Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

poczytajcie o Polakach.....w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wadzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.05.2003
poczytajcie o Polakach.....w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wadzik » 26.05.2003 11:36

petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
przeczytajcie o Polakach w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 26.05.2003 22:58

Nie tylko w Chorwacji Polacy Inwestuja ,- jest to bardzo budujace.A jednak jeszcze wiekszosć placze za 50 latami komunizmu !!!jak to bylo dobrze!!!!Tylko smutno ,że nie mysla o naszym kraju ,aby go wyciagniac z marazmu dac prace naszm rodakom. Nastapila era pieniadza nie ma sentymentów,patriotyzmu.Przykro to czytac.
erloy
Re: przeczytajcie o Polakach w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 27.05.2003 10:46

petris napisał(a):Nie tylko w Chorwacji Polacy Inwestuja ,- jest to bardzo budujace...; ...Przykro to czytac.


To w koncu budujace czy przykre?
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 28.05.2003 00:46

Skoro nieduża Chorwacja potrafi w Polsce sporo zainwestować,to gdzie jest właściwie problem?Chyba tylko w tym,że polskich inwestorów jest tam tak mało.
nalep
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 15.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) nalep » 28.05.2003 08:37

Jedna rzecz, po przeczytaniu artykułu mnie jednak niepokoi.
Jeśli naprawdę Chorwacja stanie się kiedyś dla nas Polaków czymś takim jak Majorka dla Niemców - to ja już chyba tam więcej nie pojadę! :(
Bo nie sądzę żeby w takiej sytuacji Chorwaci nadal darzyli Polaków sympatią!!
Jednak mam nadzieję, że tak się nie stanie, a ten artykuł to po prostu dziennikarski bełkot - ot tak żeby coś napisać!
Natomiast zupełnie inną sprawą są pojedyncze przypadki zakupu domu lub ziemi nad Adriatykiem przez naszych rodaków - też bym tak chciał!

Pozdrawiam!!
Wadzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wadzik » 28.05.2003 08:49

[quote="nalep"]Jedna rzecz, po przeczytaniu artykułu mnie jednak niepokoi.
Jeśli naprawdę Chorwacja stanie się kiedyś dla nas Polaków czymś takim jak Majorka dla Niemców - to ja już chyba tam więcej nie pojadę! :(
Bo nie sądzę żeby w takiej sytuacji Chorwaci nadal darzyli Polaków sympatią!!

może na Chorwacji osiadąja tylko "przyzwoici " Polacy, Ci nie przyzwoici zostają w kraju i........np. piją :P
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 28.05.2003 09:57

Też uważam że autor sobie podkoloryzował.
A co do inwestycji to nie ma się czym chwalić. Malutka Słowenia od wielu lat wpompowuje do Polski mnóstwo kasy (przemysł farmaceutyczny).
Melek
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melek » 28.05.2003 10:37

Troche podkoloryzowane ale co fakt to fakt polakow jest tam od groma ,chociaz wydaje mi sie ze znacznie wiecej tam slowencow,wlochow i niemcow.Ale to moje odczucie.
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 28.05.2003 10:41

Słoweńców, Niemców i Włochów jest na pewno więcej - zarówno inwestorów, jak i turystów. Sporo chorwackiego wybrzeża zostało wykupione przez firmy z niemieckim kapitałem.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
poczytajcie o Polakach.....w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone