Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kicia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 13.07.2003
Piwo...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kicia » 01.08.2003 18:48

Moje pytanie wiąże się z przpisami dotyczącymi przewozu alkoholu przez granice słowacko-węgirską, węgirską-chorwacką i chorwacką-BiH. Zastanawiam ile konkretnie butelek piwa, które kupię na Słowacji, mogę dowieść do Chorawacji. :?:
Z góry dzięki.
inga!!!
Croentuzjasta
Posty: 194
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) inga!!! » 01.08.2003 19:53

lIMIT TO 10 PIW 1L WINA 0.75 L alkocholu 40% na jedną osobę ale prawdziwych turystów traktują zprzymrużeniem oka nas nie kontrolowali w ogóle czego i Wam życzę!!!
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 01.08.2003 20:47

Witam.
W tym roku jechalem przez Czechy,Austrie,Slowenie do HR i z powrotem przez Slowenie,Austrie,Slowacje-zaden,ale to zaden celnik nie zapytal nawet czy mam zielona karte,moglem miec trupa w bagazniku !!!!!!:)
Pzdr.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 04.08.2003 11:17

Haweł napisał(a):Witam.
W tym roku jechalem przez Czechy,Austrie,Slowenie do HR i z powrotem przez Slowenie,Austrie,Slowacje-zaden,ale to zaden celnik nie zapytal nawet czy mam zielona karte,moglem miec trupa w bagazniku !!!!!!:)
Pzdr.


W to że Austriacy nie sprawdzili ci zielonej karty to nie wierze, a tak na marginesie to służby graniczne a nie celnicy pytają o ZK
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 04.08.2003 12:08

Mnie o zieloną kartę zapytał tylko Czech :lol:
Austriacy to olali jak i inni.
Bagaże (jak i alkohol) nikogo nie interesowały......ale czasy :cry:
8)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 04.08.2003 12:15

SNIPER napisał(a):Mnie o zieloną kartę zapytał tylko Czech :lol:
Austriacy to olali jak i inni.
Bagaże (jak i alkohol) nikogo nie interesowały......ale czasy :cry:
8)



Keine grenzen, keine fahnen ??? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 04.08.2003 12:26

M.Smith napisał(a):Keine grenzen, keine fahnen ??? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Tak, tak... coś koło tego...
najlepsze jak celnik pogania, żeby się nie zatrzymywać :lol:
Kiedyś przejazd przez granicę ... to była przygoda :!:
A teraz wspomina się tylko pobyt :(
Ale chyba o to właśnie chodzi :P
A co do alkoholi...w Znojmie brandy Stock 1l-5,90Euro, a w dute free chorwacja/słowenia-12,30...też ciekawostka. 8O
8)
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 05.08.2003 18:19

[quote="SNIPER"][quote="M.Smith"]Keine grenzen, keine fahnen ??? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:[/quote]
Tak, tak... coś koło tego...
najlepsze jak celnik pogania, żeby się nie zatrzymywać :lol:
Kiedyś przejazd przez granicę ... to była przygoda :!:
A teraz wspomina się tylko pobyt :(
Ale chyba o to właśnie chodzi :P
A co do alkoholi...w Znojmie brandy Stock 1l-5,90Euro, a w dute free chorwacja/słowenia-12,30...też ciekawostka. 8O
8)[/quote]

Warte zainteresowania moim zdaniem są tylko bezcłówki pomiędzy CS/AUT. Ceny naprawdę atrakcyjne...te wiskacze.
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 05.08.2003 23:33

No teraz to wiem.
Choć rok temu aż takich relacji nie było.
Czyżby Słowenia już do Unii weszła? 8O
8)
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 06.08.2003 12:19

sorki mam troszke lenia niechce mi sie szukac moze wiecie w jakich godzinach jest otwart bezclowy na grznicy wegiersko -slowenskiej pozdrawiam
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 06.08.2003 12:19

sorki mam troszke lenia niechce mi sie szukac moze wiecie w jakich godzinach jest otwart bezclowy na grznicy wegiersko -slowenskiej pozdrawiam

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone