Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pirovac 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorota0506
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota0506 » 15.06.2016 12:12

Witam,

szukam apartamntu dla 2+2 w Pirovac- u na sierpień blisko morza
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 15.06.2016 12:28

Wieczorem napiszę na priv.
Pozdrawiam
Voldar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 12:19

Witam,
jadę za tydzień do Pirovac, kwaterę mam zabukowaną :) ale interesuje mnie czy jest tam możliwość kupienia świeżej ryby ? na bazarze / targu ewentualnie z kutra / łodzi od rybaka ? czy pozostaje mi próba łowienia samemu na wędkę, ewentualnie jazda do Sibenika na targ rybny.

pozdrawiam
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 12:38

Witam
Oczywiście świeże ryby (i nie tylko) są dostępne wcześnie rano na targu w centrum (za tymi budkami na zdjęciu poniżej).

2016_07_08_12_30_43_Šibenik_Knin_County_Mapy_Google.jpg
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 12:43

Voldar napisał(a):Witam,
jadę za tydzień do Pirovac, kwaterę mam zabukowaną :) ale interesuje mnie czy jest tam możliwość kupienia świeżej ryby ? na bazarze / targu ewentualnie z kutra / łodzi od rybaka ? czy pozostaje mi próba łowienia samemu na wędkę, ewentualnie jazda do Sibenika na targ rybny.

pozdrawiam


Mam ogromną prośbę: jak już wrócisz to napisz relację na forum albo przynajmniej wyślij mi na priv kilka zdjęć z nowo wybudowanej mariny, centrum i plaży Lolic (jeżeli jest już po modernizacji bo widziałem plany).
Tęsknię za Pirovacem a wiem, że dużo się tam zmieniło od mojej ostatniej wizyty.
:papa:
Voldar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 19:57

Dzięki za info, ja akurat będę wychodził z tej uliczki gdzie jest konzum prosto na ten targ :mrgreen: , wiem że robią rybną imprezę w sobotę to zaliczę ją bo uwielbiam ryby - niekoniecznie wszystkie owoce morza 8) .
W planie jest udokumentowanie całego pobytu + wyjazd i powrót na karcie pamięci (klisz już się prawie nie używa :roll: ) więc jakieś fotki będą.
Ze zwiedzaniem może być różnie, w zeszłym roku kwaterę mieliśmy w Grebaštica, więc obowiązkowo byliśmy w parku Krka - ale mnie i moją żonę nie powalił na kolana - tłumy ludzi, wody mało, wodospady jak wodospady :wink: ,
Szybenik też był zaliczony, chociaż w zeszłym roku byliśmy z synem i jego dziewczyną, w tym roku jedziemy z córką i jej chłopakiem tak że może do Szybenika wyskoczymy, może gdzieś jeszcze - z żoną jedziemy naładować akumulatory nie jesteśmy typem zwiedzacza.
W Grebašticy też był pan który przywoził ryby 2 razy w tygodnu z rana - niby świeże :?: raz kupiłem jak je sprawiałem na kwaterze tak waliło że wszystko poszło do worka i do kosza :evil: i skończyło się tym że jeździłem do Szybenika na targ rybny i tam się zaopatrywałem w świeżą rybę na grilla.

pozdrawiam :hut:
Voldar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 20:58

@alladyndelscorcho
:D do piero teraz zobaczyłem że jesteśmy prawie ziomale :mrgreen: ja jestem z Opola
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 21:28

Voldar napisał(a):@alladyndelscorcho
:D do piero teraz zobaczyłem że jesteśmy prawie ziomale :mrgreen: ja jestem z Opola


No proszę, Cropla zbliża ludzi :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 21:47

Voldar napisał(a):Dzięki za info, ja akurat będę wychodził z tej uliczki gdzie jest konzum prosto na ten targ :mrgreen: , wiem że robią rybną imprezę w sobotę to zaliczę ją bo uwielbiam ryby - niekoniecznie wszystkie owoce morza 8) .
W planie jest udokumentowanie całego pobytu + wyjazd i powrót na karcie pamięci (klisz już się prawie nie używa :roll: ) więc jakieś fotki będą.
Ze zwiedzaniem może być różnie, w zeszłym roku kwaterę mieliśmy w Grebaštica, więc obowiązkowo byliśmy w parku Krka - ale mnie i moją żonę nie powalił na kolana - tłumy ludzi, wody mało, wodospady jak wodospady :wink: ,
Szybenik też był zaliczony, chociaż w zeszłym roku byliśmy z synem i jego dziewczyną, w tym roku jedziemy z córką i jej chłopakiem tak że może do Szybenika wyskoczymy, może gdzieś jeszcze - z żoną jedziemy naładować akumulatory nie jesteśmy typem zwiedzacza.
W Grebašticy też był pan który przywoził ryby 2 razy w tygodnu z rana - niby świeże :?: raz kupiłem jak je sprawiałem na kwaterze tak waliło że wszystko poszło do worka i do kosza :evil: i skończyło się tym że jeździłem do Szybenika na targ rybny i tam się zaopatrywałem w świeżą rybę na grilla.

pozdrawiam :hut:


Nie ma za co, zawsze z wielką przyjemnością służę pomocą.
Ta rybna impreza to pewnie "bijela noć". Miałem przyjemność zaliczyć w 2012. Były przepyszne steki z tuńczyka i mule z czosnkiem i pietruszką. Rewelacja!!! Potem oczywiście występy na scenie i gwóźdź programu - "pochód" łodzi z flarami, niesamowite widowisko na wodzie. A na koniec był pokaz sztucznych ogni wystrzeliwanych z pobliskiej wyspy Murtor (polecam odwiedzić, blisko).
Ach co to była za noc! ;)
Wrzucam foty wspominkowe :)

05-08-2012 (66).JPG

05-08-2012 (96).jpg

05-08-2012 (68).JPG


Ryb na targu nie kupowałem ale widziałem że były. Były też kalamary i mule. Wszystko w lodzie więc raczej świeże :)

Pozdrawiam.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 21:57

Zapomniałem jeszcze o jednym. Jak jesteś fanem ryb to polecam "girice". W Pirovacu do kupienia tylko wieczorem na statku wycieczkowym, który po zakończeniu rejsu robi za "śródziemnomorski fast food". Serwują właśnie girice i kalamary. Do tego bieli kruh, piwo i palce lizać :) Statek każdego wieczoru cumuje przy nabrzeżu w centrum. Polecam.

Bez tytułu.jpg
Voldar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 22:23

Te małe rybki "cipki" :twisted: znam, kupiłem w zeszłym roku na targu w Szyberniku zamroziłem i do kraju przywiozłem, na domowej imprezie w mąkę z przyprawami i do frytkownicy na głębokim oleju tak jak frytki przysmażyłem - była furora :mrgreen:
Jak będzie w sobotę 23 lipca taka impreza zdam relację 8)
Voldar
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 21.07.2016 10:50

Od 19.07 jestem już w Pirovac, pierwsze wrażenia pozytywne.
Odnośnie nowej Mariny - są aktualne z tego roku zdjęcia na google maps, więc nie będę na siłę wklejał fotek.
Plaża kamienista ale wysypana normalnymi (okrągłymi) kamykami nie drobnym gresem czy podsypką ostrą.
Sporo ludzi, woda zamulona - na kąpielisku - trochę bliżej przy marinie woda bardziej przejrzysta.

Na tą chwilę to tyle :D pozdrawiam z Pirovac

PS. Na dworze patelnia + 30 st.C :hut:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pirovac 2013 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone