Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pirovac 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorota0506
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota0506 » 15.06.2016 11:12

Witam,

szukam apartamntu dla 2+2 w Pirovac- u na sierpień blisko morza
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 15.06.2016 11:28

Wieczorem napiszę na priv.
Pozdrawiam
Voldar
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 11:19

Witam,
jadę za tydzień do Pirovac, kwaterę mam zabukowaną :) ale interesuje mnie czy jest tam możliwość kupienia świeżej ryby ? na bazarze / targu ewentualnie z kutra / łodzi od rybaka ? czy pozostaje mi próba łowienia samemu na wędkę, ewentualnie jazda do Sibenika na targ rybny.

pozdrawiam
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 11:38

Witam
Oczywiście świeże ryby (i nie tylko) są dostępne wcześnie rano na targu w centrum (za tymi budkami na zdjęciu poniżej).

2016_07_08_12_30_43_Šibenik_Knin_County_Mapy_Google.jpg
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 11:43

Voldar napisał(a):Witam,
jadę za tydzień do Pirovac, kwaterę mam zabukowaną :) ale interesuje mnie czy jest tam możliwość kupienia świeżej ryby ? na bazarze / targu ewentualnie z kutra / łodzi od rybaka ? czy pozostaje mi próba łowienia samemu na wędkę, ewentualnie jazda do Sibenika na targ rybny.

pozdrawiam

Mam ogromną prośbę: jak już wrócisz to napisz relację na forum albo przynajmniej wyślij mi na priv kilka zdjęć z nowo wybudowanej mariny, centrum i plaży Lolic (jeżeli jest już po modernizacji bo widziałem plany).
Tęsknię za Pirovacem a wiem, że dużo się tam zmieniło od mojej ostatniej wizyty.
:papa:
Voldar
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 18:57

Dzięki za info, ja akurat będę wychodził z tej uliczki gdzie jest konzum prosto na ten targ :mrgreen: , wiem że robią rybną imprezę w sobotę to zaliczę ją bo uwielbiam ryby - niekoniecznie wszystkie owoce morza 8) .
W planie jest udokumentowanie całego pobytu + wyjazd i powrót na karcie pamięci (klisz już się prawie nie używa :roll: ) więc jakieś fotki będą.
Ze zwiedzaniem może być różnie, w zeszłym roku kwaterę mieliśmy w Grebaštica, więc obowiązkowo byliśmy w parku Krka - ale mnie i moją żonę nie powalił na kolana - tłumy ludzi, wody mało, wodospady jak wodospady :wink: ,
Szybenik też był zaliczony, chociaż w zeszłym roku byliśmy z synem i jego dziewczyną, w tym roku jedziemy z córką i jej chłopakiem tak że może do Szybenika wyskoczymy, może gdzieś jeszcze - z żoną jedziemy naładować akumulatory nie jesteśmy typem zwiedzacza.
W Grebašticy też był pan który przywoził ryby 2 razy w tygodnu z rana - niby świeże :?: raz kupiłem jak je sprawiałem na kwaterze tak waliło że wszystko poszło do worka i do kosza :evil: i skończyło się tym że jeździłem do Szybenika na targ rybny i tam się zaopatrywałem w świeżą rybę na grilla.

pozdrawiam :hut:
Voldar
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 19:58

@alladyndelscorcho
:D do piero teraz zobaczyłem że jesteśmy prawie ziomale :mrgreen: ja jestem z Opola
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 20:28

Voldar napisał(a):@alladyndelscorcho
:D do piero teraz zobaczyłem że jesteśmy prawie ziomale :mrgreen: ja jestem z Opola

No proszę, Cropla zbliża ludzi :)
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 20:47

Voldar napisał(a):Dzięki za info, ja akurat będę wychodził z tej uliczki gdzie jest konzum prosto na ten targ :mrgreen: , wiem że robią rybną imprezę w sobotę to zaliczę ją bo uwielbiam ryby - niekoniecznie wszystkie owoce morza 8) .
W planie jest udokumentowanie całego pobytu + wyjazd i powrót na karcie pamięci (klisz już się prawie nie używa :roll: ) więc jakieś fotki będą.
Ze zwiedzaniem może być różnie, w zeszłym roku kwaterę mieliśmy w Grebaštica, więc obowiązkowo byliśmy w parku Krka - ale mnie i moją żonę nie powalił na kolana - tłumy ludzi, wody mało, wodospady jak wodospady :wink: ,
Szybenik też był zaliczony, chociaż w zeszłym roku byliśmy z synem i jego dziewczyną, w tym roku jedziemy z córką i jej chłopakiem tak że może do Szybenika wyskoczymy, może gdzieś jeszcze - z żoną jedziemy naładować akumulatory nie jesteśmy typem zwiedzacza.
W Grebašticy też był pan który przywoził ryby 2 razy w tygodnu z rana - niby świeże :?: raz kupiłem jak je sprawiałem na kwaterze tak waliło że wszystko poszło do worka i do kosza :evil: i skończyło się tym że jeździłem do Szybenika na targ rybny i tam się zaopatrywałem w świeżą rybę na grilla.

pozdrawiam :hut:

Nie ma za co, zawsze z wielką przyjemnością służę pomocą.
Ta rybna impreza to pewnie "bijela noć". Miałem przyjemność zaliczyć w 2012. Były przepyszne steki z tuńczyka i mule z czosnkiem i pietruszką. Rewelacja!!! Potem oczywiście występy na scenie i gwóźdź programu - "pochód" łodzi z flarami, niesamowite widowisko na wodzie. A na koniec był pokaz sztucznych ogni wystrzeliwanych z pobliskiej wyspy Murtor (polecam odwiedzić, blisko).
Ach co to była za noc! ;)
Wrzucam foty wspominkowe :)

05-08-2012 (66).JPG

05-08-2012 (96).jpg

05-08-2012 (68).JPG

Ryb na targu nie kupowałem ale widziałem że były. Były też kalamary i mule. Wszystko w lodzie więc raczej świeże :)

Pozdrawiam.
alladyndelscorcho
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 08.07.2016 20:57

Zapomniałem jeszcze o jednym. Jak jesteś fanem ryb to polecam "girice". W Pirovacu do kupienia tylko wieczorem na statku wycieczkowym, który po zakończeniu rejsu robi za "śródziemnomorski fast food". Serwują właśnie girice i kalamary. Do tego bieli kruh, piwo i palce lizać :) Statek każdego wieczoru cumuje przy nabrzeżu w centrum. Polecam.

Bez tytułu.jpg
Voldar
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 08.07.2016 21:23

Te małe rybki "cipki" :twisted: znam, kupiłem w zeszłym roku na targu w Szyberniku zamroziłem i do kraju przywiozłem, na domowej imprezie w mąkę z przyprawami i do frytkownicy na głębokim oleju tak jak frytki przysmażyłem - była furora :mrgreen:
Jak będzie w sobotę 23 lipca taka impreza zdam relację 8)
Voldar
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voldar » 21.07.2016 09:50

Od 19.07 jestem już w Pirovac, pierwsze wrażenia pozytywne.
Odnośnie nowej Mariny - są aktualne z tego roku zdjęcia na google maps, więc nie będę na siłę wklejał fotek.
Plaża kamienista ale wysypana normalnymi (okrągłymi) kamykami nie drobnym gresem czy podsypką ostrą.
Sporo ludzi, woda zamulona - na kąpielisku - trochę bliżej przy marinie woda bardziej przejrzysta.

Na tą chwilę to tyle :D pozdrawiam z Pirovac

PS. Na dworze patelnia + 30 st.C :hut:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Pirovac 2013 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019