Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PL(Bydg.)>SLO(Brat)>HR(Slatine)>AUT(Wied)>CZ(Pra

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adam_one
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.02.2009
PL(Bydg.)>SLO(Brat)>HR(Slatine)>AUT(Wied)>CZ(Pra

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_one » 04.07.2009 22:50

Jak w temacie.
Planujemy Jechac do chorwacji z Bydgoszczy 30-tego lipca w 4 samochody
Chcemy nocowac pod Bratyslawa - to juz jest zarezerwowane.

Wracając chcemy "zachaczyć" o wieden, prage i krakow i w kazdym spedzic po 2 dni.

Czy istnieje osoba która ma odpowiednie doswiadczenie aby mogla podzielic się ze mna spostrzezeniami, dac rade jak najlepiej jechac i ewentualnie gdzie sie zatrzymywac, aby ten wyjazd przebiegal dobrze? Dodam ze w HR bedziemy przez tydzien w miejscowosci Slatine kolo Trogiru.

Nie mamy jeszcze ustalonej trasy, nie mozemy sie zdecydowac np czy w drodze do HR jechac przez czechy, austrie, czy moze slowacje lub niemcy.

Wiadomo ze nie bedziemy chcieli jechac samymi platnymi drogami bo to by bylo chore.

Prosze o porade, bo juz w glowe dostaje tyle wersji roznych slyszelismy.

Pozdrawiam!
spoker73
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 31.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) spoker73 » 05.07.2009 10:25

Skoro jedziecie z Bydgoszczy to niema sensu jechać przez Łódź i potem Katowice , Cieszyn. Drogi między łodzią a Katowicami są remontowane i co kawałek napotkacie na zwęzki, od razu się kierujcie sie na Poznań potem Wrocław, Nysa, Kłodzko potem przejscie graniczne i jestescie w czechach dalej na Brno i Wieden, Graz. Skoro niechcecie jechać cały czas płatnymi to zrobcie sobie objazd przez Słowenie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 10:37

spoker73 ma rację. Ja Wam trochę zmodyfikuję. W Krapkowicach z autostrady skręćcie na Głubczyce-Krnov-Olomouc-Brno-Breclav-Reintal i na wlocie do Wiednia po prawej macie Oekotel z rozsądnymi cenami i warunkami.
Wtedy możecie sobie pozwiedzać Wiedeń i wieczorej skoczyć do Grazu, gdzie również macie następny Oekotel. O namawianiu do zwiedzenia wieczorkiem Tej miejscowości chyba nie muszę pisaać...
Następnego dnia dojedziecie jednym cięgiem do Cro. Nie wiem, czy chcecie coś zwiedzać po drodze, czy też nie...
adam_one
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_one » 05.07.2009 14:03

w drodze do chorwacji wydaje mi sie ze bedziemy tylko chcieli przejsc sie po wiedniu, tam i tak wszystko jest prawie w jednym miejscu ;)

Moze wiecej szczegołow odnosnie trasy, jesli mozna prosic. Po wakacjach opisze cala trase jaka pokonalismy itd itd ;) aby ktos inny mogl spokojnie nauczyc sie na naszych (mam nadzieje ze nie) błędach ;)
pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 14:07

forum/viewtopic.php?p=250269#250269

Trasa nr 2.
Jaśniej juz nie można napisać; jeżeli macie chęć objechac Maribor, to
forum/viewtopic.php?t=19656

Pozdrawiam.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 05.07.2009 20:30

FUX napisał(a):https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=250269#250269

Trasa nr 2.
Jaśniej juz nie można napisać; jeżeli macie chęć objechac Maribor, to
forum/viewtopic.php?t=19656

Pozdrawiam.


To co podpowiada Fux jak najbardziej na tak... sam przez chwilkę się zastanawiałem czy nie pojechać przez Konin, Kalisz... ale po pierwsze, po drodze spotykam się ze znajomymi ze Śremu, po drugie wydaje mi się, że jednak droga do Konina jest ciut gorszej jakości, od tej na Wrocław via Gniezno, Jarocin... Fux, nie wiesz może, jak wygląda droga za Koninem do granicy?

Pozdrav.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2009 20:39

fota napisał(a): Fux, nie wiesz może, jak wygląda droga za Koninem do granicy?

Pozdrav.

Tragedii nie ma... :wink:
adam_one
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_one » 06.07.2009 08:29

teraz tylko przeanalizuje i napisze cos:)
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 06.07.2009 10:37

My lecielismy :
Łodź( najlepiej przejazd nocą lub późnym wieczorem)- Katowice ( S1 za Siewierzem na Bielsko Biała i Tychy) - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Mureck - Ptuj - Zagrzeb i dalej wg.Uznania.

Najlepszy wariant przejechac Polske i Słowacje w miarę wieczorem-nocą, reszta trasy bez znaczenia kiedy. Wtedy omijacie ruch dzienny na przede wszystkim do łodzi gdzie bedzie sie dłuzyło , Od Łodzi do Cieszyna ładna ścieżka i bezproblemowa jazda a zwężki o których piszą wyżej bez naginania nie sa jakimiś długimi postojami.
Paliwko tankowac w Austrii , nie tankowac w Słowacji i Słowenii. Generalnie gdyby nie wyłaczone pasy ruchu momentami na Słowacji trase oceniłbym na 5.
Ja w jedna strone miałem pecha bo chlopcy zalewali w Mostach U Jablunkowa jeden pas i po pracy wyłaczyli światła wahadłowe:( i troche sie naczekalismy, w druga strone juz obie nitki były otwarte:).
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2009 19:12

FUX napisał(a):spoker73 ma rację. Ja Wam trochę zmodyfikuję. W Krapkowicach z autostrady skręćcie na Głubczyce-Krnov-Olomouc-Brno-Breclav-Reintal i na wlocie do Wiednia po prawej macie Oekotel z rozsądnymi cenami i warunkami.
Wtedy możecie sobie pozwiedzać Wiedeń i wieczorej skoczyć do Grazu, gdzie również macie następny Oekotel. O namawianiu do zwiedzenia wieczorkiem Tej miejscowości chyba nie muszę pisaać...
Następnego dnia dojedziecie jednym cięgiem do Cro. Nie wiem, czy chcecie coś zwiedzać po drodze, czy też nie...

FUX a możesz podrzucić jakiś pensjonat w Słowenii albo tuz po przekroczeniu granicy chorwackiej. Jedziemy z Kielc. Zależy nam na czymś tanim, bez zbytnich wygód- rodzina 2+1
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.07.2009 19:52

Niestety nie.
Ktoś podrzucał w Mariborze, ale zabij, nie pamiętam kto... :oops:
Ja jeżdżę na jeden strzał te 1150km...
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 12.07.2009 20:28

FUX napisał(a):Niestety nie.
Ktoś podrzucał w Mariborze, ale zabij, nie pamiętam kto... :oops:
Ja jeżdżę na jeden strzał te 1150km...

Szkoda, szukam dalej....
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.07.2009 20:36

jacunio, maciej 1956, :oops:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=261055#261055

może tutaj...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.07.2009 08:56

natuchna napisał(a):My lecielismy :
Łodź( najlepiej przejazd nocą lub późnym wieczorem)- Katowice ( S1 za Siewierzem na Bielsko Biała i Tychy) - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Mureck - Ptuj - Zagrzeb i dalej wg.Uznania.



A czemu nie przez Katowice i Żory ? Ciaśniej i gorsza droga ?
A czy ktoś mógłby mnie oświecić odnośnie objazdu Wiednia ?
Ostatnio jechaliśmy tam w nocy (przez miasto) i korków nie było. W tym roku pewnie będzie popołudnie i różnie może być. Będziemy jechać z Bratysławy ...
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 22.07.2009 09:04

Potter napisał(a):
natuchna napisał(a):My lecielismy :
Łodź( najlepiej przejazd nocą lub późnym wieczorem)- Katowice ( S1 za Siewierzem na Bielsko Biała i Tychy) - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Mureck - Ptuj - Zagrzeb i dalej wg.Uznania.



A czemu nie przez Katowice i Żory ? Ciaśniej i gorsza droga ?
A czy ktoś mógłby mnie oświecić odnośnie objazdu Wiednia ?
Ostatnio jechaliśmy tam w nocy (przez miasto) i korków nie było. W tym roku pewnie będzie popołudnie i różnie może być. Będziemy jechać z Bratysławy ...


Obwodnica S 1 za Siewierzem poprostu jedzie sie sprawnie i szybko, Natomiast okolice Wiednia to zjazd obwodnicą za Rafinerią Schwechat to tez jest autostrada i szybko sie leci. Polecam.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PL(Bydg.)>SLO(Brat)>HR(Slatine)>AUT(Wied)>CZ(Pra
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone