Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plan wakacji 2014.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2014 08:53

Ja nie chcę promu, a rozkładu zwykłych stateczków wycieczkowych Orebič Korčula ciężko szukać po necie.
Przelecę forum bo na necie nie mogę znaleźć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2014 09:18

kaeres napisał(a):Ja nie chcę promu, a rozkładu zwykłych stateczków wycieczkowych Orebič Korčula ciężko szukać po necie.
Przelecę forum bo na necie nie mogę znaleźć.

Wpisz w Google: brod Orebic Korcula
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.05.2014 10:29

Dzięki.
Ostatni kurs z Korčula do Orebič o 23:00.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 30.05.2014 17:07

:lol: :lol: :lol: Jednak to prom..
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 30.05.2014 18:28

Masz bardzo ambitny plan.
My , czyli ja i moja narzeczona przeważnie robimy tak że od rana plażowanie w miejscowości noclegu, tak do kilku godzin, leniuchowanie tak do popołudnia. Lub również z rana jedziemy do innej miejscowości gdzie mają cudną plaże. Pózniej popołudniem i wieczorem zapuszczamy się na spacery po mieście lub jedziemy do jakiś pobliskich miejscowości które chcemy również zobaczyć.
Za 12 dni 3 wyjazd do Cro.
W tym roku w planie (również ambitnie):
- Kranjska Gora nocleg przejazdem
- Wenecja - jednodniowo
- Półwysep Peljesać , Orebic, Korcula , Ston Mały i Duży , Trpanj, SVETI ILIJA - 7 noclegów
- Mostar, Wodospady Kravica, Pocitelj , Blagaj - jednodniowo
- Tućepi - 7 noclegów
- Może jeszcze raz Dubrownik ,bez Srd tylko samo piękne miasto , najlepiej wieczorem.
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 31.05.2014 11:29

[quote="mirasowski"]Masz bardzo ambitny plan.
przeważnie robimy tak że od rana plażowanie w miejscowości noclegu, tak do kilku godzin, leniuchowanie tak do popołudnia. quote]


Są wakacje i nie ma gdzie się śpieszyć..
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.06.2014 08:56

Wydaje się, że ten plan jest jakiś ambitny. Ale jak widać co drugi dzień będziemy się obijać na plażach więc wstawanie będzie niespieszne.
Jedynie budzika o 6 rano będą wymagały:
- Kotor
- Bih
- Peljašac / Korčula.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 16.06.2014 08:59

Hej.
Muszę się teraz skupić na plażach.
W planach jest oczywiście Srebreno (najbliższa), plaża z upiornych hoteli w Kupari, Divna na Peljasacu (przy okazji wycieczki do Korculi) i klify chorwackie (KONAVOSKE STIJENE).
Tych kilka już w necie widziałem na zdjęciach i z relacji.
Są jeszcze jakieś godne polecenia w niedalekiej odległości od Dubrovnika ?

Czy w samym Dubrovniku są jakieś plaże aby na nich wypoczywać aby dopiero wieczorem zwiedzać miasto ?
To samo tyczy się chęci zwiedzenia Arboretum w Trsteno. Szukam w pobliżu jakieś fajnej szerokiej plaży aby przed zwiedzaniem się wylegiwać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.07.2014 11:00

Wybaczcie, że to piszę ale chcę mieć wszystko w jednym miejscu.
Przed samym wyjazdem wszystko sobie jeszcze raz przypomnę, a w razie czego na miejscu już zajrzę w ten wątek.

1. Jaka jest waluta w BiH. ew. czym najlepiej płacić ?
2. Jaka jest waluta w Czarnogórze ew. czym najlepiej płacić ?
3. Gdzie jest ta słynna restauracja w Dubrovniku, z której widać jak skaczą ze skał do wody ?
4. Na którym parkingu najlepiej stanąć samochodem w Dubrovniku ?
5. Czy w Dubrovniku są jakieś plaże ? Jakie, gdzie ? Jak się na nie najlepiej dostać z całym majdanem (więc jak najbliższy postój samochodem) ?
6. Najlepszy i najtańszy nocleg w Plitvicach ?
7. Najlepszy prepaid z pakietem danych na 2 tygodniowe wakacje ?
8. Gdzie na miejscu najlepiej tankować ON ?

Z góry dziękuję.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 17.07.2014 16:56

w Bośni są marki, ale właśnie z wakacji wróciła moja siostra i mówiła, że w Bośni można płacić w markach, kunach, euro lub kartą...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2014 17:53

kaeres napisał(a):To samo tyczy się chęci zwiedzenia Arboretum w Trsteno. Szukam w pobliżu jakieś fajnej szerokiej plaży aby przed zwiedzaniem się wylegiwać.

Plaża to nie jest ale poleżeć można...
Obrazek
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.07.2014 18:13

kaeres napisał(a):

Nocleg w Plitvickich i wyjazd o świcie. Kierunek Mlini.
Na miejscu ok. 14-tej 11-go sierpnia. Rozpakowanie gratów, obiad i plażing w Mlini do wieczora.

12.08.2014 - Dubrovnik - chciałbym zaliczyć mury i w zależności od upału (dzieci) dalej zdecydujemy czy coś jeszcze. Co jeszcze warto zobaczyć w Dubrovniku ?
Przewodniki wymieniają kilkanaście pozycji ale tak na prawdę na czym się skupić ?

13.08.2014 - Plażing w okolicy - Mlini, Srebreno albo Kupari. Wieczorna wizyta w Dubrovniku na kawę.

14.08.2014 - Peljasac Uvala Divna do popołudnia, a później wieczorna Korcula z tańcami Moreska.

15.08.2014 - odpoczynek i znów plażing. Klify Chorwackie - Konavoske stijene.

16.08.2014 - Mostar i Kravice. Wodospady Kravice na pewno w drodze powrotnej.
BLAGAJ, KLASZTOR DERWISZÓW.

17.08.2014 - plażing z ew. zobaczeniem Cavtatu wieczorem.

18.08.2014 - Kotor, zatoka Kotorska.

19.08.2014 - plażing w Orasacu i wieczorem do Trsteno (Arboteum)

20-22.08.2014 - co nam do głowy przyjdzie. Dubrovnik Srd, jaskinia pod lotniskiem Cilipi, Dubrovnik wieczorami.

Wyjazd do domu 22.08.2014 w nocy.

To jest bardzo luźny plan. Dni zwiedzania i plażowania mogą się mieszać. Tak samo jak zwiedzanie poszczególnych punktów planu mogą być wymieszane. Może nawet uzależnię wszystko od prognoz pogody.

Co o tym sądzicie ?
Co byście zmienili, co byście dodali ?


Plitwickie Jeziora jak najbardziej trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu.
W Dubrowniku polecam widok ze wzgórza SRD. Można wjechać autkiem lub kolejką.
Na półwyspie Peljeśać polecam koło Stonu plaże, zatokę Prapratno, i plażę Divna koło Trpanj, są to najpiękniejsze plaże jakie do tej pory widziałem w Chorwacji. W Mali Stonie trzeba zjeść ostrygi. Wejść na mury zwane europejskim murem chińskimw w Stonie.
Mostar i Klasztor Derwiszów w Blagaj oczywiście trzeba zobaczyć.

Pozdrawiam.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.07.2014 18:29

kaeres napisał(a):Wybaczcie, że to piszę ale chcę mieć wszystko w jednym miejscu.
Przed samym wyjazdem wszystko sobie jeszcze raz przypomnę, a w razie czego na miejscu już zajrzę w ten wątek.

1. Jaka jest waluta w BiH. ew. czym najlepiej płacić ?


6. Najlepszy i najtańszy nocleg w Plitvicach ?

8. Gdzie na miejscu najlepiej tankować ON ?

Z góry dziękuję.

W BIH obowiązuje waluta Marka. W Mostarze spokojnie płaciliśmy w EUR jak również w Kunach. Obsługa bez problemów przelicza rachunek w jakiej walucie chcemy. Warto tankować paliwo w BIH np. w Neum , jest tańsze.
Najlepszy czy najtańszy to nie wiem ale my w Plitwicach nocowaliśmy tutaj: Anto Gašpar
Kontakt: Ulica Mukinje 49 kod pocztowy 53231 Miasto Plitvička jezera Telefon 053/774-322.
Starsza Pani właścicielka całkiem nieźle rozmawia po polsku. Płaciłem 25EUR za pokój dla 2 osób. Od domu jest spacerkiem 15minut do jezior plitwickich. Polecam.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.07.2014 14:07

Pozostały mi tematy:

2. Jaka jest waluta w Czarnogórze ew. czym najlepiej płacić ?
3. Gdzie jest ta słynna restauracja w Dubrovniku, z której widać jak skaczą ze skał do wody ?
5. Czy w Dubrovniku są jakieś plaże ? Jakie, gdzie ? Jak się na nie najlepiej dostać z całym majdanem (więc jak najbliższy postój samochodem) ?
7. Najlepszy prepaid z pakietem danych na 2 tygodniowe wakacje ?
8. Gdzie na miejscu najlepiej tankować ON ? (a poza Neum i BiH bo tam raczej nie będę się zapuszczał) ?

Dodatkowo
9. Jak lepiej jechać do Mostaru z Dubrovnika ? (M6 przez Stolac czy D8 i E73 koło Neum) ?
Dodam, że to termin 16.08.2014 więc ważne i warunki samej jazdy (góry czy inne) oraz kolejki na granicy z BiH.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.08.2014 14:10

Plan w 100% wykonany.
Dziękuję za pomoc.
Najlepsze wakacje w życiu.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Plan wakacji 2014. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone