Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaże FKK okolice Biograd na Moru , Pakostane

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008
plaże FKK okolice Biograd na Moru , Pakostane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 09.06.2013 19:11

witam mam zapytanie czy ktoś zna lub był na FKK w tych okolicach co w temacie ? można o jakieś namiary ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2013 19:28

Nie bywam na plażach FKK, wykaz masz tu >>> KLIK
proskorpio
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) proskorpio » 09.06.2013 20:02

Jest plaża fkk koło Biograd na Moru znajduje się w Crvena Luka,około 2 km linią brzegową ,najlepiej dotrzeć do niej podjeżdżając samochodem, potem trzeba przejść kawałek przez krzaki.Byliśmy na niej 2 lata temu, wtedy jeszcze była. Tekstylni też na niej są ,ale nam to nie przeszkadzało.Tam są dwie zatoczki i ta mniejsza jest fkk.Fajne miejsce ,polecam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.06.2013 21:23

Crvena Luka nie ma plaży FKK! Jest kilkaset metrów na północ.

Plaża FKK jest za Palm Beach.
Jest to bliżej Pakostane i Club Pakostane.
proskorpio
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) proskorpio » 10.06.2013 08:49

hm to mam shizofremię,byłem na tej plaży z żoną i dzieckiem kilka razy z rzędu,ostatnio 2 lata temu.W tedy jeszcze była.A jak już jej nie ma dla fkk, to i tak tam zjawimy się, bo jest pięknie.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 10.06.2013 17:45

dzieki wszystkim za odpowiedzi
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.07.2013 10:46

Plaża FKK jest ok pół godzinki do 45 minut spacerkiem ścieżką wzdłuż wybrzeża (czasem plażą) z Camp Soline w stronę Pakoštane ;)
mapa.jpg
Na tej mapie jest to zatoka z nr. 1

Sama plaża doopy nie urywa - generalnie bajzel, sporo śmieci, ostre kamyki, ale...
... zatoczka jest miodzio :oczko_usmiech:
mapa dalej.jpg
- Zielony punkt na mapie to pierwsza z przyzwoitszych plaż - jest tu całkiem fajna knajpka z przemiłą panią za barem - na plaży można spotkać panie topless i pojedynczych golasów:)
- od punktu różowego coraz więcej golasów a mniej textili
mapa bliżej.jpg
- Skałki dookoła cypla otoczonego na różowo opanowane przez nagich panów, czasem w parach - miejsce nazwane przeze mnie na własny użytek "gejowskim zakątkiem" ;)
Poza tym przy skałkach sporo jeżowców, sporo krabów, czasem rozgwiazdy, raczej trudne zejścia do wody (duże, czasem ostre, obślizgłe kamole)
- Las zaznaczony na fioletowo - niestety opanowany przede wszystkim przez podglądaczy :evil:
- jasnoniebieska strzałka oznacza stosunkowo długie, łagodne, piaszczyste zejście do wody - dość długo płytko (po pachy), mało jeżowców (prawie wcale) :oczko_usmiech:
- ciemnoniebieska strzałka oznacza fragment plaży gdzie można się wyłożyć w cieniu,
na trawie bądź w hamaku.
W zatoce cumuje sporo pływadełek - 99% golasy :mrgreen:
DSC_0062a.jpg
Widok z Lasku Podglądaczy ;)
Sorka za jakość - foto skomórki...

DSC_0065a.jpg
jw
olo111
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo111 » 05.07.2013 17:06

Czy w okolicach "zielonej kropki" można zaparkować auto na cały dzień i udać się na "leżakowanie" w okolice pozostałych kropek?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2013 17:23

Dla amatorów nagiego opalania jest lepszy dojazd z Pakostane na NW od miejscowości.
- jest opłata ze 20 kun/dzień/parking.
Plaże 2,3.
Pinie, piasek gratis.
luka70
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) luka70 » 21.07.2013 17:31

Postanowiłem dołączyć do dyskusji, ponieważ sam w 2012 roku szukałem tu informacji i nie za wiele znalazłem (później doszło kilka postów).
Najpierw napiszę o miejscowości Sukosan (18 km od Biogradu), bo tam przeważnie mieszkam.

Na plażę (a raczej plażkę) naturystów w Sukosanie trafiłem przypadkiem, chyba w 2007 roku, wędrując z żoną brzegiem morza. Wtedy jeszcze z niej nie „skorzystaliśmy”, ale rok później tutaj właśnie rozpoczęliśmy przygodę z nagim opalaniem.

Dojazd na dwa sposoby:

- samochodem do punktu oznaczonego czerwoną kropką na mapce poniżej (GPS: N 44.024164, E 15.180177). Nie ma tam dużo miejsca, ale zawsze gdzieś udało mi się zaparkować. Później ok. 100 m brzegiem morza.
- pieszo z dużej plaży w Sukosanie (nie tej przy marinie, tylko tej „w centrum”).

Ogólnie plaża taka sobie, a wręcz mało atrakcyjna, głównie dla tych, którzy mieszkają w pobliżu i nie chcą wybierać się gdzieś dalej. Przeważają tubylcy, głównie osoby starsze. Prawie zawsze był dosyć wiekowy pan, który podchodził do nowych plażowiczów i ich lustrował wzrokiem (nie żeby z jakimiś podtekstami, ale mogło to być krępujące). Na plaży „w porywach” jest do 20 osób, przeważnie ok. 10. Jest kilka boksów kamiennych oraz kawałek gładkiej plaży. Plaża oczywiście kamienista, morze w miarę płytkie, miejscami glony. Czasem trafiają się przechodzący tędy tekstylni, przeważnie zaskoczeni, że spotykają golasów. Nie zapomnę dwóch młodych dziewczyn, które były tak zaskoczone, że po angielsku zaczęły się tłumaczyć, że zabłądziły.

sukosan.jpg
Sukosan

Legenda:
czerwona kropka - miejsce do parkowania
niebieskie strzałki - dojście do plaży
zielona linia - plaża
luka70
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) luka70 » 21.07.2013 18:34

Opiszę moje doświadczenia z Crveną Luką.

Sama zatoczka raczej mi się nie spodobała. Spotkałem chyba tylko jedną parę golasów, a reszta to tekstylni, ew. panie topless. Spodobał mi się natomiast bardzo kawałek plaży, który na mapce oznaczyłem na zielono.

Dojazd bardzo łatwy - samochodem do punktu oznaczonego czerwoną kropką na mapce poniżej (GPS: N 43.551632, E 15.281492) - końcówka, to już droga bez asfaltu. Tam jest dosyć dużo miejsca do parkowania, chociaż czasem trudno znaleźć wolne. Później dalej tak, jak prowadziła droga, prosto do morza (to jest ok. 150 m). Po dojściu do morza szedłem kilkanaście metrów w prawo i tam szukałem wolnego miejsca. Można też w lewo, chociaż za jakiś czas dochodzi się tam do opisanego powyżej „gejowskiego zakątka”. Miejsca są różne – kawałki kamienistej plaży, trochę kamiennych boksów, trochę boksów w płytkiej wodzie i dosyć długa plaża, trochę zaludniona przez tekstylnych. Dalej ciągnie się wąski pas kamienistej plaży (ok. 2 m kamieni i skarpa w górę), gdzie też rozkładają się golasy. Bardzo mi się tam podobało. Plaża oczywiście kamienista, morze płytkie. Dużo młodych par, trochę pojedynczych osób. Rzeczywiście z lasku od strony lądu wyglądnie czasem jakiś podglądacz, ale bardziej to śmieszy niż krępuje.

crvenaluka.jpg
obok Crvenej Luki


Legenda:
czerwona kropka - miejsce do parkowania
niebieska strzałka - dojście do plaży
zielona strzała z kropką - plaża i miejsce wg mnie najfajniejsze
olo111
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo111 » 29.09.2013 15:20

Sprawdziłem w/w plaże, i mam do pokazania foto. Żółta kropa miejsce plażowania
crvenaluka.jpg


widok w stronę Biogradu

1704.jpg


widok w stronę gejowskiego lasku.

1705.jpg


widok za laskiem w stronę Crvena Luka

506.jpg

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
plaże FKK okolice Biograd na Moru , Pakostane
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone