Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze :)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009
Plaże na Hvarze :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 05.03.2011 10:17

Witam,

W tym roku planujemy wybrać się na wyspę Hvar (wrzesień). Czy mógłby ktoś polecić jakąś milutką miejscowość z fajną plażą ? Priorytetem jest plaża ze względu na małe dzieci i to od niej rozpoczęliśmy poszukiwania. Miejscowość może być mała (nie lubimy tłoku)...gdyby jeszcze znalazła się w niej jakaś restauracja i sklep byłoby już idealnie :) Jest wiele relacji i opisów Hvaru, ale jakoś nic jeszcze nie znalazłem...

z góry dziękuję za pomoc
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 05.03.2011 11:11

Witam,
moim zdaniem fajną miejscowością dla rodzinki z dziećmi jest Jelsa. Miejscowość niezaduża ale znajdziesz w niej wszystko co potrzeba podczas wakacji z dziećmi: plaża z małą piaszczystą plażą leżąca nad płytką zatoczką z piaszczystym dnem, kilka restauracji, lodziarni, małych markecików, plac zabaw dla dzieci w parku w centrum Jelsy. Dodatkowo Jelsa jest idealnym punktem wypadowym do zwiedzania całej wysypy.

Pozdrav
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2011 12:23

tu mniej więcej w połowie strony o oglnych zasadach doboru miejsca ma wyspie
i to przydatne..
tu klub miłośników wyspy z namiarami na interesujące hvarskie relacje
Pozdrawiam
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 05.03.2011 12:24

W 2008 roku byłem w Jelsie na wycieczce stateczkiem z Makarskiej, jednak plaż nie widziałem...Chyba była jakaś niewielka po lewej stronie przy wejściu do mariny (patrząc ze statku). Ta jest największa czy są większe w okolicach ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.03.2011 12:59

W samych miasteczkach nikt się nie kąpie, tylko na obrzeżach (to dotyczny wszystkich "większych" miejscowości na wyspie: m.Hvar, St.Grad, Jelsa, Vrboska i nie tylko na wyspie - to ogólna zasada).. W centrum Jelsy jest port (regularna szybka linia).. Zatem plażowanie w okolicach kompleksów hotelowych czyli na wyjściu z zalewu. Albo w lewo w stronę Vrboskiej (Vitarnja), albo w prawo w stronę kampingu Grebišće.. Generalnie jednak ja rekomenduję plażowanie na różnych plażach na wyspie (może nawet codziennie gdzie indziej), bo plaże są bardzo różnorodne i warto zobaczyć sobie jak najszersze spektrum - spacyfika wyspy.
Przejrzyj relacje z Hvaru; zwróć szczególną uwagę na relację Rodzyna. Pozdrawiam
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 05.03.2011 13:37

Dzięki Kasiu za polecenie moich relacji z Hvaru. W wielu innych jest także dużo cennych informacji o tej wyspie, jej plażach itd. Obie nasze wizyty na Hvarze (w 2006 i 2010) roku były z małymi dziećmi. Ta pierwsza z 1,5 roczną Basią a ta z poprzednich wakacji z 5,5 letnią Basią i 8 miesięczną córeczką naszych znajomych.


ATOMIC - zdecydowanie polecam - tak jak Kasia - plażowanie w różnych miejscach na tej magicznej wyspie.
Z moich doświadczeń z Basią wyniosłem jedną ważną myśl - dzieci w Chorwacji bardzo dobrze bawią się także na plażach żwirkowych i kamienistych. Plażę w Jelsie w zatoce Mina polecam zwłaszcza dla kilkuletnich dzieci uczących się pływać i nurkować.
My praktycznie co drugi dzień jeździliśmy na różne plaże i jeżeli dojazdy w okolicach 20-45 minut nie są problemem dla Was i dzieci to szczerze polecam taką formę plażowania.

Pozdrav
atomic
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) atomic » 05.03.2011 15:54

Wiem, że w miasteczkach raczej nikt się nie kąpie bo przeważnie są tam mariny itd :) My też zawsze wybieramy obrzeża...Chodziło mi o to, że ze statku brzegi w okolicach Jelsy wydawały się skaliste (ale oczywiście widziałem tylko skrawek wybrzeża). Przeczytałem ciekawą relację Rodzyna, dziękuję też Kasiu za przydatne linki :wink:

Myślę, że Jelsa to dobry pomysł na bazę wypadową, a tak czy inaczej zwiedzimy całą wyspę :)

Pozdrawiam serdecznie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2011 00:26

Obrazek

i weź tu podejmij decyzję :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 06.03.2011 14:14

Tak arturac , kameralne zatoczki to największe bogactwo Hvaru :)
http://ihvar.cz/mista/mista_z.html
http://ihvar.cz/mista/mista_v.html
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 16.04.2011 18:40

Moim zdaniem Ivan Dolac jest najlepsza miesjcowością na wyspie. Fakt że do Jelsy czy do Hvaru trzeba pojechac autkiem, jednakże w tej miejscowości naprawde mozna dpocząć od zaludnionej Jelsy i Hvaru. My po raz drugi do ID wracamy. A baza wypadowa jest dobra z każdego miejsca na wyspie poniewaz wyspa jest na tyle mała ze kilka kilometrów nie robi chyba różnicy,

pzdr
Ostatnio edytowano 16.04.2011 21:24 przez Pawcio&Monia, łącznie edytowano 16 razy
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.04.2011 20:33

atomic - jesli preferujecie spokoj i plaże a tylko od czasu do czasu wyskoczyc na zwiedzanie to chyba lepiej którąś z małych miejscowości na południowej stronie wyspy.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone