Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

optymizm

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.08.2003 23:07

..bo prošek jest z suszonich wynogron (prawie rodzinky)...
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 06.08.2003 16:30

Jak lubie słodkie rzeczy to oryginalny prosek mi język wykręcił.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 19.08.2003 12:39

Dla jednych słodziutki jest prosek a dla innych Zywiec.
Owszem chorwckie winka są niezłe nawet powiem ,w zeszlym roku trafiłem na takie winko (w Zaostrogu Riv. Makarska) ,że na samą myśl dostaję ślinotoku.
Powiem też ,że nie mam zamiaru pić winka tylko dlatego ,że jestem w CRO i wypada,ja poprostu nie potrfię żyć bez browca. :papa:
emes
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 09.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) emes » 19.08.2003 14:36

rafaoo napisał(a):A piliście może prosek? takie słodkie winko - pycha :) jest droższe od zwykłego; my za litr płaciliśmy 40 kn ale warto :oczko_usmiech:



Prosek mozna kupic w Warszawie (nie wiem czy tak jest w calej Polsce). Nie jest to to samo wrazenie smakowo-zapachowe co w Cro, ale mozna sobie powspominac... :roll:
maarczak
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarczak » 19.08.2003 15:03

Piotrek.ka napisał(a):Ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WIĘCEJ OPTYMIZMU !!!!!!!!!!!!
Wróciłem w niedziele z Chorwcjii i dam Wam wyjeżdżającym dobrą radę - nie słuchajcie innych ,zabierzcie ze sobą dobry humor i do ,Chorwacjii !!!!!!!!!!!!!! A na miejscu obowiązkowo Karlovacko !!Pozdrowienia dla wyjeżdżających!


Zgadzam się - Chorwacja jest przepiękna i żadne "dziwne opowieści" nie popsują tamtejszego klimatu. Oczywiście popieram Karlovacko zawsze i wszędzie. Zazdroszczę tym którzy dopiero wybierają się na podbój Chorwacji, ja wróciłem 13 sierpnia z Podgory.
maarczak
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.07.2003
Re: Karlovacko to syfiasty sikacz

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarczak » 19.08.2003 15:06

Arek S. napisał(a):A ja uważam, że Karlovacko i inne chorwackie piwa to syfiaste sikacze. Ogólnie uważam, że piwa z krajów śródziemnomorskich (chorwackie, słoweńskie, włoskie) są gorsze od tych z krajów klimatycznie chłodniejszych np. od polskich czy niemieckich.
Pozdrawiam

Arek


Nie będę się wywodził na temat wyższości jednego piwa nad drugim - to kwesta gustu, tylko jaki sens jechać ponad 1000 km i nie zasmakować tamtejszych trunków ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2003 15:12

Wczoraj piłem Prosek przywieziony z HR. Dla porównania wychyliłem jedną lampkę Prosku kupionego w PL (z nasza banderolą). I co ? Przeżyłem szok kulinarny. Niech mi nikt nie wciska, że to ten sam Prosek. Tego kupionego w kraju nie dało się pić - był to bełt wymieszany z wermutem. :evil: PZDR dla degustatorów Prosku :lol:
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 20.08.2003 07:48

emes napisał(a):Prosek mozna kupic w Warszawie (nie wiem czy tak jest w calej Polsce).



prosek można kupić, owszem, z tym tylko, że nie jest to prosek z Dalmacijavino tylko z jakiejś innej firmy.

Pozdrawiam
Rafał
krzyso
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyso » 20.08.2003 08:18

Wrócilem w piątek i potwierdzam - Karlovacko jest świetne zwłaszcza toczene - ale w tym roku to były upały!
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 21.08.2003 18:21

Nie wiem co jest grane ,ale w tym roku karlowacko mi nie siadło. :roll:
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 21.08.2003 21:36

Midas napisał(a):Nie wiem co jest grane ,ale w tym roku karlowacko mi nie siadło. :roll:


nawet rano :D !?!?!?!?!?!?!?!
chociaz moze i racja, ja rano wolalem rakije :mrgreen:
Mona
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 23.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mona » 21.08.2003 22:56

Oj proszek jest za słodki! Polecam rose! Albo czerwone z Biokovvo, ale wtedy z odrobinka wody. A tak czy naczej najlepsze jest piwo, nasze tyskie albo żywiec, ale moż ebyc i karlovacko, może g=być i ożujsko, a potem długo nic i może zlatoro słoweński... :devil:
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 22.08.2003 13:22

Midas martwie się o Ciebie..... :wink:
bafra

Nieprzeczytany postnapisał(a) bafra » 22.08.2003 13:41

emes napisał(a):
rafaoo napisał(a):A piliście może prosek? takie słodkie winko - pycha :) jest droższe od zwykłego; my za litr płaciliśmy 40 kn ale warto :oczko_usmiech:



Prosek mozna kupic w Warszawie (nie wiem czy tak jest w calej Polsce). Nie jest to to samo wrazenie smakowo-zapachowe co w Cro, ale mozna sobie powspominac... :roll:



A konkretnie gdzie można kupić w Warszawie?
emes
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 09.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) emes » 22.08.2003 13:45

bafra napisał(a):
emes napisał(a):
rafaoo napisał(a):A piliście może prosek? takie słodkie winko - pycha :) jest droższe od zwykłego; my za litr płaciliśmy 40 kn ale warto :oczko_usmiech:



Prosek mozna kupic w Warszawie (nie wiem czy tak jest w calej Polsce). Nie jest to to samo wrazenie smakowo-zapachowe co w Cro, ale mozna sobie powspominac... :roll:



A konkretnie gdzie można kupić w Warszawie?



O ile dobrze sobie przypominam to w Selgrosie i w niektorych supermarketach (Auchan?).

Powodzenia

PS Pisze o tych konkretnie sklepach bo w nich robie zakupy - nie daje gwarancji, ze przy mojej sklerozie czegos nie pochrz... :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
optymizm - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone