Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Poadwentowy Zagrzeb :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2017 12:25

Zagrzeb miał być zrobiony latem 2016. Jakoś tak wyszło, ze o Zagrzebiu czytałem w jednej z książek Jo Nesbo... ale pogoda w drodze powrotnej (bura, która prawie nas zamknęła na Krku) pokrzyżowała plany - tym bardziej, że brzydka pogoda "szła za nami". Zagrzeb odłożony ad acta. W listopadzie, leżąc w domu i nic nie robiąc, słyszę jak Karolina mówi, że napiłaby się Karlovačko limun... no cóż. Szybka kontrola budżetu, szpakens w Booking.com i jedziemy. I tak oto do Zagrzebia wybieramy się zaraz po świętach Bożego Narodzenia :)

Słowenia, jeszcze "parę" kilometrów. Šentilj - +10°C i zimy nie ma. Tankujemy gaz, trzeci raz. I byle do Zagrzebia.
Obrazek

W końcu dojeżdżamy... Przybieżeli do Betlejem Fja-tee-łeeem, to jest - do Zagrzebia. Znalazłem nocleg rzut beretem od Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - B&B Kaptolski Dvori.
Obrazek

Telefony i aparaty w garść, idźmy rozejrzeć się za czymś lokalnym do jedzenia. Z pewna radością przyjąłem info, że w Zagrzebiu (podobnie jak i w Budapeszcie), świąteczny jarmark trwa do końca roku :)
Obrazek

Pogoda całkiem niezimowa - przyjeżdżamy a tu ciepło i słonecznie.
Obrazek

c.d.n.
danieleu
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) danieleu » 03.03.2017 12:48

Ciekawe ciekawe przysiadam :papa: i to pierwszy :)
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.03.2017 12:50

Przysiadam i popatrzę :)

Z ciekawości, jaki koszt noclegu poza sezonem, ale jednak w okresie świątecznym?
Igłą pinii
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 03.03.2017 12:52

O Zagrzebiu poczytam z przyjemnością. Oczarowało mnie to miasto podczas ubieglorocznej wizyty.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2017 12:53

CROnikiCROpka napisał(a):Przysiadam i popatrzę :)

Z ciekawości, jaki koszt noclegu poza sezonem, ale jednak w okresie świątecznym?

Za dwie noce ze śniadaniami i parkowaniem wewnątrz, zapłaciłem ~700 Zł :)

danieleu napisał(a):Ciekawe ciekawe przysiadam :papa: i to pierwszy :)

Zapraszam :)

Igłą pinii napisał(a):O Zagrzebiu poczytam z przyjemnością. Oczarowało mnie to miasto podczas ubieglorocznej wizyty.

Za dużo to tego nie było, skupuiliśmy się w zasadzie na starówce. Drugiego dnia zrobiło się zimno i pogoda się schrzaniła, trzeba sobie radzić było :)

Obrazek
dr.kokos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 03.03.2017 15:13

Zaglądamy więc do Zagrzebia :wink:
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 03.03.2017 15:34

w Zagrzebiu nie byłem...jeszcze...jak są wolne miejsca w tym Fiatełu to chętnie się zabiorę...aaa w Nottingham byłem przed chwilą :papa:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.03.2017 17:23

O jak fajnie! Zimowy Zagrzeb :D

Bardzo lubimy to miasto, byliśmy już tam 3 razy. Wiosną i dwa razy, wracając z Cro. Tutaj popełniłam chyba najbardziej szczegółowy opis CROstolicy ;)

Z przyjemnością poczytam, pooglądam i porównam wrażenia 8)

Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2017 19:02

dr.kokos napisał(a):Zaglądamy więc do Zagrzebia :wink:

Asz prosz :) Żałowałem, że nie zajrzeliśmy tu latem :)

słoma79 napisał(a):w Zagrzebiu nie byłem...jeszcze...jak są wolne miejsca w tym Fiatełu to chętnie się zabiorę...aaa w Nottingham byłem przed chwilą :papa:

Wersja Pullman ma sześć miejsc, zapraszam. Jak się pozaciąga roletki tak by nikt nie szpakał do środka, to wejdzie nawet osiem :D

maslinka napisał(a):O jak fajnie! Zimowy Zagrzeb :D

Bardzo lubimy to miasto, byliśmy już tam 3 razy. Wiosną i dwa razy, wracając z Cro. Tutaj popełniłam chyba najbardziej szczegółowy opis CROstolicy ;)

Z przyjemnością poczytam, pooglądam i porównam wrażenia 8)

Pozdrav :papa:

Moje pierwsze wrażenie po wjechaniu do miasta? O matko i córko ze ścierko... troche tu brzydko. Przejazd przez miasto to był hardkor, widać że to stolyca i jeżdżą z wielka swobodą, skacząc z pasa na pas ;) Za bardzo się nam nie chciało łazić, dość mocno ograniczyliśmy się do starówki. Ale to właśnie na wiosnę/lato zostawimy sobie na później.

Zaczynamy od Katedry, to której mamy rzut beretem.

Obrazek

Obrazek

Do środka zaglądałem, zdjęć nie robiłem - było za ciemno a z lampą nie pozwolili... Wrócę tam kiedy indziej :mrgreen: Jeszcze jeden rzut na detale, w czerni i bieli.

Obrazek

Jak to kobieta, trzeba było zajrzeć na targ Dolac. No to poszedłem, studząc zakupowe zapały drugiej połówki :mrgreen:

Obrazek

ZNajdujemy tu miód lawendowy, po który wrócimy później... Miód jest tam pod tym napisem ;) 8)

Obrazek

Pierwsze wrażenie zaczyna sie zacierać. Zaczyna się mi tu podobać.

Obrazek

Art Park i Guliwer ;) Wsysło mi za to zdjęcie na Gornji Grad... muszę przekopać zdjęcia, bo ja tu jakąś panoramę robiłem.

Obrazek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.03.2017 17:58

Będzie c.d.?
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 12.03.2017 20:40

Mógł by być bo ja też w Zagrzebiu nie byłam, a na taki poświąteczny też chętnie popatrzę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.03.2017 20:43

Będzie :)
tyniolek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 13.03.2017 20:46

Przeczytałam... Zaadwentowy pogrzeb... :lool:

Wolę oryginalny tytuł, tak zostanę, bo inaczej to się bałam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2017 18:58

No to spacerujemy nienerwowo po ul. Tkalčića :)

Obrazek

Nie wiem, co porobiłem ze zdjęciami ale czegoś mi tu brakuje. Nieważne. Idziemy w stronę pl. św. Marka.
Obrazek
Obrazek

Jej, lampy gazowe - od razu z Wrocławiem się mi skojarzyło. Tylko latarnik już nie tak fajnie obleczony :mrgreen:
ObrazekObrazek

Kościół św. Marka. Z dołu...
Obrazek

...i z góry :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Wspomnienie o Nikoli Tesla
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2017 19:03

Kościół św. Cyryla i Metodego
Obrazek

Wieża Lotrščak
Obrazek

...i widoki z wieży.
Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021