Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Panoramy

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.02.2009 19:01

moscatel napisał(a):Ha, jak się dobrze przyjrzałam, to mój blok wypatrzyłam :)

8O 8O 8O
Pozdrowienia dla mieszkanki Gądowa (lub Nowego Dworu) :D :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.02.2009 19:07

Krzysztof FF napisał(a):Uwaga, wchodzę na wątek Panoramy! :D



Krzysiu - fajnie,że wszedłeś :!: :D
Niesamowite są te Twoje panoramy.
Pozdrav.
Krzysztof FF
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof FF » 04.03.2009 20:12

Moje wejście, a także ostatnie wejście inicjatorki wątku Lidii K we wspomnieniach z BułGÓRII odgrzało wątek panoram. Cieszę się że mogę coś na ten temat podpowiedzieć.

O panoramach można nieskończenie...

Podam na początek parę linków z polskich źródeł. Jedne zawierają tylko przykłady panoram, inne - teorię i praktykę, w większości przystępną. Proponuję pochodzić i poszperać.

Jan Zięba - fotografia panoramiczna (są podstawowe wyjaśnienia), a dla miłośników malarstwa: Panorama Racławicka

Panoramy ze wszystkich stron, w szczególności: Nodal Ninja 3 MKII - głowica do panoram

Świat w panoramach - międzynarodowy serwer do wystawiania panoram, również w polskiej wersji

OGÓLNOPOLSKI PORTAL POŚWIĘCONY WYCIECZKOM WIRTUALNYM, zawiera Panoforum

Panoramy Górskie - tu wam dopiero szczena opadnie, np. Prutas!

360 :: panoramiczna podróż sferyczna w 1062 odcinkach, to też klasyk gatunku

panoramy sferyczne z Krakowa i nie tylko

Look Digital ten to robi nawet panoramy z latawca!

Ja jestem nieśmiałym amatorem co trochę próbuje sięgnąć tych gwiazd...

Ale jak ktoś chce wiedzieć, jak ja to robię, to się chętnie podzielę.
:P
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 04.03.2009 20:51

No to mam niezłą lekturę. 8O :D
I kiedy ja się zajmę tak przyziemną sprawą jak uzupełnieniem braków fotograficznych w tym wątku :?

Może do kolejnego wyjazdu rozjaśni mi się w głowie :evil:

Ależ mnie ciekawość ciągnie....więc nic już teraz nie napiszę. Na razie dzięki. :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 04.03.2009 21:46

Krzysztof FF napisał(a):O panoramach można nieskończenie...


No to mam co czytać i oglądać jutro na dyżurze .... jak będzie trochę luzu ... :D :D
Krzysztof FF
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof FF » 14.03.2009 21:03

Lidia K napisał(a):No to mam niezłą lekturę. 8O :D

wojan napisał(a):No to mam co czytać i oglądać jutro na dyżurze .... :D

No to żeby się wam nie nudziło, dokładam nowe panoramki z kolejnego etapu moich wspomnień z Czarnogóry 2008 - tym razem z Savin Kuk. Poniżej zamieszczam ich wycinki; w pełni można je obejrzec z linku na dole.

!_PANO=>Obrazek<=PANO_!

!_PANO=>Obrazek<=PANO_!

!_PANO=>Obrazek<=PANO_!

Tutaj są moje Panoramy - Montenegro 2008 !!!

Ostatnia z nich jest w zakresie 180 stopni - zamieszczam ją poniżej w całości, w wersji płaskiej:

Obrazek

Zapraszam do oglądania! :papa:

:P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2009 11:37

A ja jeśli można mam techniczne pytanie - w małpce miałem funkcję "panorama" a w nowym (FZ50) tego nie widzę. Czy żeby stworzyć prawdziwą panoramę muszę sklejać kolejne widoki w jakimś specjalnym programie czy jak ?
Proszę o wyrozumiałość dla amatora.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.09.2009 11:58

JacYamaha napisał(a):A ja jeśli można mam techniczne pytanie - w małpce miałem funkcję "panorama" a w nowym (FZ50) tego nie widzę. Czy żeby stworzyć prawdziwą panoramę muszę sklejać kolejne widoki w jakimś specjalnym programie czy jak ?
Proszę o wyrozumiałość dla amatora.


Możesz użyć programu AutoStitch (demo). Zobacz na pierwszą stronę tego wątku, znajdziesz link do tego programu.
Jedynym warunkiem żeby zdjęcia się składały w panoramę (nie w trójwymiarową panoramę a płaską) jest robienie zdjęć na zakładkę.
Wczytujemy za pomocą programu AS zestaw zdjęć (z rozszerzeniem jpg) i jak jest to możliwe dostajemy wynik składania. Możesz sobie zmieniać opcje i otrzymać większą panoramę.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2009 13:13

Lidia K napisał(a):...Wczytujemy za pomocą programu AS zestaw zdjęć (z rozszerzeniem jpg) i jak jest to możliwe dostajemy wynik składania. Możesz sobie zmieniać opcje i otrzymać większą panoramę.

Co to znaczy?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.09.2009 13:32

JacYamaha napisał(a):
Lidia K napisał(a):...Wczytujemy za pomocą programu AS zestaw zdjęć (z rozszerzeniem jpg) i jak jest to możliwe dostajemy wynik składania. Możesz sobie zmieniać opcje i otrzymać większą panoramę.

Co to znaczy?


W menu EDIT jest jedno podmenu OPTION. Otwiera się spore okienko dialogowe. Jeżeli zmienisz sobie Scale (%) z 10 na więcej czyli np na 50 (%) zwiększysz w ten właśnie sposób rozmiar otrzymanej panoramy w pixelach. Program autostitch zawsze startuje z ustawieniem skali 10 (%). Jest to 1/10 tego co mógłby pokazać gdyby była skala ustawiona na 100.
Zwiększanie skali powoduje zwiększenie czasu działania i zwiększenie zapotrzebowania na pamięć operacyjną. Może z braku pamięci operacyjnej nie utworzyć panoramyz większą skalą. Wtedy można zwiększyć System Memory (Gb) w Other Option.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2009 14:25

Program już na kompie. Mam trzy przykładowe zdjęcia, które "są po sobie". Robię file-open i zaznaczam trzy-otwórz. Mieli, ładuje i na końcu komunikat "no image matches found". Co robię źle?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.09.2009 14:30

JacYamaha napisał(a):Program już na kompie. Mam trzy przykładowe zdjęcia, które "są po sobie". Robię file-open i zaznaczam trzy-otwórz. Mieli, ładuje i na końcu komunikat "no image matches found". Co robię źle?


Czy to są te 3 przykładowe zdjęcia dostarczone z programem?
Jeżeli tak to napisz ile masz pamięci operacyjnej, jeżeli to są Twoje zdjęcia to nic nie robisz źle, program nie potrafi zrobić z tych zdjęć panoramy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2009 14:36

Zdjęcia dostarczone z programem (7 szt.) wchodzą elegancko i tworzą całość.
Muszę zrobić nowe i spróbować (widocznie za mało wspólnych punktów).
Wielkie dzięki.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 07.09.2009 14:44

JacYamaha napisał(a):Zdjęcia dostarczone z programem (7 szt.) wchodzą elegancko i tworzą całość.
Muszę zrobić nowe i spróbować (widocznie za mało wspólnych punktów).
Wielkie dzięki.


To jest pomysł, wystarczy się z okna wychylić i pstryknąć kilka zdjęć. Jacku chodzi o zakładki (1/5 dla sąsiadujących zdjęć - nie wystarczą tylko punkty).
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2009 14:47

Lidia K napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Zdjęcia dostarczone z programem (7 szt.) wchodzą elegancko i tworzą całość.
Muszę zrobić nowe i spróbować (widocznie za mało wspólnych punktów).
Wielkie dzięki.


To jest pomysł, wystarczy się z okna wychylić i pstryknąć kilka zdjęć. Jacku chodzi o zakładki (1/5 dla sąsiadujących zdjęć - nie wystarczą tylko punkty).

OK.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Panoramy - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone