Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz na kamping do Chorwacji

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2014 18:31

kasiek_123 napisał(a):Doszla jeszcze jure w breli tylko niewiele info na temat tego kamp, napisalam do nich meila z prosba o wyslanie cennika bo nie maja na stronie. Moze ktos tam byl i moze cos powiedziec

Podaj stronę kampu Jure w Breli :?:
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 11.07.2014 18:49

oj tam, oj tam, w Makarskiej http://kamp-jure.com/51292/prices/ nazywa się Jure i żeby uzyskać informacje o cenach trzeba poprosić (że też im się chce odbierać te maile, a wystarczyło zamieścić cennik;-) więc to chyba to.

kasiek - nie nastawiaj się na dany camp, ja tak zrobiłam i bardzo się zdziwiłam, bo bez rezerwacji nie było mowy (Bijela Uvala camp 50 ha), w tym roku zrobiłam rezerwację (Strasko) na podanych 100 interesujących mnie parceli dali mi 8 do wyboru, więc szybko wzięłam i to było w maju.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2014 19:03

zufila napisał(a):oj tam, oj tam, w Makarskiej http://kamp-jure.com/51292/prices/ nazywa się Jure i żeby uzyskać informacje o cenach trzeba poprosić (że też im się chce odbierać te maile, a wystarczyło zamieścić cennik;-) więc to chyba to.

Makarska a Brela to zasadnicza różnica, bo w Breli Kaśka kempingu nie znajdzie :idea:
Natomiast cennik jest TUTAJ
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.07.2014 19:46

zufila napisał(a):Straško i Šimuni - tam raczej będzie tłoczno i z miejscem może być problem


Na Straško 2 dni temu był jeszcze luz ... i można było wybierać miejsca, morze chłodne 20-21 ale to po nocnej burzy
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 11.07.2014 21:44

Odnośnie campingów - na Slanicy na Murterze już ok 20.06 nie było ani jednej wolnej parceli i Pani mówiła, że nie wygląda aby było cokolwiek wolnego przez najbliższy tydzień - po za tym to nie jest płaski camping... znaczy jest ale na skarpie 2-6 metrów do morza i na dzieci trzeba uważać. Wiem, że piaszczysta plaża kilkaset metrów od parceli kusi :) - nas cały ten camping kusi mimo słabego prądu i niebezpieczeństwa... ale był full.

na Straśko miejsce będzie na 200% i rezerwacja jest zbędna - ok 24-26.06 jak zajechaliśmy to dostaliśmy kilkanaście do wyboru, bo więcej im się nie chciało na mapie zaznaczać. Po kilku dniach tak się przeludniło, że i zlot 100 przyczep by się zmieścił nie zauważony. Na Simuni będzie podobnie - ale ja nie polecam bo było bardzo głośno do ok 23:30 ze względu na dyskotekę - w 2012 uciekliśmy po kilkunastu godzinach.

trasa.... nie jest droga, bo z Niewiadówką pewnie mieścicie się w 3,5T... tak więc na Cieszyn, przez Częstochowę, Siewierz i dalej kierunek Pyrzowice i tu wpadacie na A1 - do Skoczowa i dalej już na Cieszyn do Czech. Z przyczepą bez sensu przez Czechy bo nawierzchnia słaba... - od razu kierunek na Cadca / Żlina i tam autostradą na Bratysławę...(winieta na sam holownik do 3,5T), później winieta w Austrii i przez Wieden, Graz wpadacie do Słowenii - ja płaciłem bo znowu mają słabe nawierzchnie na drogach lokalnych.... później Cro a tam już "tylko" opłaty na bramkach :)...

szerokości
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 11.07.2014 23:39

maarec napisał(a):na Straśko miejsce będzie na 200%
mam nadzieję, bo moje zarezerwowane mogłoby mieć więcej drzew, więc sobie wybiorę inne
tylko czemu odpowiadają, że prawie nic wolnego (pisałam parę razy z różnymi kombinacjami) ?
może w czerwcu na parę dni to co innego niż w lipcu na 2 tygodnie
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 12.07.2014 13:22

Czyli z tych co pisałam wybralibyście Straśko? a może podpowiecie coś jeszcze innego, coś bardziej na południe, i wymagania tak jak pisałam płytka woda plaza z piaskiem albo żwirkiem w miarę plaski teren, dobra baza wypadowa, dobrze wyposażony, fajnie jakby nie był diabelnie drogi
W straśko atrakcje dla dzieci, ladna plaza i to ogromne plusy ale jak się rozbijemy na końcu tam gdzie pole namiotowe to strasznie daleko do plaży będzie czy to się tylko tak wydaje?

Panie Januszu...pomyliło mi się, wybaczysz?
A co do polskich znaków, małych i dużych liter, wszystko zależy od tego czy piszę na kompie czy na telefonie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2014 13:35

kasiek_123 napisał(a):Czyli z tych co pisałam wybralibyście Straśko? a może podpowiecie coś jeszcze innego, coś bardziej na południe, i wymagania tak jak pisałam płytka woda plaza z piaskiem albo żwirkiem w miarę plaski teren, dobra baza wypadowa, dobrze wyposażony, fajnie jakby nie był diabelnie drogi
W straśko atrakcje dla dzieci, ladna plaza i to ogromne plusy ale jak się rozbijemy na końcu tam gdzie pole namiotowe to strasznie daleko do plaży będzie czy to się tylko tak wydaje?

Straško to nie pole namiotowe :wink: dlatego drogi w sezonie.

Na plaże z piaskiem i płytką wodą nie licz w Chorwacji. Bardzo mało takich kempingów.

Dla dzieci dobry jest Zaton - ale tez drogi.

Obrazek

Jak chcesz taniej to Sveti Petar.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 12.07.2014 14:34

Straśko będzie ok - ale ideał to to nie jest. Plaża nie do końca jest fajna - otoczaki ale duże i nawet na karimacie wygodnie się nie leży - ale przy dzieciach pewnie Ci to nie grozi :). Nie parcelowana część Straśko była dość solidnie zajęta w czerwcu, ale spokojnie miejsce się znajdzie - do plaży tylko 100m dalej niż z parceli wolnych w środkowej strefie campingu. strefa bliżej morza zarezerwowana cała. Na 200% miejsc więcej jest jak się pyta o pobyt 3-5 dni, bo faktycznie parceli na 14 dni mają pewnie kilka albo wcale.


Zaton zdecydowanie lepszy, ale też o wiele droższy bo wyjdzie ponad 200zł za dobę, może nawet 250zł. Ale tam jest w wodzie piach jak w bałtyku, a na plaży piach zmieszany z kamykami - da się budować zamki, a nasz 4 latek wchodził do wody nawet na ok 80m bo tak długo było płytko. Dorośli spokojnie mogą wchodzić na ok 150-200m w głąb w zależności od pływów - dno równe, bez dołków można "spacerować".

Zaton ma swoje duże minusy - dyskoteka słyszalna na prawie całym campingu - codziennie w innym stylu, my byliśmy 3 noce i raz było techno, raz muzyka na żywo (zdecydowanie najlepiej) oraz beach party - i to wszystko tylko do 24 :). Na takim campingu ludzi wielu więc i na imprezach było ich kilkuset -więc nie ma co liczyć, że w sezonie będą się kończyć wcześniej....

powodzenia
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 12.07.2014 16:04

Coraz bardziej przekonuje sie do strasko, ceny jeszcze wzgledne wychodzi mi niecale 170 za dobe, obawiam sie tylko o pogode na poludniu wieksza szansa na smazing. Dlatego tez pytam o cos na poziomie strasko ale np w okolicach splitu, makarskiej. Zaton juz niestety za drogi.

P. Januszu czy chodzi o to svetipetarnamoru.com ? Innego nie moge znalezc a ten ma plaze betonowa
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2014 16:12

kasiek_123 napisał(a):P. Januszu czy chodzi o to svetipetarnamoru.com ? Innego nie moge znalezc a ten ma plaze betonowa


Tak, beton i żwirek, płasko i płytko przy brzegu - i kilka tanich prywatnych kempingów :idea:
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 12.07.2014 16:51

A ten kamp ze zdjecia powyzej jak sie nazywa???
Niewiele moge znalezc o kampingach w tej miejscowosc, kiedys gdzies czytalam ze sa to male kempingi nie majace stron internetowych, ze trzeba dzwonic i pytac o miejsce i cene, chyba ze cos pomylilam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.07.2014 20:39

kasiek_123 napisał(a):A ten kamp ze zdjecia powyzej jak sie nazywa???
Niewiele moge znalezc o kampingach w tej miejscowosc, kiedys gdzies czytalam ze sa to male kempingi nie majace stron internetowych, ze trzeba dzwonic i pytac o miejsce i cene, chyba ze cos pomylilam

Na zdjęciu jest Zaton.

Lektura:

informacje-o-kempingach-w-rejonie-zadar-split-t31716.html#p708148

chorwacja-2006-relacja-z-pobytu-t13524.html
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 12.07.2014 21:40

kasiek_123 napisał(a):Coraz bardziej przekonuje sie do strasko, ceny jeszcze wzgledne wychodzi mi niecale 170 za dobe, obawiam sie tylko o pogode na poludniu wieksza szansa na smazing. Dlatego tez pytam o cos na poziomie strasko ale np w okolicach splitu, makarskiej. Zaton juz niestety za drogi.



Coś na poziomie Straśko to jeszcze Solaris w Sibeniku - tam też nie mieli dla nas miejsc - kilka ostatnich na miejscach nieparcelowanych - to był 14.06.2014.... - ale te miejsca były fatalne i za darmo bym tam nie stawał. Nawet nie myślałem o rezerwacji bo rok wcześniej było tam dużo wolnego w tym czasie.

W Splicie jest camping Stobrec - widać go z magistrali, mnie lokalizacja nie zachwyciła, nie byłem.

to już ostatni camping, podchodzący pod resort - patrząc w kierunku południowym, dalej już tylko mniejsze i większe, godne polecenia rodzinne campingi :)
kasiek_123
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiek_123 » 13.07.2014 08:39

A mozna zrobic tak zeby pojechac w okolice trogiru, ciovo, zostawic samochod i poszukac sprawdzic sanitariaty i plaze? A jak nie tam to jechac dalej? Tylko kurcze po tak dlugiej drodze chyba nie bedzie sie chcialo
Ja nie szukam malego cichego kempingu tylko takiego na ktorym cos sie dzieje a jezeli ma byc maly spokojny to blisko miasteczka w ktorym sie cos dzieje.

To moze tak, gdzie sie zatrzymac i szukac zeby plaze i zejscie do wody bylo dla dzieci, gdzie bedzie wybor tych malych kempow ale przy wiekszym miasteczku, ktore nie zasypia o 22, makarska, baska voda, split, trogir?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pierwszy raz na kamping do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone