Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ostrzegam przed węgierskimi policjantami!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.08.2005 13:53

Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 07.08.2005 18:35

kaszubskiexpress napisał(a):Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.

Gdybyś się wybierał to chętnie służę Ci pomocą. Znam ten kraj nieżle. U mnie już odliczanie - 10go na Cro. Pozdrawiam! :sm:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2005 20:55

kaszubskiexpress napisał(a):Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.

Też znam trochę ten kraj, mam do niego blisko, a na wakacjach
byłem tam 8 razy.(przed Cro) Też służę pomocą.
pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.08.2005 21:25

Iwona-73 ... nie miej do siebie żalu. Zapłaciłaś mniej jak kazano. Czy potencjalną skargę "wygrasz" ? na 200 % NIE. Coz to byłby za policjant który dałby sie w to wpłątać, mam na mysli oczywiscie zagranicę. Ja miałę podobną sytuacje ( żadali abym na poczcie zapłacił 10 000 forintów). Nie zapłaciłem ponieważ wytłumaczyłem im że przekroczenie szybkości o 30 km to nic. (było ograniczenie do 40 km/h.) lecz warunki były takie że mozna było jechac i 200 km/h. Znaki sobie a zycie sobie. Ktos chyba zapomniał znaku zdjąć. Ponadto, zarówno w kraju jak i za granicą ( szczególnie) nalezy umieć rozmawiac z policją. To są normalni ludzie tyle że w tym akurat momencie są w pracy czyli na służbie. Taka praca, taki zawód. Na dobry humor ... zobacz co nasza policja wyrabia z np. Ukraincami. Podobno Ukraina z powodzeniem sie nam odwzajemnia. :-))) Ot i zycie.
iwona_73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona_73 » 07.08.2005 22:02

Woka, masz racje :)
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 23:05

fajny link Janusz :)
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 23:15

ososbiscie nie jechalem jeszcze prze Wegry , ale widac ze lipa jak u nas .
Jechalme zato kiedy z Poreca do Plitwic , no spieszylo mi sie ( ale nie tak znowu bardzo) . w zabudowanym mielismy z kolega ok 80- moze nawet mniej.
Wyprzedzilo nas kilka aut , my jechalismy swoje . Ale podjechal ciemny Golf ( czarny) siedzial na zdezaku . Poczatkowo nie dalem sie wyprzedzic - na ZABUDOWANYM !!!??? myslalem zwariowal zeby wyprzedzac na takiej waskiej drodze , ale potem spasowalem - mysle puszcze wariata bo bedzie nieszczescie . Hahaha , koles stanał za najblizszym zakretem i wyjal lizaka ( trzeba bylo grzac jak inni Niemcy, itp.) a mysmy byli za leniwi. Ok do rzeczy - chlopaki pokazali nam filmik no i za seans 700 Kun . POWARIOWALI ,.......wstyd przyznac trzeba bylo negocjowac ........stanelo na 100 :(.
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 23:16

ososbiscie nie jechalem jeszcze prze Wegry , ale widac ze lipa jak u nas .
Jechalme zato kiedy z Poreca do Plitwic , no spieszylo mi sie ( ale nie tak znowu bardzo) . w zabudowanym mielismy z kolega ok 80- moze nawet mniej.
Wyprzedzilo nas kilka aut , my jechalismy swoje . Ale podjechal ciemny Golf ( czarny) siedzial na zdezaku . Poczatkowo nie dalem sie wyprzedzic - na ZABUDOWANYM !!!??? myslalem zwariowal zeby wyprzedzac na takiej waskiej drodze , ale potem spasowalem - mysle puszcze wariata bo bedzie nieszczescie . Hahaha , koles stanał za najblizszym zakretem i wyjal lizaka ( trzeba bylo grzac jak inni Niemcy, itp.) a mysmy byli za leniwi. Ok do rzeczy - chlopaki pokazali nam filmik no i za seans 700 Kun . POWARIOWALI ,.......wstyd przyznac trzeba bylo negocjowac ........stanelo na 100 .
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 23:23

ups , sorry , kliknalem za ostro :)
dave
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave » 08.08.2005 00:09

PRZEMO, NA TWOJA PROSBĘ. drodzy zaiteresowani, z autopsji: stwierdzam, że przedmiototowa sytuacja i zaistniale w trakcie tej kontroli drogowej fakty to totalna LIPA!!! chyba, że węgierskie prawo jest kulawe. była to zwykla łapówa. tym bardziej, że nie bylo żadnego pokwitowania odbioru mandatu.
PRZEKROCZENIE PREDKOŚCI W PIGUŁCE wg polskiego prawa drogowego:
1.ręczny miernik prędkości- jedziesz za szybko, zatrzymuje cie mój kumpel, na twoje żądanie pokazuje prędkość, lecz jesli zaszła potrzeba dokonania szybko kolejnego pomiaru, wówczas mimo tego, że jej nie zobaczyleś tez możesz zostać ukarany, (czasy wmawiania komuś, że zrobił cos czego faktycznie nie zrobił raczej już minęły) PŁACISZ
2. FOTORADAR-jedziesz za szybko, PSTRYK, wezwanie na komendę i placisz. jesli zauważysz przy fotoradarze policjanta jest mozliwość zapłacenia w miejscu przekroczenia predkości a nie po jakimś czasie w komendzie. oglądasz sie na wydrukowanym zdjęciu lub na miejscu przekroczenia predkości na monitorze.
PRZEMO widze, że jest troche zorientowany. co do naklejki kraju, w którym zarejestrowany jest pojazd, taryfikator przewiduje u nas STÓWKĘ ale nikt sie takimi duperelami nie zajmuje. szybciej pasy bezpieczeństwa, to priorytet na chwilę obecną. dla zaiteresowanych tylko w jednym przypadku na 1000 pasy bezp.mogą zaszkodzić, zaznaczam mogą
myslę, że warto te sytuacje z wegrami rozwiazac raz na zawsze ponieważ z tego co wyczytalem oni nas polaków mają frajerów. a takich tu nie zauważyłem. DAM OBCIĄĆ SOBIE WĄSY, ŻE TO BYŁA LIPA
pozdrawiam i życzę wam spotkania tylko z polskimi policjantami.
dave
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave » 08.08.2005 00:24

Dodam jeszcze, że u nas płaci tylko jeden (pierwszy), chociaz za nim jechaloby dziesieciu z ta sama predkością. co do wegierskiego prawa sie nie wypowiadam gdyz teoretycznuie jest możliwe, że tak jest ono skonstruowane, że każdy kto jedzie za tym pierwszym ze stałą prędkością w rownej odlegości również przekracza dozwoloną prędkość. tylko jak stwierdzić, że ta predkośc i odległość faktycznie jest stała. to cwaniaczki, musze to opowiedzieć kumplom z roboty. śmiechu warte. lecz sami zainteresowani napewno mieli trudny orzech do zgryzienia. nie zazdroszczę. życzę odwagi jaką ma przemo. jej brak zwiazany jest tylko i wyłacznie z brakiem znajomości wegierskiego prawa. morze lepiej go nie studiować bo jeszcze sia nam pomiesza. narka wszystkim. no, ide juz spać bo sie troche rozpisałem a przede mną jeszcze obowiązki.
jutro o tej porze będę sie przygotowywał do wyjazdu, kierunek CHORWACJA, pozdrowię ją od was. mam nadzieję, że w mandatu nie zapłacę.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 08.08.2005 10:40

Janusz Bajcer napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.

Też znam trochę ten kraj, mam do niego blisko, a na wakacjach
byłem tam 8 razy.(przed Cro) Też służę pomocą.
pozdrawiam


januszek jak zawsze uczynny,dziekuje ,jak cos to poprosze
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 08.08.2005 10:41

Jacek Grocvhowalski napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.

Gdybyś się wybierał to chętnie służę Ci pomocą. Znam ten kraj nieżle. U mnie już odliczanie - 10go na Cro. Pozdrawiam! :sm:


jak ja Ci zazdroszcze................milego odpoczynku
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 08.08.2005 13:27

kaszubskiexpress napisał(a):
Jacek Grocvhowalski napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Pewnie masz racje,kazdy kraj ma cos do zaoferowania i mozna sie nim zauroczyc jesli sie wie gdzie jechac.

Gdybyś się wybierał to chętnie służę Ci pomocą. Znam ten kraj nieżle. U mnie już odliczanie - 10go na Cro. Pozdrawiam! :sm:


jak ja Ci zazdroszcze................milego odpoczynku

Nie zazdrość! I na Ciebie przyjdzie czas! :lol:
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 10.08.2005 12:06

Witam ponownie:D
Dzięki dave za wyjaśnienia!
I od razu przestrzegam miejsce o którym pisze Iwona_73 jest chyba stałe. Miejscowośc Sahy, a włściwie jej koniec górka, dołek, nstępna górka na któej stoją, ograniczenie do 50 km/h
Właśnie, wórciła koleżanka z pracy i równiez w tym miejscu zapłaciła, jak również jakiś Polak przed nią i za nią :(
Z tego co mówiła to zatrzymuja tylko i wyłącznie Polaków innymi się nie interesuja. :evil:
Stoją na tej drugiej górce i mają radar podpiety pod kamerę.
Pewnie jakiś nowy model! Dostali kase i testują :(
Koleżanka ogladnęła sobie filmik z rodzinką w roli głównej, jechała 62 km/h czyli 12 km/h wg węgierskiego taryfikatora to 6000 HUF. Po negocjacjach zeszło na 2000 HUF, oczywiscie nie dostała potwierdzenia dokonania "wpłaty"
Jednym słowem wygląda to na 100% wymuszenie.
Ale z drugiej strony również na 100% było wykroczenie, a tu niestety trzeba się dogadywać.

Co do tych PL-ek to ja radzę wszystkim kupić i nakleić co to szkodzi, jeden kłopot z głowy, wczoraj takie widziałęm po 99 gr więc koszt zaden.
Naszej policji nie chce się tego sprawdzać i dobrze. Ja dość często widuję Czechów i Śłowaków bez takich naklejek, nawet na starych blachach i nikt ich za to nie ściga, choć w praktyce mógłby.
No cóż wynika z tego, ze nie bardzo jesteśmy lubiani przez niektóre nacje lub wydaje im się, że jesteśmy "łatwym łupem" :(
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ostrzegam przed węgierskimi policjantami!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone