Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PENTAX ....pomocy

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006
PENTAX ....pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 25.05.2006 23:55

Kupiłam niedawno aparat pentaxa i mam problem z zrzuceniem zdjęć na kompa :? dostałam płytę sterującą ale na W98 mam XP czy znacie jakieś stronki ze sterownikami do Pentaxa :?: :?: :?:

i czy aparat tej firmy jest naprawde tak dobry jak o nim mówią :?: :?: :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2006 00:37

Też miałem kupić pentaxa, ale mam samsunga.
Może tu coś znajdziesz:
http://www.megapixel.boo.pl/phpbb2/view ... a9b8de95ab
http://manufactura.home.pl/p-pl//
a tu na pewno:
http://www.pentax.pl/drivers.html
:papa:
dakard
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) dakard » 26.05.2006 08:20

AgaKon napisał(a):Kupiłam niedawno aparat pentaxa i mam problem z zrzuceniem zdjęć na kompa :? dostałam płytę sterującą ale na W98 mam XP czy znacie jakieś stronki ze sterownikami do Pentaxa :?: :?: :?:

i czy aparat tej firmy jest naprawde tak dobry jak o nim mówią :?: :?: :?:


XP sam nie rozpoznaje tego aparaciku jako dodatkowej pamięci? A wtedy poprostu kopiujesz jak z dysku na dysk.
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 30.05.2006 13:05

Januszku dziękuje ale i tak nie znalazłam do mojego modelu jest tylko na win98 :(
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 30.05.2006 13:07

A ten pentax, to jaki jest?
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 31.05.2006 00:51

wiolak3 optio MX 4
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 31.05.2006 07:40

a co sprzedawca tego cuda na brak mozliwosci jego uzytkowania ?
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 31.05.2006 10:06

XP rzeczywiscie nie powinien stwarzac problemów przy sciąganiu zdjec z aparatu. Jeśli nie są dostępne sterowniki do XP czy 2000 tzn ze własnie tak jest jak pisza poprzednicy.
Choć np Canon eos 300D wymaga sterowników do kazdego z systemów.
Ale jest lepsze rozwiązanie - najprostsze i najwygodniejsze: kup sobie czytnik kart i po problemie.
Podłączasz taki czytnik do USB, wkładasz do niego karte i masz kilka zalet. Przede wszystkim przesyłanie zdjęć trwa dużo szybciej. Poza tym podczas przesyłania zdjęć z aparatu bardzo mocno pracują baterie/akumulator i trzeba je częściej wymieniać/doładowywać.
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 31.05.2006 12:22

Typ w domu zrzucam zdjęcia przez drukarkę ale chciałam to robić w Cro przez kabel , żeby mieć zdjęcia od razu na kompie

wczoraj jednak okazało się że komputer widzi aparat ale nie wyświetla zdjęć więc to chyba nie wina sterowników czy programu ale samego apataru , jak wróce to oddam go do reklamacji i chyba wezmę ze sobą swojego starego sprawdzonego Nikona :D
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 31.05.2006 12:50

Wiesz co? gdzies znalazłam dyskusje na temat tego aparatu i ludziska mają ten sam problem, nie pamiętam gdzie to było. Ogólnie jset ok ale ze zgrywaniem, tak jak piszesz nie widzi go komputer. Próbowali w Linuxie i tez nie szło. No cóż...db że masz w zapasie Nikona.
AgaKon
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKon » 31.05.2006 13:31

wiolak no to troszkę mnie pocieszyłaś :wink: myśłam że to ja mam znowu pecha :( chciałam koniecznie móc zrzucac zdjęcia żeby na bierząco coś wklejac na forum :wink:
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 31.05.2006 13:36

a może kup czytnik kart pamięci-taki żeby czytał Twoją kartę obsługiwał-komp widzi wtedy kartę tak jak dodatkowy twardy dysk-to nie jest droga rzecz-30-60 złotych i problem sterów z głowy.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 31.05.2006 16:17

AgaKon napisał(a):Typ w domu zrzucam zdjęcia przez drukarkę ale chciałam to robić w Cro przez kabel , żeby mieć zdjęcia od razu na kompie


Więc dlatego napisałem - kup czytnik kart. Podłaczasz do USB, wkładasz karte i masz zdjęcia w komputerze. Bez kabla. Bez wykorzystania baterii apartu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2006 18:17

Fajna sprawa-taki czytnik :lol:
Nie mam wprawdzie problemu z przesyłaniem zdjęć z aparatu do komputera, ale sobie też jakiś kupię. :lol: :lol:
http://www.e.pl/search/?Pgg_ID=4&type=mobile&Cat_ID=93&
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 31.05.2006 18:25

Napisalas ,ze XP widzi Twoj aparat a wiec widzi go zapewne jako dysk dodatkowy tak wiec i postepowac z nim nalezy jak z kazdym dyskiem. Odszukac na nim katalogi i zgrac wszystko co sie znajduje na karcie . Poza tym mysle,ze kazda przegladarka fotek mozna podejrzec co sie znajduje bezposrednio na "dodatkowym dysku" znaczy aparacie...no moze za wyjatkiem formatu RAW ktory wlasciwy jest dla profesjonalnych zastosowan i tylko niektore programy go obsluguja.
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
PENTAX ....pomocy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone