Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże FKK na południu Chorwacji...

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004
Plaże FKK na południu Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 13.04.2004 13:42

Witam,

Jak wszyscy wiedza im dalej na południe Chorwacji tym lepiej, ciekawiej, fajniej i wogole... jednak podobno im dalej na południe tym mniej wydzielonych plaż i campingów FKK. W tym roku planujemy zwiedzić południową cześć Chorwacji i poszukujemy campingów z wydzielonymi plażami FKK.
http://www.chorwacja24.info/atrakcje/naturyzm

W zeszłym roku zwiedziliśmy północną cześć cro i muszę powiedzieć ze w tym rejonie było naprawdę w czym wybierać... natomiast na południu nie ma??? Proszę o namiary na takowe jeśli są...

_
pozdro!
XTomek




.
Ostatnio edytowano 29.10.2015 13:34 przez XT600, łącznie edytowano 2 razy
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 13.04.2004 13:44

sorki ale nie wiem co to FKK... :)
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 13.04.2004 14:27

wtak napisał(a):sorki ale nie wiem co to FKK... :)


Ekspert, a nie wie 8O
FKK to plaże naturystyczne. Pewnie coś będzie w archiwum na ten temat.
Swoją drogą, jak byłem w Medenie k. Trogiru to na deptaku jest gruba kreska i napis FKK, który oczywiście nic nie mówi zdziwionym Polakom... można ich spotkać na rozebranej części plaży, w tekstyliach oczywiście :-) Inna sprawa, że tam ciasno, więc każdy szuka miejsca, gdzie może.
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 13.04.2004 14:38

Hmmm "ekspertem" jestem od 10 minut :D
W dodatku nic nie mogę powiedzieć na ten temat bo moje wakacje jesienią pozwalały na "FKK" niemal wszędzie :)
Pozdrówka
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 13.04.2004 15:08

krzychu_72 napisał(a):
FKK to plaże naturystyczne. Pewnie coś będzie w archiwum na ten temat.


przeszukałem juz archiwum ale wiekszość plaz i campingów o jakich tu mowa znajduje się na Istri a tam juz bylem... w tym roku interesuje mnie Dalmacja i szukam plaz takowych w tamtym kierunku.. czyżby nie istniały?

narazie mam jedną lecz na wyspie ;(
xtomek
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 22.04.2004 08:54

W kempingach nie mam rozeznania, natomiast jeśli chcecie znaleźć coś o plażach to jest chorwacka strona temu poświęcona
http://www.cronatur.com
Tutaj można znaleźć opisy plaż i szczegółowe ich położenie.
Ja natomiast ostatnio znalazłam zdjęcia fajnej plaży między Makarską a Tucepi o nazwie Nugal. Jestem ciekawa czy ktoś tam może był i może podzielić się wrażeniami?

pozdrawiam
meeg
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 22.04.2004 09:00

Wielkie dzieki za namiar na tą stronke!
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.04.2004 08:30

Rzeczywiscie - potwierdzam to co na stronce pisza o jednej z plaz obok Baski Vody (Baska Voda: Baska Voda naturist beach). 200-300 m wybrzeza zarezerwowana dla naturystow, choc nigdzie nie ma zadnej tablicy o tym informujacej wszyscy przestrzegaja tego, hmm no wlasnie jak to nazwac, moze "porzadku"? Jednak na tym odcinku znajdziesz niewiele miejsc gdzie bedziesz mial calkowita prywatnosc (najczesciej pod skalami). Duza czesc plazy jest doskonale widoczna z chodnika prowadzacego wzdluz plaż Baska Voda - Makarska. Ruch tam jest w sezonie duzy, zdarza sie tez ze przejezdzaja skutery. Wszyscy podazajacy z parkingu kolo Basi Vody na plaze w Basko Polje (ciekawsza....) ida tym chodnikiem. Ja sam tamtedy wiele razy przechodzilem i spotkalem kilka razy "cichych obserwatorow" siedzacych skulonych (moze "coś" ukrywali :D ) na lawce i z wypiekami na twarzy (moze od słońca :) ) obserwujacych nagich plażowiczów.
Wniosek - trzeba przyjsc odpowiednio wczesnie zeby zajac sobie ciekawe miejsce. Chociaż moge sie mylić i całe moje wywody są niepotrzebne bo FKK-owcom moze nie przeszkadzaja podglądacze.......
Pozdrawiam wszystkich odwaznych......
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 25.04.2004 09:08

Cześć !!!

Mam taką małą mape miejscowości Cavtat (15km za Dubrownikiem).
Są na niej zaznaczone dwie plaże fkk.

pzdr

gripen
XT600
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 12.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) XT600 » 25.04.2004 09:20

gripen napisał(a):Mam taką małą mape miejscowości Cavtat (15km za Dubrownikiem).
Są na niej zaznaczone dwie plaże fkk.


hej, możesz mi podesłac ta mapke? Albo cos wiecej na temat tych plaz o ktorych wspomniałes? Czy sa to tylko plaze czy plaze przy jakiś campingach? jakies namiary na nie? z góry dzieki wielkie !
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


pozdrawiam
tomek
www.yamaha.xt.pl
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 25.04.2004 10:05

Cześć !!!

Jedna z plaż jest położona w sąsiedztwie pięcio gwiazdkowego hotelu Croatia, na skałach.
Druga z plaż jest w ciągu plaż położona jako ostatnia.
Niestety kamping który jest zaznaczony na tej mapce jest bliżej centrum.
Ale w Cavtacie jest wszędzie blisko.
No i są tanie apartamenty (szczególnie we wrześniu).

pzdr

gripen
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 26.04.2004 08:34

W cavtacie byłam rok temu i polecam plażę koło hotelu Croatia, ale tylko tym, którzy lubią skaliste zbocza. Nie ma tutaj żwirku, ale plaża jest doskonale przygotowana. Dla plażowiczów są w skałach płaskie miejsca do leżenia - można leżeć na słońcu lub trochę w cieniu. Poza tym są prysznice, przebieralnie, toalety, kosze na śmieci, dobrze przygotowane zejście do morza i wspaniałe widoki. Wszystko jest codziennie sprzątane - jest bardzo czysto. Toalety są zaopatrzone w ręczniki, papier , mydło, susarki i wręcz się błyszczą. Ja zawsze zwracam na to uwagę - tutaj byłam mile zaskoczona. A co najważniejsze leżąc na skale tuż nad krawędzią słyszę szum rozbijających się fal - a fale są tutaj całkiem duże jak na chorwackie warunki - to zasługa otwartej morskiej przestrzeni. Nurkowie też znajdą coś dla siebie - skaliste zbocze obfituje w ciekawe formy morskiego, kolorowego tutaj życia. Natomiast osoby nie umiejące pływać będą niezadowolone, bo schodząc do wody od razu mamy głębię.
Druga plaża FKK jest na małej wysepce - ale nic nie mogę o niej powiedzieć bo nie byłam.
Jeśli chodzi o ceny apartamentów to szczerze mówiąc widziałam tańsze miejscowości, a Cavtat był dużo droższy pod tym względem niż np. Primosten, albo pobliski Plat ale nie żałuje się pobytu tutaj, gdyż miejscowość jest przepiękna, widoki super, Dubrovnik na wyciągnięcie ręki (widoczny z plaży) i warunki naprawdę bardzo dobre.
stablo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 31.05.2004
Fkk

Nieprzeczytany postnapisał(a) stablo » 31.05.2004 18:45

Witajcie
Kto z was wybiera sie na wyspe Pag do Novalji w lipcu
Moze uda się coś wspólnie zaplanować , podróż, pobyt
Mamy namiary na interesujące apartamenty
Pozdrawiamy Iza Tomek FKK
Arturo.Sz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2004
Plaże FKK na południu Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arturo.Sz » 05.07.2004 19:36

Witam.
Na wyspie Badija koło Korculi lup Plejasacza.
Można się dostać Taxi wodnym. Dość wyludniona, ale byłem tam na początku września.
Jak się wysiądzie z Taxi po prawej jest plaża FKK, po lewej tekstylna.
Sama plaża jest mocno skalista.
Pozdrawiam

Powrót do Naturystyczna Chorwacja

cron
Plaże FKK na południu Chorwacji...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone