Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ok. Zadar i Split/Omis - 6'oro dorosłych i 9mies. szkrab

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bazwro
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.07.2011
ok. Zadar i Split/Omis - 6'oro dorosłych i 9mies. szkrab

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazwro » 11.01.2015 16:13

Ahoj,
planuję wyjazd do Cro dla naszej rodzinki, w składzie:
- 2 x 30'esto latkowie (nasz drugi wyjazd, wcześniej Makarska - tu relacja);
- 4 x 60-siecio latkowie (nigdy nie byli tak daleko ever);
- nasz Emilcia, na przełomie czerwca/lipca będzie miała 9 miesięcy ukończone (zaczyna ogarniać świat po swojemu; ) )

termin: 22.06 - 7.07 (możliwa opcja skrócenia, jeśli urlopy wszystkim nie dopiszą)

Wstępny plan:
-- dojazd --
22.06 - start z okolic Wrocławia koło 15:00, ok 470km do przejechania
nocleg za Wiedniem w Schönau an der Triesting, Motel Verde (132E za 3 pokoje)
23.06 - śniadanie i jak pogoda dopisze zwiedzanie Baden do południa, zostaje 550km do Bibinje - tak żeby zajechać na 21:00
--part I --
23-29.06 Bibinje, noclegi w Apartment Nikolina (zarezerwowany wstępnie za 498E)

Z tego miejsca planowane wycieczki:
- Zadar (z racji bliskości, może kilka wypadów)
- Vis - Nin
- Pag

29.06 startujemy o 8:00 w kierunku Splitu, a dokładnie Mimic ok 200km.
opcje do odwiedzenia: park kraj. Krk, Sibenik

-- part II --
29.06-04.07 Mimice, zaklepany nocleg u Marko Vukasović'a za 440E

Z tego miejsca planowane wycieczki:
- Trogir+ Ciovo (60km)
- Split
- Omis
- może Mostal

-- powrót --
04.07 - startujemy po południu i jedziemy na plitvickie. 300km, nocleg gdzieś w okolicy tani muszę namierzyć.
05.07 - rano start do parku, opuszczamy park koło 15:00, jedziemy nad Balaton - 350km
06-07.07 - brak sprecyzowanego miejsca docelowego w tym przypadku ;(
7.07 - Powrót do Polski, do przejechania ok. 800km (8h)

Także powyższe to zarys tego co udało mi się naszkicować po przeczytaniu relacji, przeglądnięciu ofert i przeliczeniu kilometrówki z mapami google.

Planując miałem na uwadze:
- tonowanie wrażeń dla seniorów - dobry wstęp, mocne rozwinięcie, łagodne wyciszenie
- logistyka i wygoda w kwestii zajmowania się dzieckiem (plaże, jedzenie, podróżowanie)
- komfort mieszkania za rozsądne pieniążki
- miejsca, gdzie będzie można pobiegać z rana i popływać (w planach triathlon pod koniec lipca)

Pytanie do Was moi drodzy, czy macie jakieś uwagi/ sugestie odnośnie miejsc przejazdowych/docelowych jak i samych wycieczek/atrakcji, może miejsca noclegowe inne ciekawsze ;> ?

Zamiast Mimic rozważaliśmy nad miejscówką w Omis'u - ale obawiam się tłumów w tym czasie, korków i plaże miejskie z tego co widziałem/czytałem są jedynie OK. Taki apartament tam namierzyłem: omis

Zamiast Bibinje natomiast, zastanawiałem się nad Pag'iem oraz mieściną: Mandre

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2015 16:49

bazwro
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazwro » 11.01.2015 17:51

@Janusz, dzięki. Między innymi na podstawie tego linku został zbudowany powyższy plan ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.01.2015 19:43

A ja Ci polecę Podgorę, tu masz moją relację Byliśmy z 13-miesięczną córką szwagra, mała raczkowała po plaży i była cała happy :D
Podgora ma przyjemną promenadę betonową i na spacery dla seniorów i dla Ciebie na poranne czy wieczorne bieganie - nie wiem czy na biegi nie będzie za krótka. Myślę, że w podanym okresie nawet wieczorem bez większych problemów będziesz mógł pobiegać
bazwro
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazwro » 13.01.2015 22:13

piekara114 napisał(a):piekara114
dzięki za opcję, do rozważenia
ilona1972
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona1972 » 13.03.2015 23:33

Witam serdecznie, ciesze się że znalazłam kogoś kto jedzie dokładnie w to samo miejsce co ja. Tym bardziej że
jedziemy pierwszy raz do Chorwacji własnie Mimice apartament Vukasovic. Ciekawi mnie czy apartament ktoś Ci
polecił czy był to wybór w ciemno. W moim przypadku było to na podstawie zdjęć w internecie bo nie mogłam nigdzie znależć opini na jego temat. Będe wdzięczna za informacje na ten temat.
bazwro
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 05.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazwro » 16.03.2015 00:02

wybór w ciemno - na podstawie tego co udało sie namierzyć w internecie. A w jakim terminie będziecie ?
ilona1972
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 06.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona1972 » 16.03.2015 11:51

bazwro napisał(a):wybór w ciemno - na podstawie tego co udało sie namierzyć w internecie. A w jakim terminie będziecie ?


My jedziemy po Was 12.07-19.07 więc dajcie znać jak było. Jak sie uda chcielibysmy po drodze zachaczyc o jeziora plitwickie masz może jakieś namiary na fajne noclegi w okolicy? Jest to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i jestem trochę jeszcze zielona w tym temacie , choć tu na forum dużo można się dowiedzieć.
frohse
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 14.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) frohse » 16.03.2015 15:13

polecam nocleg w Guesthouse Blazenka Hodak, Selište blisko na plitvickie (4km) i nie drogo .Byliśmy w 2013 .Najlepsze rozwiązanie nocleg a potem chodzenie po Plitvice Lakes National Park .Jak ruszycie około 15 popołudniu ,po zwiedzaniu to do Splitu dojedziecie na 20

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
ok. Zadar i Split/Omis - 6'oro dorosłych i 9mies. szkrab
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone