Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaża na ciovo

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 03.09.2006 15:24

dzieki kolezanko za ta plaze na slatine!...faktycznie najlepsza...wjazd na ta droge szutrowa w zaleznosci od humoru tych kolesi na bramce wynosil 2 kn 10 kn i 0 kn):)zreszta nie tylko ta płatna ale i te wczesniej na slatine tez najlepsze chocby ze wzgledu na najciekawsze dno do nurkowania:)
choc w porownaniu z rafami w porecu gorzej wypada...ale widokowo lepiej:)
plaze w okrugu gornym gdzie mieszkalem tez niezle ale jezdzilismy jednak na slatine, najslabsze wg mnie te na dolnym...woda krysztal wszedzie...
ponadto trogir wg mnie to porazka komunikacyjna 2 godziny w korku przy wyjezdzie z miasta, brak poboczy do spacerow:(
brakowalo mi tam zycia nocnego koncertow w knajpach jak w porecu choc bylo nieco cieplej niz na istrii...
(moze za wyjatkiem jakiegos tornada ktore przezylem ale to na drodze powrotnej z wycieczki z krka...:)
w sumie zadowolony jestem z wypoczynku bylem w krka plitvicach splicie...spolecznosc wszedzie ok
-lody 2 razy drozsze niz na istrii rok temu (5kn)ale nie zalowali ich:) ceny innych artykulow owocow piwa nawet chyba nieco nizsze:)
za rok mam zamiar odpalic do dubrownika
pozdrawiam
slight
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slight » 03.09.2006 15:25

dzieki kolezanko za ta plaze na slatine!...faktycznie najlepsza...wjazd na ta droge szutrowa w zaleznosci od humoru tych kolesi na bramce wynosil 2 kn 10 kn i 0 kn):)zreszta nie tylko ta płatna ale i te wczesniej na slatine tez najlepsze chocby ze wzgledu na najciekawsze dno do nurkowania:)
choc w porownaniu z rafami w porecu gorzej wypada...ale widokowo lepiej:)
plaze w okrugu gornym gdzie mieszkalem tez niezle ale jezdzilismy jednak na slatine, najslabsze wg mnie te na dolnym...woda krysztal wszedzie...
ponadto trogir wg mnie to porazka komunikacyjna 2 godziny w korku przy wyjezdzie z miasta, brak poboczy do spacerow:(
brakowalo mi tam zycia nocnego koncertow w knajpach jak w porecu choc bylo nieco cieplej niz na istrii...
(moze za wyjatkiem jakiegos tornada ktore przezylem ale to na drodze powrotnej z wycieczki z krka...:)
w sumie zadowolony jestem z wypoczynku bylem w krka plitvicach splicie...spolecznosc wszedzie ok
-lody 2 razy drozsze niz na istrii rok temu (5kn)ale nie zalowali ich:) ceny innych artykulow owocow piwa nawet chyba nieco nizsze:)
za rok mam zamiar odpalic do dubrownika
pozdrawiam
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 08.09.2006 12:43

No to ja jeszcze dorzucę swoich parę groszy... :) Pierwsze 4 zdjęcia są z zatoki Movarstica w Ogrugu Gornij, a ostatnie dwie foty są z dzikiej plaży, gdzieś pomiędzy Okrugiem Gornij, a Okrugiem Donij. :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 09.09.2006 22:13

Moondku gratuluję slicznych fotek :D
teraz ja ładnie poproszę o jakieś wybrane na skrzynkę :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.01.2007 16:07

część 2 watku o plażach ale kontynuacja wątku o Okrugu Dolnym

Na Okrugu Dolnji upodobaliśmy sobie jeszcze jedną plażę-bliższą niż Kava bowiem jakieś 3 km od tabliczki Okrug Dolnji jadąc oczywiście od strony Trogiru.
Jest to plaża przy kampie Dango nazywana Duga (najpewniej po polsku Długa), my najczęściej bywalismy zaraz bezpośrednio przy campie Dango.

Obrazek
Plaża była dość oblegana-najwięcej wśród narodowości słychać było Chorwatów, przy plazy był bar plazowy-zimne piwko, cevapi i frytki w dobrej cenie jak na warunki w Cro
Obrazek
Miejsce było rownież dość oblegane przez cumujące stateczki jak widać ale nam to nie przeszkadzało. Woda w tym miejscu na Ciovo była wyjątkowo ciepła. warunki do nurkowania dobre-fajne pólki skalne jak dla początkującego nurka :wink:
Obrazek
Na samym cyplu jakieś 300 metrów od tej plazy było kilka barów obleganych przez przypływające fish pikniki-nie mam jednak pojęcia skąd one przypływały :P >dalej za cyplem brzeg był już mniej oblegany a właściciwie bezludny ale bardziej niespokojny w wiatr.

Obrazek

Jak dojechać?
Kierując się cały czas na Okrug Dolnji jakieś 3 km od znaku na Okrug Dolnji po lewej stronie przy drodze stoi tablica reklamująca camp Dango skręcamy kierując się właśnie na niego jedziemy bardzo wąską dróżką przy rozgałęzieniu (brak znaku w tym miejscu w zeszłe i dwa lata temu wakacje, mozna sie pomylić) zjeżdzamy na dół. Dwa lata temu nie płaciliśmy na parking , niestety w tym roku pojawił się pan który kasował na swojej działeczce bodajże 10 kun za cały dzień ale tylko w weekendy w inne dni sobie odpuszczał :P
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 18.01.2007 18:27

Okrug Gornji.
Moim zdaniem są tu plaże najbardziej ucywilizowane, brak tu dzikich plażyczek, plaże z reguły są czyste, mają łatwe dojścia doskonałe będą dla rodzin z dziećmi, nie dla amatorów nurkowania, ale każdy wzdłuż brzegu moze znaleśc ustronne miejsce dla siebie. Najsłynniejsza plaża w centrum Okrugu Gornji słynna Copacabana jest dość zatłoczona, my korzystalismy tylko z niej wieczorem bo było tam kilka beach barów, grająca szafa i dyskoteka na plazy. Plaża jest żwirkowa.
Woda na Okrugu Gornji jest bardzo ciepła. My najczęsciej jeśli bylismy na Okrugu Gornji to kapalismy się w zatoce Movarstica.Tutaj też była typowa plazyczka żwirkowa dla dzieciaczków a przy niej był bar (było tam pyszne cevapi z ajvarem) Widok z zatoki na okolice Diruni


Obrazek

Obrazek

Oraz rzut na drugi brzeg od strony Diruni.
Mondek umieścil fajne zdjęcia z tej zatoki mi niestety na co drugim zdjęciu trzęsie się ręka i nie bardzo mam co wybrać :(
Obrazek

Jutro Slatina-zostawiłam sobie ją na koniec bo najbardziej ją lubię jeśli chodzi o plaże :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.01.2007 21:00

Pisałaś Madziu wyżej ,że w Okrugu jest b.ciepła woda.Święta prawda.Na dowód dla niedowiarków zdjęcie poniżej.Fotka robiona koło pólnocy.Na drugim planie za Miskiem kilka osób w wodzie chłodzi sobie ciała i piwo
Obrazek
W Okrugu Gornji byłem w lipcu 2004.Copacabana nie była wtedy zbytnio zatłoczona.Można było bez problemu znaleźć miejsce na plaży ,a nawet zaanektować na cały pobyt leżaczki,stoliczek i parasole spod plażowego baru.W naszym przypadku tak się nam udało,że już w drugim dniu pobytu zostaliśmy uznani za stałych klientów i leżaczki mieliśmy rezerwowane-za cenę zakupu piwa i napojów w barze.
Plaża jest przyjazna dla dzieci ,woda jest czyściutka i cieplutka,wieczorem bary działają do północy,można posiedzieć ,wypić piwo,potańczyć...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.01.2007 22:54

Zdjęcia jedne i drugie ładne. Zapytam się Madzi .. // ...... // powiedz, napisz, czy jakbym np. chciał opalić nieopalone miejsca :-)) to czy jest możliwość znalezienia odludnej plaży, jakie są ku temu możliwości. Daleko trzeba szukać. ?
Na plażę naturystów jakoś nie mam odwagi, ale lubię być równo opalony. Wystarczy dzień lub dwa, reszta już jestem tekstylny.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 30.01.2007 17:56

Przepraszam że tak długo Cię zwodziłam.
Otóż, najbardziej ustronnymi miejscami wolnymi od innych plażowiczów są plaże na końcu wyspy w Slatinie (mam nawał pracy w firmie jak tylko się uporam to wstawię kolejne fotki). Tu można spokojnie dopalić miejsca po bikini bądź kąpielówkach, każdy znajdzie swoją dziką plażę choć ja niestety z ostatnich wakacji z Ciovo wróciłam z białym tyłkiem i biustem do domu-opaleniznę uzupełniłam na solarium. Zawsze bylismy na plaży w większym towarzystwie (swoim-tzn znajomych z którymi przyjechaliśmy) i po prostu nie miałam odwagi.
za tę jednak dzicz, że tak powiem trzeba zapłacić-przy wjeździe na droge kamienistą którą trzeba się udać na ciche plaże stoi szlaban a przy nim panowie lub panie, które kasują za wjazd około 5 kun na cały dzionek.
Odległość jest rózna to zalezy w którym końcy wyspy byś zamieszkał.
Z Okrugu Górnego mieliśmy około 10 km-tak mi się wydaje ale dobrze by było jeśli sie myle zeby poprawił mnie Leon.
Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.01.2007 18:49

Madzia .... a już Policję chciałem zawiadomić o Twoim zaginięciu.
:D :D .... teraz będę czekał na foto. Pozdrawiam.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.01.2007 19:00

Janusz Bajcer napisał(a):http://www.=reklama=/plaze.htm
oglądaj i wybieraj


Przecież to się nie otwiera. !!! :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2007 20:26

woka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):http://www.=reklama=/plaze.htm
oglądaj i wybieraj


Przecież to się nie otwiera. !!! :(


Widocznie jakiś błąd na serwerze lub na stronie.
To masz w zamian coś innego :lol:
http://www.ciovo-trogir.com/plaze/beach_pl.html#slatine
:papa:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 02.02.2007 20:33

Czekam na Madzię 1981- miała wkleić zdjęcia Slatine (chyba). Czekam i czekam, Madzi nie ma, zdjęć nie ma. Ja sobie myślę, że Madzia ........... po prostu się zakochała. Znalazała tego jedynego i z tąd ten chroniczny brak czasu. Tak sobie myślę.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 03.02.2007 12:12

Już jestem-oprosti :oops:
W życiu czasami tak bywa że siła wyższa (czyt.urzędy państwowe) spać ani odpocząć nie dają...
W kazdym razie z zakochaniem nie ma to nic wspólnego :D
Dziś kolejna miejscowość i zarazem ostatnia, którą pozostawilam sobie na deser. Slatina pod wzgledem plaż urzekła mnie najbardziej...Dlaczego?
Bo lubię takie plaże "swoje" na których można swobodnie poleżeć nie w nogach innego plażowicza, nie słuchać wszystkich międzynarodowych krzyków ani nie byc świadkiem wojny na kamienie :D bądź też gorzej niewinnym poszkodowanym.
Drugim atutem jest niewątpliwie to że że takich plażach jak na Slatinie lepiej mozna się ułozyć niż na typowo betonowych wylanych plażach-choćby podsypując sobie kamyczki, bądź też ułożyć się w strone słoneczka głowa wyżej. Takie typowe betonowe plaże na których leżysz wznak są dla mnie nieporęczne bo nie targam leżaków na plaże a tylko karimatkę.Nie zebym była księżniczką-broń boże! Potraktuję to raczej tak że wole jak jednak coś mnie kłuje w tyłek :D
Plaża na Slatinie urzekła mnie również tym,że oprócz cichych fajnych zatoczek z kamyczków z łagodnym zejściem są też plaże na których można sobie poskakać do wody. I to było dla mnie wielką frajdą, pierwszy raz tą zabawę w cro odkryłam na murter(betinie) poczułam się znowu jak dzieciak
Slatina 2005 rok
Obrazek
Obrazek
Ciekawostką było dla nas to,że z tymże miejscu trzy razy udało nam się obejrzeć burzę która szła od strony lądu. Zaobserwowac można było jak w szybkim tempie deszcz wyłania się z gór ogarnia okolice Trogiru, Kastelę oraz Instytut Oceanografi :wink: i pędzi w kierunku wyspy (woda po połowy kanału była wzburzona) a gdy już prawie do nas dociarała była może w odległości 1/4 kanału to gwatłownie się cofała. Takim sposobem docierało do nas tylko kilka kropel albo też i wcale deszczu.
Obrazek
Na Slatinie (ale tej przysłowiowej za szlabanem) nie ma żadnych domków ani hoteli- jest to miejsce do którego trzeba dojść lub tez dojechać ale niestety trzeba ujścić za całodniowy wjazd opłatę-bodajże 5 kun. Swoją szosą zastanawiałam się czy to jest właśność państwowa czy prywatna ten kawałek wyspy ale zapomnialam i zawsze zapominam o to zapytać miejscowych. Może za rok, a może Leon mi odpowie...?Poza tym w tym miejscu szcególnie mozna spotkać nurków, nie wiem czy to zawsze jednego :wink: czy tez kilku ale od trzech lat jak tam bywam w tym miejscu na Slatinie zawsze można spotkać. Przy stromych skałkach można spotkać duże kraby i piekne muszelki, których już mam niezlą kolekcję w domu. Strzasznie jest łasa na takie bezcenne pamiątki z nad morza, kiedys zabrałam ze Slatiny zdechłego kraba do apartamentu i polewałam do wrzątkiem bo strasznie smierdział-narobiłam takiego smrodu na okolicę że mąż uciekł z apartamentu jak zobaczył że sąsiedzi się schodzą-to był straszny fetor! Właściciel się nademna zlitował i wygotował mi go w garnku. Dzieki temu krab i inne skarby przyjechały do polski.
Inne miejsca na Slatinie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widac na Slatinie nie ma tłumów. Linia brzegowa jest bardzo długa i każdy sobie znajdzie jakieś miejsce.Ja najdalej dotarłam do kamieniołomu już chyba nieczynnego ale kiedyś chyba pewnił dużą rolę bo nawet jest w tym miejscu betonowy pomost do którego pewnie przybijały jakieś stateczki transportowe-ale to tylko moje przypuszczenia.
Oto kawałek tego betonowej pozostałości i widok na Split. Obrazek

Droga wzdłuż wybrzeża wtym miejscu jest kamienista ale bardzo dobrze ubita, można stanąc
Nie widziałam tu typowych nagusów ale jeśli ktoś ma ochotkę wyrównać farbe na całym ciele a jest dość wstydliwy by iść na tpową plażę FKK to polecam te miejsce bo każdy znajdzie swój zakątek
Obrazek
Obrazek
I z jeszcze jednego miejsca ze Slatiny
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia!
ps mam nadzieję że nie zanudziłam i nie zajęłam zbyt dużo miejsca :D
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 03.02.2007 13:09

Bardzo fajne miejsca i zdjęcia. W tym roku wybieramy sie na Okrug i na pewno zaglądniemy w te miejsca. Również nie przepadam za natłokiem turystów. Wolę jechać nawet kilka kilometrów w poszukiwaniu fajnej, odludnej plaży, niż pchać się w gąszczu ludzi. Dwa lata temu codziennie jeździliśmy na Uglianie ponad osiem kilometrów, ale muszę przyznać, że było warto. Tylko nasza trójka i przepływające w oddali łajby.
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone