Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność za apartament

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012
Płatność za apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 15.08.2012 11:12

Jak wygląda zapłata za wynajmowany apartament? Czy płaci się "z góry" za wszystkie dni czy cz formie zaliczki a pozostałą kwotę przy wyjeździe?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 15.08.2012 11:20

seguar napisał(a):Jak wygląda zapłata za wynajmowany apartament? Czy płaci się "z góry" za wszystkie dni czy cz formie zaliczki a pozostałą kwotę przy wyjeździe?


Zapłata i podziękowania przy wyjeździe.
seguar
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seguar » 15.08.2012 11:22

Mam rozumieć, że nigdy nie płaci się zaliczki?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 15.08.2012 11:29

seguar napisał(a):Mam rozumieć, że nigdy nie płaci się zaliczki?


Zaliczka pobierana jest jak rezerwujesz w necie.
Jak jedziesz "w ciemno",to nie musisz nic płacić z góry.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 15.08.2012 14:12

seguar napisał(a):Jak wygląda zapłata za wynajmowany apartament? Czy płaci się "z góry" za wszystkie dni czy cz formie zaliczki a pozostałą kwotę przy wyjeździe?

Wszystko zależy od gospodarzy... Jedni biorą z góry, drudzy przy wyjeździe. Nie ma na to reguły...
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 15.08.2012 16:09

mi juz gospodarz zapowiedział ze place z góry za 14 dni cos tam dodał po niemiecku ze ma zle doświadczenia z Polakami
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.08.2012 16:15

wermar napisał(a):mi juz gospodarz zapowiedział ze place z góry za 14 dni cos tam dodał po niemiecku ze ma zle doświadczenia z Polakami


Jak Niemiec ,to jakie ma mieć doświadczenia z Polakami? :wink:

Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem żeby ktoś brał kasę ode mnie natychmiast po przyjeździe.
Z reguły było to po kilku dniach i tylko dlatego,że ja nalegałem żeby tę kasę w końcu wzięli.

Tym się różnią właściciele apartmantów w Cro,od właścicieli "apartmanów" nad Kałtykiem. :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 15.08.2012 16:29

My jeździmy w "ciemno", więc zaliczki nie płacimy. Za apartament płacimy jednak zawsze na drugi dzień, nam to odpowiada, bo nie uganiamy się z kasą = eurami które wieziemy z Polski :)
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012
Jak zapłacić za pobyt w Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 24.09.2012 16:52

Witam. Pytanie niby banalne dla większości, która była przynajmniej raz w Cro, ale nie dla mnie. W Polsce wybierałem miejsce, telefonicznie dostawałem nr konta, robiłem przelew na umówionę przez tel sumę i wsio. Reszta była do zapłacenia na miejscu. Tutaj jest zapewne podobne, ale dla mnie wciąż tajemnicze... Chodzi mi o to jak wybrać miejsce i dogadać się z właścicielem (Chorwatem). Nie umiem rozmawiać w tym języku więc rozmowa przez telefon raczej odpada... Jak to jest z wpłaceniem zaliczki? Nie chciałbym się nadziać, że przeleję gdzieś pieniądze (jak to się robi), przejadę powiedzmy 1400km, a na miejscu zmęczony zaliczę zonka, bo Chorwat się na mnie wypnie... Nawet mu nie nagadam ;) Jak Wy to robicie? Przecież nie wszyscy mają jakieś znajome namiary i Chorwata, który mówi po polsku... Na pewnej stronie jest mnóstwo ogłoszeń ze zdjęciami, ale nie ma namiarów na właściciela, żadnych telefonów i maili (może jakbym się zarejestrował to te dane by się pojawiły :| ). Można wybrać kwaterę, sposób zapłaty (np przelew) i wpłacić zaliczkę. Jednak przed naciśnięciem "rezerwuj" hamuje mnie sposób zapłaty... Proszę o wyjaśnienie tych "technicznych" spraw - krok po kroku jak dla zielonego jak warzywko. :oops:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Jak zapłacić za pobyt w Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.09.2012 18:34

Hej.
Nie wszędzie chca zaliczki, to po pierwsze.
W tym roku pojechałem tak do Soline i kwatera czekała.
Na forum jest spora grupa wyznawców jazdy w ciemno. Ja tak ze dwa trzy razy jechałem i było ok.
Z Chorwatami dogadasz się po angielsku, niemiecku, włosku w stopniu podstawowym, a czasmi oni będa nadawali po chorwacku, my po polsku i sie dogadacie.
Kwestia regionu, etc.
Pytanie, dokąd chcesz jechać, kiedy, jakiej kwatery szukasz, czy musisz być w sobotę w cro, etc.
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012
Re: Jak zapłacić za pobyt w Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 24.09.2012 20:10

Przepraszam, nie napisałem... Wyjazd planuję na 12 lipca (piątek) - płatne od 13 lipca, powrót 27 lipca (sobota). Wyjazd planujemy na Dalmację, okolice Makarskiej. Na miejscu planuję wycieczkę do Dubrovnika (autem). Jadę z żoną i dzieckiem (w lipcu 2013 będzie miał 4 lata) więc wyjazd w ciemno zdecydowanie odpada. Zawsze chcę wiedzieć gdzie jadę i jakie są warunki, a nie będąc zmęczonym przystać na cokolwiek. Ponawiam zatem pytania z pierwszego postu odnośnie technicznych spraw związanych z zaliczkami itp.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak zapłacić za pobyt w Chorwacji...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2012 20:38

norbert_p napisał(a): Ponawiam zatem pytania z pierwszego postu odnośnie technicznych spraw związanych z zaliczkami itp.


Proszę trochę poczytać i będzie jasne

prosby-o-pomoc-tlumaczeniu-t9502-2610.html

przelew-do-chorwacji-t34397.html?hilit=zaliczka
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.09.2012 20:45

Jak chce zaliczkę to bierzesz numer konta i wpłacasz. Masz potwierdzenie. Można tez wysłać pieniądze w kopercie, wiele razy tak robiłem. Ale to raczej do znanego gospodina. Jeśli wynajmujesz przez agencje to tam muszą być namiary, numer oferty i takie tam. Jeśli wynajmujesz "bezpośrednio" od Chorwatów to tak jak pisałem, poproś o numer konta, poza tym to im zależy na tym, żebyś zapłacił. Ci co jeżdżą w ciemno, podnoszą kwestie tego, że wiesz co bierzesz, bo już obejrzałeś w realu. Zdjęcia mogą się różnić od rzeczywistości z tym, że ja nigdy się nie naciąłem. Z takim dzieckiem jak twoje, większość tu preferuje jazdę na noc, czyli na miejscu jesteś w godzinach południowych i masz czas na szukanie. Jazdy na noc osobiście się wystrzegam, nie jeżdżę w ten sposób.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2012 21:46

anakin napisał(a):Jak Niemiec ,to jakie ma mieć doświadczenia z Polakami? :wink:

Chyba odwrotnie :lol:

Swoją drogą to jak ktoś pisze, że ma złe doświadczenia z Polakami to bym go olał.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.09.2012 23:26

Bocian napisał(a):Jak chce zaliczkę to bierzesz numer konta i wpłacasz. Masz potwierdzenie. Można tez wysłać pieniądze w kopercie, wiele razy tak robiłem. Ale to raczej do znanego gospodina. ...

Nawet, jeżeli gospodarz przyśle numer konta, to można samemu zaproponować wysłanie kasy w kopercie ale nie zwykłym listem a LISTEM Z ZADEKLAROWANĄ WARTOŚCIĄ. Do tego wziąć usługę POTWIERDZENIE ODBIORU.
Prosto, tanio, szybko i równie pewnie. Wypróbowałem.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Najlepsze było to, że pani na poczcie nie przeliczała kasy tylko kazała wpisać ile deklarujemy. Co w przypadku zaginięcia listu?
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Płatność za apartament
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone