Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2011 16:10

Dla odmiany "nasza" łajba nazywała się Voga i jednak była ciut większa :lol: .
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.08.2011 19:14

Aaaaaa....mijaliście "mój" Sumartin :cry: ale tam było cudownie... co do kierunku, który obraliście (na miasto): my byśmy zrobili dokładnie tak samo ;)
Makarska od strony morza robi wrażenie... pamiętam, jak płynęliśmy z Sumartinu promem do Makarskiej... :roll:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 30.08.2011 20:24

My kierowaliśmy się tam, gdzie wszyscy, podpływaliśmy do Bolu motorówką, bo mały tak szybko nie doszedłby tam:)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2011 20:35

Interseal napisał(a):Dla odmiany "nasza" łajba nazywała się Voga i jednak była ciut większa :lol: .

Voga i Vogica należą do tego samego właściciela :)
Ponoć rodzinny biznes - tak reklamowała obie łodzie pani na nabrzeżu.

Na Vogę zapraszał "naganiacz", który pojawiał się w na naszym campingu Boban.


Magda O. napisał(a):Aaaaaa....mijaliście "mój" Sumartin :cry: ale tam było cudownie... co do kierunku, który obraliście (na miasto): my byśmy zrobili dokładnie tak samo ;)

Na Brac na pewno pojedziemy, tym razem na dłużej, byc może nawet na połowę pobytu w Cro :wink: Zaczęliśmy od fishpicniku, ale nabraliśmy apetytu na całą wyspę :)

Miasto było dla nas priorytetem. Na Zlatnim Racie spodziewaliśmy się tłumów i nie zawiedliśmy się :wink:, więc nie bardzo nam się tam śpieszyło. W końcu po drodze były też inne plaże :) Ale i na tej najpopularniejszej plaży w końcu wylądowaliśmy. Trzeba było zobaczyć to cudo :D


kkra napisał(a):My kierowaliśmy się tam, gdzie wszyscy, podpływaliśmy do Bolu motorówką, bo mały tak szybko nie doszedłby tam:)

Faktycznie, blisko nie jest. Ale na szczęście droga prowadzi zacienioną promenadą.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 31.08.2011 09:38

maslinka napisał(a):Na Brac na pewno pojedziemy, tym razem na dłużej, byc może nawet na połowę pobytu w Cro :wink: Zaczęliśmy od fishpicniku, ale nabraliśmy apetytu na całą wyspę :)


Brac jest piękna... pewnie nie mieliście okazji być na Vidovej Gorze, polecam na przyszłość. Mnie teraz kusi Hvar, ale wstępne (zaległe) plany są: Czarnogóra/Peljesac.
Kiedy dalsza część relacji? Strasznie jestem ciekawa :)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.08.2011 13:56

maslinka napisał(a):
Miasto było dla nas priorytetem. Na Zlatnim Racie spodziewaliśmy się tłumów i nie zawiedliśmy się :wink:, więc nie bardzo nam się tam śpieszyło. W końcu po drodze były też inne plaże :) Ale i na tej najpopularniejszej plaży w końcu wylądowaliśmy. Trzeba było zobaczyć to cudo :D

Faktycznie, blisko nie jest. Ale na szczęście droga prowadzi zacienioną promenadą.


I wystarczyło Wam na miasto i kilka plaż te 4 godziny?

Zadarskie widoczki z wieży to jest to co mi się najbardziej podobało :D :D :D. Jednak dałaś się wyciągnąć na lekki wysiłek wchodzenia pod górę. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.08.2011 14:30

Magda O. napisał(a):Kiedy dalsza część relacji? Strasznie jestem ciekawa :)

Już za chwileczkę, już za momencik.
Teraz niestety będę miała trochę mniej czasu, bo dzisiaj skończyło mi się leniuchowanie i zaczęła (ponownie) praca. Ale postaram się nie zaniedbywać relacji :)


Lidia K napisał(a):I wystarczyło Wam na miasto i kilka plaż te 4 godziny?

A wiesz, że tak i to bez gonienia się. Ja nie przepadam za długim siedzeniem na plaży bez zajęcia. Muszę mieć maskę i fajkę, a na Zlatnim Racie snurkowanie mijało się z celem.

Lidia K napisał(a):Zadarskie widoczki z wieży to jest to co mi się najbardziej podobało :D :D :D. Jednak dałaś się wyciągnąć na lekki wysiłek wchodzenia pod górę. :wink:

Hmm... Lidio, nie pomyliłaś przypadkiem mojej relacji z inną, również z Pagu? :wink: Bo my na żadnej wieży w tym roku nie byliśmy ani w ogóle w Zadarze...
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 31.08.2011 18:40

:oops: :oops: :oops:

Tak to jest jak się czyta i nie pisze natychmiast po przeczytani odpowiedzi. A po czasie. Jasne, że pomyliłam. Komu się chciało wchodzić na wieżę w Zadarze? Komuś kto blisko jest z Tobą związany długą przyjaźnią. Pewnie dlatego tak mi się skojarzyło.
Maslinko przepraszam, no ale w takim razie żałuj, że nigdzie się nie wdrapałaś wyżej niż wąskie uliczki.

Pozdrawiam serdecznie i życzę aby Ci praca była lekką i przyjemną (obyś cudze dzieci uczył)
Lidia
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.08.2011 18:50

maslinka napisał(a):... Chyba nie popłyną bez nas...


Na naszą morską eskapadę z Pasmana też się spóźniliśmy. Też niedużo, jakieś 5 minut. Na szczęście miałem przy sobie folderek o wycieczce i dodzwoniłem się do kapitana.
Poczekali :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.08.2011 22:13

Lidia K napisał(a):Pozdrawiam serdecznie i życzę aby Ci praca była lekką i przyjemną (obyś cudze dzieci uczył)
Lidia

Dziękuję bardzo :)

Nie mogę się zabrać za pisanie, chyba chwilowy brak weny, ale jak się powiedziało A, to...


18 lipca (poniedziałek) - Bol jest piękny!

Spacer po Bolu zburzył moje stereotypy. Sądziłam, że będzie to nadęte miejsce, pełne ludzi i wszechogarniającego szpanu. Tymczasem snobistyczny jest Zlatni Rat, natomiast samo miasteczko już nie. Przynajmniej nie w ciągu dnia...

Wiem, że byliśmy w Bolu w godzinach okołopołudniowych, kiedy turyści znajdują się na plaży. A jednak pozytywnie zaskoczył mnie leniwy klimat tego dalmatyńskiego miasteczka. Mijaliśmy ludzi robiących zakupy w piekarni lub odpoczywających w cieniu drzew. Wszyscy byli wyjątkowo odprężeni i ten nastrój nam się udzielił.

Pozytywne jest to, że w samym miasteczku nie ma praktycznie żadnych straganów, poza promenadą prowadzącą na Zlatni Rat, ale tam w ogóle zaczyna się inny świat.

Dzisiaj opiszę (i pokażę) ładniejszy kawałek Bolu - ten zabytkowy, spokojny, ale i elegancki.

Wystarczy słów. Niech przemówią zdjęcia.

Jedna z wąskich uliczek:

Obrazek

Już wiem, co znaczy słowo studenac :wink::

Obrazek

Życie toczy się powoli:

Obrazek

W małym porcie:

Obrazek

Eleganckie sklepiki:

Obrazek

Widok na port i Vidovą Górę:

Obrazek

I kolejny widoczek z szczytem górującym nad miasteczkiem, z dalszej części spaceru:

Obrazek

Konoba w starym młynie:

Obrazek

Stary kanał burzowy:

Obrazek

Zmierzamy w stronę klasztoru franciszkanów. Po drodze mijamy ładne plaże. Tu mi się podoba, nie potrzebuję Zlatnego Ratu :wink::

Obrazek

Przechodzimy obok małego kościółka, który bardzo mi się podoba:

Obrazek

To wczesnoromański kościół św. Ivana i Tudora - najciekawszy zabytek w Bolu.
Po prawej już widać wieżę klasztoru.

Klasztor franciszkanów zdobią piękne witraże:

Obrazek

Obrazek

Wchodzimy na dziedziniec:

Obrazek

na którym zgromadzono różne "skarby":

Obrazek

Drzwi do środka klasztoru są otwarte. Idziemy śladem innego turysty. Piękny korytarz prowadzi nas przez cały budynek, aż do ogrodu, w którym poustawiano stoliki. Widać urządzono tu restaurację lub kawiarnię. Idąc dalej, przez furtkę, można wyjść na plażę:

Obrazek

Pięknie tu, ale zupełnie pusto. Wracając długim korytarzem, po prawej stronie zauważamy coś w rodzaju recepcji. Być może klasztor pełni obecnie funkcję hotelu...

Wychodzimy i idziemy w stronę najbliższej plaży. Jest nam bardzo gorąco. Pora się schłodzić. Za zdziwieniem dostrzegamy napis: camp na dużej bramie wjazdowej znajdującej się w murze klasztoru. Patrzę na mapkę Bolu, którą ściskam w dłoni. Faktycznie, w obrębie klasztoru zaznaczony jest camping. Bardzo dziwne... Jak oni tam zmieścili camping :?: Być może to taki na 10 namiotów (bez samochodów) dla pielgrzymów. Niestety nie udaje nam się go zobaczyć, bo wielka brama jest zamknięta, a wysoki mur otacza całość.

Plaża, do której docieramy jest całkiem ładna, chociaż sporo tu ludzi:

Obrazek

Nie przeszkadza nam to jednak. Spragnieni ochłody, biegniemy do wody :wink::

Klasztor widziany od strony plaży:

Obrazek

Odpoczywamy chwilę i ruszamy w drogę powrotną. Doszliśmy praktycznie do najbardziej oddalonej na wschód części miasteczka.

Do tej pory Bol bardzo nam się podoba :) Zobaczymy, jak będzie dalej.

:papa:
Ostatnio edytowano 26.02.2012 15:13 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.09.2011 08:27

maslinka napisał(a):Już wiem, co znaczy słowo studenac


Studnia?
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 01.09.2011 11:09

W pełni się z Tobą zgadzam Maslinko!!! :) Ja też bardzo lubię to miasteczko. Nie wiem dlaczego ma taką złą sławę, że komercja, że najbrzydsze na wyspie... Owszem, tak jak napisałaś - Zlatni Rat w 100% komercyjny, ale samo miasteczko urocze. I takie jakieś przyjazne, ja się tam świetnie czułam!!! I ten oszałamiający kolor morza, w zestawieniu z czerwienią dachów, kamiennymi murami i palącym słońcem - dla mnie niezapomniany.
Oczywiście panuje tam nieco inny klimat niż na pozostałej części Wyspy. Północna część bardziej senna i spokojna jest. Ale Bol też ma w sobie "coś", a Twoje zdjęcia to tylko potwierdzają.
Echhh - piękny ten Brać cały i nie ma to tamto :wink: 8)

Dziękuję Maslinko za cudną Chorwację Twoimi oczami - czyta się lepiej niż niejeden przewodnik!!! :hearts:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 01.09.2011 11:14

Zaskoczyłaś mnie tym klasztorem - w Bolu byłam dwa razy i nie trafiłam na niego :oops:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.09.2011 11:21

maslinka napisał(a):
Do tej pory Bol bardzo nam się podoba :)


Mi też :!:
pzdr :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.09.2011 12:48

Jacek S napisał(a):
maslinka napisał(a):Już wiem, co znaczy słowo studenac


Studnia?

Dokładnie tak :D


agus78 napisał(a):W pełni się z Tobą zgadzam Maslinko!!! :) Ja też bardzo lubię to miasteczko. Nie wiem dlaczego ma taką złą sławę, że komercja, że najbrzydsze na wyspie... Owszem, tak jak napisałaś - Zlatni Rat w 100% komercyjny, ale samo miasteczko urocze. I takie jakieś przyjazne, ja się tam świetnie czułam!!! I ten oszałamiający kolor morza, w zestawieniu z czerwienią dachów, kamiennymi murami i palącym słońcem - dla mnie niezapomniany.

Też mi się wydaje, że miasteczko ma fajny klimat. Ale żeby go w pełni poczuć, należałoby spędzić tam wieczór. Nabrałam na to ochoty :) Następne wakacje będę na Bracu! :D Raczej nie w Bolu :wink:, ale na pewno poświęcimy mu trochę czasu, bo jest tego wart.

agus78 napisał(a):Dziękuję Maslinko za cudną Chorwację Twoimi oczami - czyta się lepiej niż niejeden przewodnik!!! :hearts:

Dzięki :oops:


Magda O. napisał(a):Zaskoczyłaś mnie tym klasztorem - w Bolu byłam dwa razy i nie trafiłam na niego :oops:

Bo on jest na samym skraju miasta. Dalej nie ma już po co iść.



longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):
Do tej pory Bol bardzo nam się podoba :)


Mi też :!:
pzdr :wink:

Cieszę się :D
W takim razie zaraz ciąg dalszy widoczków z Bolu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone