Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - nocleg Vodice

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2015 08:51

Monia zwana Krufką napisał(a):Teraz tylko muszę przeszukać mapkę Europy by znaleźć miejscowość i nocleg powrotny z Dubrownika do Poznania :)

Nocleg powrotny w okolicach Plitvic - općina Rakovica i zwiedzanie Jezior.
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 29.12.2015 20:09

Jako że należę do osób, które nie lubią wracać "po swoich śladach" pomyślałam by drogę powrotną odbyć przez Bośnię i Hercegowinę. Gdy na Googlemaps wybieram miejscowość na Węgrzech gdzie ewentualnie moglibyśmy przenocować Google nie pokazuje trasy przez BiH. Czy drogi tam są tak kiepskiej jakości, że dla naszego bezpieczeństwa Google odrzuca to państwo? :smo:

Może ktoś ma namiar na przyjemną miejscówkę by można w niej odpocząć po trudach płaszczenia tyłka przez kilka dobrych godzin w aucie?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 29.12.2015 21:21

Jestem po pierwszych wakacjach w Cro w VIII tego roku. Też miałem ambitne plany na zwiedzanie. Z dużą rodzinką to niemożliwe i rozkładamy to na 2-3 wyjazdy Za rok jedziemy na 10 dni i planujemy odwiedzić 3 miejsca z twojego wpisu.
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 29.12.2015 22:59

Czy nocleg w miejscowości Siófok to dobry pomysł?
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 29.12.2015 23:01

Loraq12 napisał(a):Hi,
Ja mam podobny plan, z tym że 21 dni na to przeznaczamy.


Chciałabym mieć możliwość wyjazdu urlopowego w takim wymiarze :D Chyba muszę zmienić branżę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.12.2015 23:02

Monia zwana Krufką napisał(a):Czy nocleg w miejscowości Siófok to dobry pomysł?

W maju tak.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 12.01.2016 18:02

jak chcecie jechać przez BiH to pamiętajcie o Zielonej Karcie :)
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 10.04.2016 18:56

Wiele na forum pisze się o podróżach i pobocznych aczkolwiek istotnych sprawach związanych z podróżą do/z Chorwacji.
Termin wyjazdu zbliża się nieubłaganie (dlaczego czas się tak wlecze ;-)). Zaczęłam zaczytywać się w ważnych wiadomościach dotyczących nie tylko Chorwacji ale także wszystkich krajów przez które przyjdzie nam przejechać.
Może ktoś z was „dorzuci swoje 3 grosze” do tej mojej listy.

1) Bośnia i Hercegowina – zielona karta

2) ubezpieczenie – EKUZ, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dodatkowe ubezpieczenie dla samochodu (w standardzie mam tylko OC)

3) waluta – Pan Marek u którego w Vodicach mamy wynajęte lokum twierdzi, że najlepiej zabrać złotówki (gotówka) i na miejscu wymienić pieniądze na kuny. Ponoć jest to najbardziej korzystne. A jaka jest wasza opinia i co wynika z waszego doświadczenia?

4) LPG – do Chorwacji wybieramy się autem z instalacją gazową. Czy możemy spodziewać się na trasie oraz w samej Chorwacji utrudnień związanych z zatankowaniem gazu?
Tankowanie LPG – wynalazłam w internecie informacje dotyczące końcówki tankującej
Typ końcówki tankującej ITALIAN DISH - Polska, Czechy, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Austria, BiH
Typ końcówki tankującej ACME – Węgry
Czy faktycznie tak jest?

5) Winiety – koszty winiet znalazłam w internecie. Czy lepiej kupić winiety w danym kraju zaraz po przekroczeniu granicy czy lepiej w Polsce (zapewne cena powiększona o podatek VAT)

Winieta Czechy
10 dniowa 330 CZK, miesięczna 440 CZK

Winieta Słowacja
10 dniowa 10 EUR

Winieta Słowenia
7 dniowa 15 EUR

Winieta Austria
10 dniowa 8,8 EUR

Winieta Węgry
7 dniowa 2975 HUF

Może Wy podpowiecie mi czym jeszcze powinnam się zainteresować przed wyruszeniem w podróż do Chorwacji. Takiej wyprawy jeszcze nigdy nie mieliśmy więc liczę na porady doświadczonych podróżników.
otwierak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) otwierak » 10.04.2016 19:15

Ad. 2) EKUZ miałem - nie korzystałem, dodatkowe Assisstance też - nie korzystałem
Ad. 3) Tam gdzie się dało płaciłem kartą. Kurs wychodził bardzo korzystny. Do tego trochę € na wymianę.
Ad. 4) Tankowałem LPG po drodze w Słowacji, na Węgrzech i Chorwacji. Wszędzie ta sama końcówka, tzn. polska. Nigdzie nie było problemów. Ważne aby przed Węgrami zatankować gazu na full bo tam bardzo drogi i się nie kalkuluje. Ewentualnie zalać tylko tyle gazu aby przejechać Węgry.
Ad. 5) Słowację przejechałem bez winiet bo przy podróży z Lublina miałem tylko ok. 30 km autostrad. Węgry - zakup winiety 1. stacja benzynowa chyba w okolicach Forro. Mimo środka nocy bez problemów.
Ad 6) Weź kawałek druta lub linki. W drodze powrotnej spotkałem Polaków którym urwał się wydech i nie mieli jak przymocować. Dałem im suspensor. Nigdy nie wiadomo co się przydarzy. ;-)
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 26.04.2016 20:33

Dzięki za odpowiedź.

Wyjazd coraz bliżej, a tu niestety pojawił się problem.
Pensjonat w którym mieliśmy nocować odmówił nam rezerwacji :-( Czy możecie polecić miejsce noclegowe w Dubrowniku? Najbardziej zależy nam na przystępnej cenie i prywatnym parkingu (to chyba luksus w Dubrowniku po obserwacji miejscówek na booking.com).

Będę wdzięczna za pomoc.
Monia zwana Krufką
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 26.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monia zwana Krufką » 04.06.2016 22:11

Tyle planowania, czytania przewodników oraz Waszych relacji z podróży no i już po urlopie. Pierwszy wyjazd do Chorwacji uważam za udany. Zarówno my jak i samochód*** wróciliśmy cało i zdrowo.
Jak wynika z wcześniejszych wypowiedzi plany były ambitne, a tu pogoda i chęci odpoczynku wybrały troszkę inną ścieżkę spędzenia czasu.
Czas się rozpakować, przejrzeć zdjęcia i może w wolnej chwili skrobnę relacyjkę z naszej podróży (o ile oczywiście ktoś będzie chętny to czytać) :wink:

*** no i wymienić miskę olejową...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2016 21:28

Monia zwana Krufką napisał(a):Tyle planowania, czytania przewodników oraz Waszych relacji z podróży no i już po urlopie.
Czas się rozpakować, przejrzeć zdjęcia i może w wolnej chwili skrobnę relacyjkę z naszej podróży (o ile oczywiście ktoś będzie chętny to czytać) :wink:

*** no i wymienić miskę olejową...


Na relację zawsze znajdą się chętni (i na zdjęcia)...no i przygody. :wink:

Pzdr
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - nocleg Vodice - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone