Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

owoce z morza

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002
owoce z morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 05.07.2002 14:21

słyszałem, ze w chorwacji jest duzo małz i krabow, ktore mozna ugotowac i zjesc. czy to prawda? znacie moze jakies przepisy-chetnie sprobuje 8O
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 08.07.2002 17:04

napiszcie chociaz ze nie wiecie, albo ze wiecie, ale mnie nie lubicie i nie powiecie. 8O
Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vis » 08.07.2002 18:08

Pimpek napisał(a):słyszałem, ze w chorwacji jest duzo małz i krabow, ktore mozna ugotowac i zjesc. czy to prawda? znacie moze jakies przepisy-chetnie sprobuje 8O
Vis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vis » 08.07.2002 18:15

Pimpek napisał(a):słyszałem, ze w chorwacji jest duzo małz i krabow, ktore mozna ugotowac i zjesc. czy to prawda? znacie moze jakies przepisy-chetnie sprobuje 8O

Służę Pimpuś
składniki :
1 kg Chapi
1kg makaroniku
Przepis
wymieszać zalać wodą , odczekać 10 min i mniam mniam .... chau...chau
uwaga Chapi można zastpić jakimś krajowym produktem , ewentualnie zmienić proporcje z makaronem, polecam też w twoim przypadku Frolic


wiesz co czytam te twoje posty i żygać mi się chce klepiesz w te klawisze chyba tylko po to żeby klepać , dam ci dobrą radę - zajmij się nauką
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 08.07.2002 21:48

Kup na bazaze rybnim malze po polsku sie naziwaja omulki po chorwacku w zaleznosci od regionu muszule (pizdice, dagnje, pedocze, pidocz itp)
Kosztuja od 10 do 20 kn za kilo. musza bic zamkniente szczelnie a ne otwarte. Na dnie gara na oleju zasmaz cebule, dodaj malze, dolej wina witrawnego, czosnku, pietruszki oraz lisc laurowi. Przekrij i gotuj dopuki sie wiekszosc malz nie otworzi.
Krabi i inne raki sa droge.
Osmiornica jest tania w restauracji jezeli ci sie spodoba to poprosz o przepis. kalmari zamrozone mozesz kupic w kazdim sklepu w chorwacji jusz wicziszczone. Pokruj zuc do panierki i smaz w glembokim oleju. Przelej sokem z citrin. Smacznego. Rekini tez sa jadalne nie maja osci i tutaj ich kochaja staruchi i dzieci Leon
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 08.07.2002 22:03

dzieki Leonie! - sprobuje 8O
jaccco

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaccco » 21.07.2002 17:05

Leon napisał(a):Kup na bazaze rybnim malze po polsku sie naziwaja omulki po chorwacku w zaleznosci od regionu muszule (pizdice, dagnje, pedocze, pidocz itp)
Kosztuja od 10 do 20 kn za kilo. musza bic zamkniente szczelnie a ne otwarte. Na dnie gara na oleju zasmaz cebule, dodaj malze, dolej wina witrawnego, czosnku, pietruszki oraz lisc laurowi. Przekrij i gotuj dopuki sie wiekszosc malz nie otworzi.
Krabi i inne raki sa droge.
Osmiornica jest tania w restauracji jezeli ci sie spodoba to poprosz o przepis. kalmari zamrozone mozesz kupic w kazdim sklepu w chorwacji jusz wicziszczone. Pokruj zuc do panierki i smaz w glembokim oleju. Przelej sokem z citrin. Smacznego. Rekini tez sa jadalne nie maja osci i tutaj ich kochaja staruchi i dzieci Leon


Wino białe czy czerwone /i ile/?
Markoni
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markoni » 31.08.2002 17:58

Wino białe do "oporu".
Jak wyłowiłem dużą muszlę to pytałem tubylców jak ją zjeść. Najczęściej polecali mi na surowo z cytryną. Miałem opory, ale zjadłem. Naprawdę super, coś między rakiem a kurczakiem. Polecam Markoni.
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 31.08.2002 20:35

dzieki za rade, ale juz wrociłem do domu
8O
Markoni
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.08.2002
Owoce morza Chorwackiego.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markoni » 31.08.2002 23:43

Nic straconego! W przyszłym roku ja też liczę, że wyłowię coś fajnego i bedzie to nowa podnieta dla podniebienia. Może dlatego w przyszłym roku spędzę urlop w Chorwacji.
Markoni.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone