist Gradac w pigułce

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Harvat
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.06.2012
Podaca Brist Gradac w pigułce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harvat » 20.06.2012 22:50

Witajcie,

Chorwacja urzekła nas w zeszłym roku więc w tym chcemy powrócić. Rok temu byliśmy okolicy Zadaru (Sveti Peter i Jakov). Teraz celujemy bardziej na południe - wyjazd na przełomie lipca i sierpnia.

Celujemy w miejscowości wymienione w temacie a najchętniej w Brist. Czytałem że jest to spokojna mieścina i blisko z niej promenadą do Gradaca i Podaca gdzie jest dobre zaplecze gastronomiczno usługowe :) a w samym Brist cisza i spokój a tego właśnie szukamy.

Przeczytałem to co na Forum i liczę na świeże informacje

Pytanie mam właśnie o to zaplecze do tych kŧórzy tam byli.

Czy na plażach Brist Podaca i Gradac są prysznice ?
Jakie lokale możecie polecić jesli chodzi o jedzenie - znalazłem info o dobrej lodziarni i że podobno najlepsze jedzenie w Gradac daja w Marinero no1 - tylko nie wiem gdzie to jest.

Parkowanie.
Czy w Brist jest rzeczywiście taka tragedia? Ze starych postów na forum wynika że lekko nie jest. Ciekawi mnie jak to wygląda.


Pozdrawiam
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 21.06.2012 11:06

Za wiele Ci nie pomogę, bo nigdy nie byłem w Brist, ale w tym roku (druga połowa sierpnia) też planujemy spędzić tam część urlopu i wydaje mi się, ze to niezly wybor (choć zalezy kto co lubi). Rok temu parę dni mieszkaliśmy w niedalekim mikro miasteczku (wiosce?) Bratus, która / które wydało nam się bardzo sympatyczna. Jednak jako, że mam zasadę, że staram się nie jeździć dokładnie w te same miejsca 2 razy pod rzad (bo za dużo jest na świecie ciekawostek do zobaczenia), w tym roku wybraliśmy między innymi Brist, który wydaję mi się (po tym co słyszę i czytam), że ma z Bratusem trochę wspólnego. Cisza, spokój, mikro zaplecze kulinarno-sklepowe, a w momencie gdy najdzie ochota - możliwość dojscia spacarkiem do wiekszej miesciny (tu jest Gradac, w Bratusu była Promajna albo nawet Baska Voda). Ale te 'glosne rozrywki' mozna sobie - dzieki temu - (gdy najdzie ochota) dawkowac samemu, a nie byc na nie skazaym.
Harvat
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harvat » 21.06.2012 23:12

sneer napisał(a):...Cisza, spokój, mikro zaplecze kulinarno-sklepowe, a w momencie gdy najdzie ochota - możliwość dojscia spacarkiem do wiekszej miesciny (tu jest Gradac, w Bratusu była Promajna albo nawet Baska Voda). Ale te 'glosne rozrywki' mozna sobie - dzieki temu - (gdy najdzie ochota) dawkowac samemu, a nie byc na nie skazaym.


I o to chodzi. Cisz i spokój w miejscu stacjonowania. Mam jeszcze pytanie do tych co się nie ujawnili czy w okolicy jest stacja na któ¶ej można zatankować LPG ??? Znalazłem coś przed Makarską ale może jest coś bliżej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2012 23:56

Czy na plażach Brist Podaca i Gradac są prysznice ?

Gradac - są :)

znalazłem info o dobrej lodziarni

Niedaleko informacji turystycznej -wieczorem nie sposób nie zauważyć kolejki i bardzo sympatyczny gość czasami rzuca lodami, fajne show szczególnie dla dzieci :D

Co do jedzenia (i nie tylko) mam jedną życiową radę trzeba iść tam gdzie jest pełno ludzi i nie ma miejsca, tam gdzie jest pusto to jest albo jest drogo albo nie za dobrze :D

Mam w Gradacu jedną ulubioną knajpę na plaży od strony Bristu (idąc od strony kościoła w Gradacu do Bristu zaraz na początku) zresztą właściciel mieszka w Briście lub Podacy i ma tam kwatery, miły koleś w okularkach, przeważnie dużo ludzi. :)
Jak znajdę zdjęcie knajpy lub nazwę to wkleję :)
Harvat
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Harvat » 22.06.2012 12:00

Hmm, brakiem pryszniców w Brist mnie troche zmartwiles bo po morskiej kąpieli sól szczypała nieco jak sie człowiek nie opłukał.

Lodziarnia dokładnie ta co piszesz słynna z "rzucania lodami"

Jak znajdziesz fotę tej knajpki to poproszę :)

Jeszcze pytanie to tą słynną Imprezownię. W którym miejscu ona się mieści ? czy bliżej Gradac czy bliżej Podaca? Pytam bo nie checiałbym wylądaować zaraz obok przez co cały urok tego zacisznego miejsca by prysnął.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2012 23:17

Hmm, brakiem pryszniców w Brist mnie troche zmartwiles bo po morskiej kąpieli sól szczypała nieco jak sie człowiek nie opłukał.

Ja pisałem że w Gradacu są, w Brist nie wiem byliśmy tylko na wieczornym spacerze i nie pamiętam czy tam były.

Jak znajdziesz fotę tej knajpki to poproszę

Ok

Jeszcze pytanie to tą słynną Imprezownię

Podejrzewam że chodzi ci o "Pinetę", jeżeli tak to możesz być spokojny ona jest mniej więcej pośrodku pomiędzy Gradac-Brist daleko od kwater :)
narratorek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) narratorek » 06.07.2017 10:55

Właśnie jestem drugi dzień w Brist. Wczoraj byłem na plaży i są conajmniej dwa prysznice :)
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 11.07.2017 15:26

A jak tam wygląda z cieniem na plaży?
W wodzie pływają ciekawe żyjątka?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Podaca Brist Gradac w pigułce
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone