Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okrug Gornij

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bubu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu » 01.07.2017 12:17

Witam, w tym roku 1 raz wybieramy się do Chorwacji.
Lecimy 26.07 z Katowic na Split, zakwaterowanie mamy w villi paula która znajduje się na ul.Ante Starčevića 17.
Mógłby ktoś coś więcej powiedzieć o rejonie hotelu itp ? Jak wygląda sytuacja z cenami w restauracjach, co warto zwiedzić i jakich rozrywek można się spodziewać ? Jedziemy w 2 pary i mamy po 25 lat.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 03.07.2017 17:41

Witam. Był ktoś może z was na ul Put Salduna II Terytorialnie to jeszcze Trogir ale po stronie wyspy na styku z Okrugiem. Willa Grabic. Spodziewam się ze Bedzie stromo bo już raz byłem na ciovo w Okrugu tylko nazwy ulicy nie pamiętam.
lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 18.07.2017 19:06

anka581 napisał(a):Troszkę gorszy niż w zeszłym roku,ale co zrobić.
Od 21 lipca jest tydzień dla dzieci przy plaży głównej ,więc chociaż będzie blisko

A na czym polega ten tydzień dla dzieci? Co polecacie do zwiedzania w OG i jego okolicach? Byłem już chwilę w Trogirze, zastanawiam się nad fishpicnikiem (chyba Mirakul najlepiej?). Jestem koło Copacabany, miejsca gdzie w wodzie jest żwirek i w miarę łagodne zejście są albo bardzo oblegane lub zastawione leżakami do wynajęcia, polecicie inne plaże pod dzieci?
peppa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.08.2017
Z Okrug Donji na wyspę Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) peppa » 05.08.2017 23:17

Cześć:)

Przeszukiwałam forum ale nie wpadła mi w oko odpowiedź na moją zagwozdkę (może nie zauważyłam:) ) dlatego też zakładam nowy wątek.

Proszę o pomoc:) jesteśmy z rodziną pierwszy raz w Chorwacji i nie wszystko jest dla nas jasne. Chcielibyśmy wybrać się na wycieczkę na wyspę Hvar - czy możecie napisać mi jaki środek transportu najlepiej wybrać, gdzie mogę go złapać i jak mniej więcej kosztowo mamy się przygotować? Jest nas 5 osób :) Mieszkamy w Okrugu Dolnym. Mamy auto ale chcielibyśmy spróbować publicznego transportu, a najchętniej jakiejś łódki, promu, jachtu... oczywiście pod opieką osoby która ma uprawnienia na żeglowanie, pływanie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Z Okrug Donji na wyspę Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2017 23:36

Rybka13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybka13 » 06.06.2018 13:33

Witam
Proszę o radę znalazłam kwaterę na ul Ribarski put to jest przy zatoce mavarstica czy to dobry wybór?
Pozd
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 06.06.2018 14:09

Rybka13 napisał(a):Witam
Proszę o radę znalazłam kwaterę na ul Ribarski put to jest przy zatoce mavarstica czy to dobry wybór?
Pozd


Zatoka jako taka to niezły wybór. Bardziej zameralnie niż północna strona wyspy.

Zależy jak daleko jest kwatera od wody, jestctam dośc stromo. Generalnie są tam betonowe pomosty, poza samym czubkiem zatoki, gdzie jest żwir.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mieliśmy apartament przy Put Mavarcice przy samej wodzie

Obrazek
Rybka13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybka13 » 06.06.2018 15:02

Dzięki za informacje, zdjęcia są super. Czy w tej części to w ogóle dzieje się coś? i jak wygląda sprawa typu sklep, bar bo jedziemy w tym roku sami i muszę jakoś to zaplanować.
Rybka13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rybka13 » 06.06.2018 15:04

A masz namiary na ten apartament bo ten, który ja znalazłam ma niby 200 m niby widok jest z tarasu na morze ale bez szału
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 06.06.2018 19:34

Rybka13 napisał(a):Dzięki za informacje, zdjęcia są super. Czy w tej części to w ogóle dzieje się coś? i jak wygląda sprawa typu sklep, bar bo jedziemy w tym roku sami i muszę jakoś to zaplanować.


Wysłałem PW

Przy końcu zatoki jest bar z piwem, kawą, fastfoodami, widać go na zdjęciu. Poza tym w okolicy jest jeszcze jedna tawerna, trochę dalej wzdluż brzegu.

Po więcej trzeba się kierować w kierunku centrum. Tam są sklepy (market Tommy) i tawerny, stragany z produktami lokalnymi i owocami. Wszystko w zasiegu 15 minut spacerem, tylko trzeba trochę najpierw podejśc w górę. Sprawdź sobie w mapach google.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone