Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po raz pierwszy a na pewno nie ostatni... Ciovo/Okrug Gornji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) barster » 26.01.2009 10:25

Po pierwsze to....
Jejus, realacja jak marzenie, gratuluje kunsztu pisarskiego, naprawde fajnie i bardzo ciekawie napisane. Dodatkowo fotki ubarwiają cały reportaż z wyjazdu. Dużo ciekawych detali.
Po drugie to....
Okazuje sie Panie Borwicz, że prawdopodobnie bedziemy sąsiadami (bliższymi lub dalszymi, heheh) bo jedziemy w tym samym okresie w tym roczku na Ciovo. My wybieramy sie ekipą w 3 rodziny od 20.06. !!!!!!!
Po trzecie to .....
Jaki wariant drogi wybieracie do Cro? Bo my z Grudziądza planujemy albo przez Czechy albo przez Słowacje , dalej przez Austrie i Słowenie z pominieciem ich atrakcyjnych cenowo autostrad, a następnie to juz autostraą do samego Trogirku!!!!
Lupus37
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 24.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lupus37 » 26.01.2009 12:42

Zgodnie z porzekadłem "lepiej późno niż wcale" biję pokłony w kierunku kolegi BOREWICZA. Bombowa relacja, szczególnie dla mnie, ponieważ "swój pierwszy raz" w CRO mieliśmy właśnie na Ciovo w 2007 roku. Nawet jechaliśmy mniej więcej tą samą trasą. Tym bardziej miło zerknąć na znajome miejsca na fotkach.
Ja z rodzinką - niestety - tak dobrze nie trafiłem, bo wylądowaliśmy w Okrugu Donji - apartman suuuuuper, ale poza tym MASAKRA, wszędzie samochodem - na plażę, na zakupy, do restauracji czy na lody z dzieciakami. Nie polecam, chyba, że chcecie tak jak ja, spędzić wakacje w aucie! Ale mimo wszystko nie żałuję, zakochałem się w Chorwacji i te "małe" niedogodności nie były w stanie zakłócić mojego wypoczynku. Choć teraz znacznie bardziej wnikliwie analizuję miejsca, które odwiedzam.
Już zacząłem odliczać - 17 lipca ruszamy do ROGOŹNICY.
Pozdrav :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.01.2009 13:25

Super relacja. W tym roku kilka dni zamierzamy spędzić w okolicach Trogiru i na pewno Twoja relacja tylko pobudziła apetyt na te rejony :)
krzycholu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 04.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzycholu » 26.01.2009 13:46

Witam
Ach, miło powspominać poprzednie wakacje , też bylismy w tych stronach w osiem osób tylko miesiac pózniej .Szkoda że nie jechaliśmy razem , może nie zaplacilibysmy tego mandatu w Karlovacu...
A wracajac do relacji- tak samo borykalismy sie z tymi samymi problemami- winietki , bramki itp.
Myślałem o wczasach w tym roku w Cro ale ceny walut zwalaja z nóg ,euro 4,55 a kuna 0,62 to jakies 25 % wiecej niz rok temu, takze chyba będzie nasz Bałtyk w tym roku :cry:
Pozdro -krzycholu
P.S. mieszkalisy w Okrug Gornji tuz przy nowym kościele, trasa w sumie 1560 km z Płońska czas 19 h non stop ,przerwy na siusiu , tankowanie i małe co nieco ale nie polecam na przyszlość takiego maratonu, hej
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 02.02.2009 23:37

krzycholu napisał(a):...Szkoda że nie jechaliśmy razem , może nie zaplacilibysmy tego mandatu w Karlovacu...

Prawdą jest, że wspólnie z Borówą na Ciovo jednego Polaka (z łódzkiego) uratowaliśmy przed mandatem, ale cóż... brak takiego skromnego słowa jak DZIĘKUJĘ wystawiło o nim opinię... :?
Obrazek
Może jest tu na forum i pamięta tych wspaniałych gliniarzy. Od wyższego "dostał" lizakiem w daszek dżokejki...
barster napisał(a):...
Okazuje sie Panie Borwicz, że prawdopodobnie bedziemy sąsiadami .....
Jaki wariant drogi wybieracie do Cro?

Baaardzo dziękuję za to, że mimo upływu czasu jeszcze ktoś przeczyta moją pisaninę, a co najważniejsze, że przypadła do gustu :D Trasę obieramy jak co roku, biorąc nawet pod uwagę płatną drogę przez Słowenię (może jest to wygodnictwo, ale głowa spokojna i bez zbędnego kombinowania). Jedziemy również w trzy rodzinki i zakotwiczymy w pobliżu ulicy Businci w Okrug Gornji. :D :D
Ostatnio edytowano 15.05.2009 07:47 przez borewicz, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2009 23:49

borewicz napisał(a): Trasę obieramy jak co roku, biorąc nawet pod uwagę płatną drogę przez Słowenię (może jest to wygodnictwo, ale głowa spokojna i bez zbędnego kombinowania)


Jest szansa , że do lata winieta będzie zdecydowanie tańsza niż w ubiegłym roku :lol:
barster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) barster » 03.02.2009 23:12

Panie Januszu, skąd takie pozytywne nadzieje na tanszy przejazd przez Słowenie ??? Czy ma Pan jakies bliższe info, kiedy bedzie na 100% wiadomo jakie ceny za przejazdt tego lata ?
P.S.
Przyjemnych wakacji w Turcji tego roku !!!!
(z autopsji wiem że słonko tam na przełomie lipca i sierpnia przygrzewa niemiłosiernie, bo na tle tamtych teperatur to i nasza kochana Chorwacja ma łagodne temperaturki)
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.02.2009 23:28

barster napisał(a):Panie Januszu, skąd takie pozytywne nadzieje na tanszy przejazd przez Słowenie ??? Czy ma Pan jakies bliższe info, kiedy bedzie na 100% wiadomo jakie ceny za przejazdt tego lata ?
P.S.
Przyjemnych wakacji w Turcji tego roku !!!!
(z autopsji wiem że słonko tam na przełomie lipca i sierpnia przygrzewa niemiłosiernie, bo na tle tamtych temperatur to i nasza kochana Chorwacja ma łagodne temperaturki)
Pozdrawiam


W sprawie winiet przeczytaj post Mirko :lol:

Na DARS winieta jeszcze "po staremu", ale trzeba mieć nadzieję,
że Słowenia się ugnie pod naporem UE.

W sprawie Turcji: będę na przełomie czerwca i lipca więc może wytrzymam tamtejsze temperaturki (bo będę miał drinki :wink: :lol: )
ASHA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASHA » 07.02.2009 16:37

Bardzo fajna relacja 8). W tym roku jedziemy pierwszy raz i bardzo pomagają nam Wasze opinie, można z czystym sumieniem i bez większego strachu pojechac w ciemno i samemu. Pozdrawiam! :D
agamalina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agamalina » 07.05.2009 09:26

Piękna relacja tym bardziej dla mnie gdyż jedziemy 19.06 do apartamentu na ul Gospino 43 w Businci więc pewnie się spotkamy.Pozdrawiam.
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 07.05.2009 10:46

agamalina napisał(a):Piękna relacja tym bardziej dla mnie gdyż jedziemy 19.06 do apartamentu na ul Gospino 43 w Businci więc pewnie się spotkamy.Pozdrawiam.


No to będziemy sąsiadkami....
:lol: :lol:
agamalina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agamalina » 07.05.2009 11:53

Bardzo się cieszę.Rozumie , że jesteście w tym samym obiekcie i w tym samym czasie - będzie weselej !
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 07.05.2009 12:20

:lol:
Aż tak to nie.
Ja jestem w domu obok, a właściwie dom wcześniej.
Ale po dacie widzę, że w tym samym czasie.

:wink:
agamalina
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agamalina » 07.05.2009 12:35

stola1 napisał(a)::lol:
Aż tak to nie.
Ja jestem w domu obok, a właściwie dom wcześniej.
Ale po dacie widzę, że w tym samym czasie.

:wink:

I tak się bardzo ciesze bo z tego co przeczytałam jesteś już znawczynią wyspy i mogłabyś mi coś podpowiedzieć o okolicy. Jeśli możesz to podaj mi gg lub e-mail bo nie chce juz dalej zaśmiecać relacji Pana Borewicza.Mój gg 4372546 , a e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.plęki
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 07.05.2009 15:46

No to będziemy sąsiadami i sąsiadkami... Będąc przy Gospino macie proste zejście na bardzo fajną plażę, która w zeszłym roku w błyskawicznym tempie została uprzątnięta :)

Tak wyglądała w 2007 i w czerwcu 2008
Obrazek

tak w trakcie przemiany
Obrazek
Obrazek
Obrazek


a tak wygląda po "remoncie"
Obrazek
bardzo fajne miejsce dla dzieci w różnym wieku.
Można tylko pozazdrościć tempa pracy Chorwatów. Po powrocie do Polski widziałem jak przed moim oknem ekipa w ilości 6 lub 7 rosłych mężczyzn przez tydzień ogradzała barierkami piaskownicę. Jak to mówią "pracę należy szanować..." Jestem przekonany, że będziecie zadowoleni z pobytu na Ciovo.
Pozdrav
zmuszony byłem dokonać małych zmian z uwagi na "chciwą partyzantkę" Fotosika
Ostatnio edytowano 15.05.2009 08:09 przez borewicz, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Po raz pierwszy a na pewno nie ostatni... Ciovo/Okrug Gornji - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone