Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG - nie byłem ale odradzam

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
PAG - nie byłem ale odradzam

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2015 17:53

witajcie :D

Relacji miało nie być, ale jakoś łatwiej będzie wrócić do normalności opisując tą straszną wyprawę.

Skład: Żona, Ja i nasza nisko zawieszona Mazda, która musiała się zmierzyć z kamieniami wyspy PAG :mrgreen:

Wyjazd Gliwice 22.06.2015 godzina 22:00 zanim podróż się zaczęła wystąpił pierwszy problem... przed bramkami w sośnicy na A4 lakoniczny napis "bramki viatoll dostępne dla wszystkich" :evil: :evil: nie po to kupowałem to cudo żeby teraz stać w korku, więc szybka decyzja zjeżdżamy na Rybnicką i na A1 wpadamy przez ul. Okrężną w Gliwicach. Straciliśmy 5min ale za to uniknęliśmy prawie pewnego stania na Sośnicy. Może ktoś jechał w tych godzinach???

Wskakujemy na A1 i myślę sobie no to teraz szybkie tankowanie i lecimy do CRO :mrgreen: Jakże szybko moja mina zmieniła się na zdziwioną, dokładnie na stacji Lotos w Żorach... na którą nie dało się wjechać, gdyż była pełna samochodów które też chciały zatankować 8O

Następna zmiana decyzji i lecimy na BP w Mszanie. Tam sytuacja trochę lepsza ale daleka od normalności. Straciliśmy 30min. Pomyślałem sobie no to będzie długaaa podróż.
DSC_0231.jpg


Zdziwienia nie było już na stacji w Bohuminie, gdy podjechałem kupić winietę CZ/A. Znowu ze 30 osób w kolejce i kolejna strata czasowa.... hmm nie tak miało być :!:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2015 18:33

Winietki naklejone na szybę, autko z pełnym brzuchem ruszamy dalej. Nastrój wszechobecnych cromaniaków udzielił mi się na tyle że włączyłem w Czechach tempomat na 115km/h. LUZZZZ przecież apart mamy od 12 więc mamy aż nadto czasu na podróż.

Co prawda miało być inaczej. Wyjazd planowany na 18, dojazd na 5 rano i wczesne zwiedzanie zanim będzie przygotowany nasz apartman. Tutaj może wzmianka o punkcie docelowym. Sv Marko wyspa Pag. Niestety zabukowane tylko 5 noclegów, więcej nie było, więc jakoś sobie poradzimy i coś znajdziemy na kolejne dni :smo:

Trasa mija w końcu tak jak powinna sprawnie Brno, roboty, Mikulov. Wpadamy do Austrii i taki oto obrazek :twisted:
DSC_0233.jpg


Doturlaliśmy się jakoś do autostrady i jazda bezproblemowa aż do Słowenii, z zastrzeżeniem dużego ruchu w górach przed Graz. Oczywiście zjazd na Mureck, Ptuj i tutaj pojawił się spory ruch, i zaczęły się obawy jak będzie na granicy. Na nieszczęście, ale w sumie szczęście pomyliłem drogę i w Ptuj na ostatnim rondzie nie pojechałem na most w prawo, tylko skręciłem w kolejną uliczkę.

tutaj:
https://www.google.pl/maps/@46.416343,1 ... 312!8i6656

już chciałem zawracać ale patrzę przed na mi Czesi, Polacy. Stwierdziliśmy że się podpinamy i jedziemy na inną granicę choć nasza navi nie dawała za wygraną... zawróć jeśli to możliwe itd. Och jakie było szczęście gdy po dojechaniu do granicy w Varazdin/ Ormoz zobaczyliśmy kilka samochodów przed nami. Szybki przelot przez granicę i troszkę długi dojazd do autostrady.... A4, nią do Zagrzebia. Wydawało mi się że tym samym ominęliśmy również bramki przed Zagrzebiem płacąc 3,5E na bramkach ... chyba Sv Helena.

Dalej droga przebiegała już sprawnie, przed tunelem Sv Rok próba drzemki, ponieważ był jeszcze czas. Na Pag dotarliśmy przed 11 AM, tak więc mimo przygód trasa z małym spaniem 13h.

Meldujemy się na Pagu
DSC_0248.jpg


cdn :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.07.2015 18:43

przemo99 napisał(a):Na Pag dotarliśmy przed 11 AM, tak więc mimo przygód trasa z małym spaniem 13h.

Meldujemy się na Pagu

No to byłeś w końcu czy nie byłeś na tym Pagu? :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.07.2015 18:43

no to czytamy co tam takiego okropnego .... dla Ciebie :)

kurcze ... nie dość, że odradzany Pag, to jeszcze mnie Romuald wyprzedził ..... ehhhhhhhhhh się zaczęło :roll:

:)
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 07.07.2015 18:44

Witaj, czekam z ;-))) na cd.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 07.07.2015 18:53

witajcie :D

Być byłem. Ale dlaczego "nie byłem ale odradzam" - o tym później :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 07.07.2015 18:54

Oj tyle pecha na jednego człowieka w 1 dzień 8O Hmm relacja, której miało nie być, z miejsca w którym nie byłeś, mimo, że tam dojechałeś :roll: No nic, intrygujące to wszystko, czekam na cd :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.07.2015 18:56

Hmmm... przyciągający tytuł to podstawa :mrgreen:

Będę zaglądać z ciekawości 8)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.07.2015 19:06

A już miałem w planach, w drodze powrotnej, zajechać na jeden dzień na tę "łysą wyspę". I konsternacja ... :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2015 19:47

Nie ma się co dziwić :?

Myśmy w zeszłym roku mieli obiecaną biel wyspy na tle turkusu...
A co zastaliśmy? no co? :evil:

Pozdrawiam Tom :papa:
Załączniki:
DSC_0062.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2015 19:49

...Taki żart :wink:

Tak też było
Załączniki:
DSC_0223.JPG
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 07.07.2015 22:11

[quote="tomekkulach"]...Taki żart :wink:

I tego się trzymajmy - do następnych wakacji :papa: .
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 08.07.2015 00:57

Tym razem zasiadam w pierwszym rzędzie, bo jesteś/byłeś/nie byłeś ;) tam, gdzie za 40 dni zmierzam - za ścianę ;)

Czekam na fotki i całą relację - zapowiada się bardzo ciekawie ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 08.07.2015 03:01

No nie,bodziec-reakcja :lol:
Dopiero co widziałam Cię tam gdzie Cię nie było, a tu proszę. ..relacja! 8O
Zasiadam i oglądam :oczko_usmiech:
P.S.tym bardziej, że miejscówę mam szczególną :smo:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 08.07.2015 06:29

Kurde czytam Twoją relację i mam wrażenie, że to mój najgorszy sen: jadę na wakacje i ciągle czegoś zapominam, jak już wyjadę- korki na stacji, zablokowana ulica itp. często mam takie sny, a u Ciebie to rzeczywistość brrrr...
Ale oczywiście siadam i czytam, na pewno będzie ciekawie :-)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
PAG - nie byłem ale odradzam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone