Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie kraulem na otwartych wodach Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zdenek35
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 10.05.2014 13:26

Witam
Jestem miłośnikiem pływania, zwłaszcza kraulem - Total Immersion (TI) kto zna będzie wiedział, o co chodzi.

W tym wątku chciałbym zapytać o najdogodniejsze waszym zdaniem miejsca do uprawiania tego sportu.

Chodzi mi o zaciszne zatoki otoczone górami, osłonięte przed wiatrem, tam gdzie naprawdę możesz poczuć się wolny jeśli są w ogóle takie miejsca.

Może są wśród cromaniaków osoby, które również kochają TI i mogą podzielić się swoja wiedzą w tym zakresie.

Czekam na propozycje i ciekawe posty.
Zdenek35
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 22.05.2014 10:48

Nikt tu nie pływa?
Chyba wszyscy tylko po warszawsku 8)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.05.2014 10:51

Zdenek35 napisał(a):Nikt tu nie pływa?
Chyba wszyscy tylko po warszawsku 8)

Są też tacy co po angielsku :)
Co do pływania i miejsc do tego przeznaczonych to na takie pytanie nie ma odpowiedzi albo jest ich tysiąc. Znasz chyba linię brzegową Chorwacji...
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2014 13:21

Zdenek35 napisał(a):...tam gdzie naprawdę możesz poczuć się wolny jeśli są w ogóle takie miejsca.

...

Jak Bocian napisał - miejsc takich są tysiące, pamiętaj jednak o tym że bezpieczny jesteś do 250 - 300 metrów od brzegu. Ze śrubą łodzi nie wygrasz.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.05.2014 13:45

Nie pływam metodą Ti, a klasycznym kraulem. Kilka lat temu płynąłem bardzo wcześnie rano z kempu Adriatic w okolicach Primosten-u na wysepkę Smokowica. Woda była gładka jak stół zero wiatru wysepka wydawała się na wyciągnięcie ręki płynąłem ponad godzinę. Po dotarciu i chwili odpoczynku wracałem i tu zaczął być problem zerwał się wiatr pojawiły się fale i jakiś nie za mocny ale zawsze prąd. Wracałem prawie 3 godziny momentami odpoczywałem i zmieniałem styl na żabkę.
Po tym doświadczeniu przeszło mi pływanie na dużych odległościach bez asekuracji. Poza tym nie posmarowałem się żadnym smarowidłem pod pachami w związku z czym otarłem się i słona woda zrobiła swoje ...
desperadek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) desperadek » 22.05.2014 16:55

Ja bym jednak mocno przestrzegał przed pływającymi łodziami wszelkiej maści. W sezonie ruch jest bardzo duży i przeciętny sternik będąc daleko od brzegu nie wpatruje się specjalnie w wodę przed dziobem.
hitech
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) hitech » 22.05.2014 17:52

Witam , zawsze byłem entuzjastą open water swimmingu ale od kiedy zacząłem pływać TI
(niecały rok ) z utęsknieniem oczekuję wyjazdu do Chorwacji, tam mozna pływać prawie w kazdym miejscu , ale fakt dobrze mieć bojke ostrzegawczą bo te 200 m od lini brzegowej to jak na autostradzie.
Przyznaję racje koledze który pisał o zmianach pogody , wystarczy 1 h i masz szkwał taki że wracasz 3h.
Widziałem wielu pływaków z bojkami ostrzegawczymi przyczepionymi do nogi i tez taką zabieram, lepiej być widocznym dla pędzącej motorówki.
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.05.2014 19:29

Jeśli plaże nie są ubezpieczone przez boje, nie należy pływać w odległości większej niż 100 metrów od brzegu 8O

http://www.mup.hr/main.aspx?id=129063
Sylwetka...
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.05.2014 20:13

Zdenek35 napisał(a):
Zdenek35 napisał(a):Nikt tu nie pływa?

Pływa, moje dziecię od 3 lat, z miejsc które najbardziej mu odpowiadały (w miarę spokojnie) to były okolice Ražanj - plaża Varos (3 lata temu) i ostatnie nasze wypady na półwyspie Pelješac, plża Divna, , no ale fakt ja nie pozwoliłam mu robić strasznych odległości, troszkę za młody jest/był. Z tym, że jeszcze musisz brać pod uwagę pogodę bo jednego dnia w zatoczce (i nie tylko) będziesz miał "taflę" jak na basenie a następnego wielkie fale. :mrgreen:
Zdenek35
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 22.05.2014 21:15

hitech napisał(a):Witam , zawsze byłem entuzjastą open water swimmingu ale od kiedy zacząłem pływać TI
(niecały rok ) z utęsknieniem oczekuję wyjazdu do Chorwacji, tam mozna pływać prawie w kazdym miejscu , ale fakt dobrze mieć bojke ostrzegawczą bo te 200 m od lini brzegowej to jak na autostradzie.
Przyznaję racje koledze który pisał o zmianach pogody , wystarczy 1 h i masz szkwał taki że wracasz 3h.
Widziałem wielu pływaków z bojkami ostrzegawczymi przyczepionymi do nogi i tez taką zabieram, lepiej być widocznym dla pędzącej motorówki.

hitech każdy powinien znać swoje możliwości i wiedzieć na , co może sobie pozwolić.
Zgadzam się ze wszystkimi, że najważniejsze to myślenie i nie ma, co kozaczyć.

Znasz jakieś fajne miejsca w CRO?
hitech
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) hitech » 11.06.2014 17:08

image.jpg
image.jpg
My już kolejny raz jedziemy na Krk do Baski na Bunculukę , tam można pływać od zatoki do zatoki.
Kiedyś jeździliśmy do Premantury koło Puli, tam jest półwysep Kamieniak i to jest raj .Skoki z klifów , pływanie do wysp, jazda na rowerze... Tylko ostatnio za dużo tam włochów i niemców się zrobiło. Pozdrawiam.
A to kamieniak
Załączniki:
image.jpg
Rafal_X
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 12.06.2014 15:17

Zdenek35 napisał(a):Jestem miłośnikiem pływania, zwłaszcza kraulem - Total Immersion (TI) kto zna będzie wiedział, o co chodzi.
W tym wątku chciałbym zapytać o najdogodniejsze waszym zdaniem miejsca do uprawiania tego sportu.

Temat rzeka. Ja akurat lubię w płetwach pływać. Dalej i głębiej szczególnie. W polskich jeziorach tych czystszych, latem są fajne warunki, ale zaraz pod powierzchnią zimno jak diabli. Nurkować nie zawsze mam ochotę, bo po raz 20-ty wzdłuż tej samej poręczówki mnie się nudzi... Jak już ktoś wspomniał okolice Rażanja, ale raczej nie Varos, tylko po drugiej stronie. W Puli odradzam Indije Banjole, odradzam okolice Veruda, Verudela. Okolice Omis też.

Akurat taka jak ta jaskinia ukazana na zdięciach, jest w miejscu bliżej położonym centrum Puli, na przedłużeniu ulic Veruda i Stoja. Uvala Mużilij. Ba, nawet nie podobna, ale raczej to właśnie ta.

Osobiście to bym się wybrał na jakąś wyspę, czy półwysep i pływał po stronie lądu, nie otwartego morza, np. Pag. A może wschodnia strona Istrii?

Odbiegając od tematu, dwa tygodnie temu wróciłem z Cypru, miejscowość Protaras. Morze wspaniałe, bez porównania do Adriatyku, wybrzeże skaliste, a między skałami naturalne piaszczyste plaże. Wzdłuż prawie całego wybrzeża boje, bowiem zagęszczenie tak zwanych motorowych sportów wodnych jest tam przeraźliwie wielkie. Często nie da się przepłynąć z jednej plaży na drugą, do tego płytko, jakieś 5-6m max. Tak więc to, co dzieje się na wodzie adriatyckiego morza to wielki spokój.
Zdenek35
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zdenek35 » 25.06.2014 19:02

hitech napisał(a):
image.jpg
image.jpg
My już kolejny raz jedziemy na Krk do Baski na Bunculukę , tam można pływać od zatoki do zatoki.
Kiedyś jeździliśmy do Premantury koło Puli, tam jest półwysep Kamieniak i to jest raj .Skoki z klifów , pływanie do wysp, jazda na rowerze... Tylko ostatnio za dużo tam włochów i niemców się zrobiło. Pozdrawiam.
A to kamieniak

To miejsce jest w dechę już mi się podoba nie omieszkam zawitać.
Po powrocie podzielę się wrażeniami

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019