Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Od Dubrownika na południe

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogjan
Globtroter
Od Dubrownika na południe

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogjan » 20.04.2006 21:25

Witam.
Tym razem planuję wyjazd we wrześniu całkiem na południe,stąd moje pytania do bywalców tamże:
-czy w tych kilku miejscowościach pomiędzy Dubrownikiem a granicą z Czarnogórą można oczekiwać równie intymnych przytulisk,tuż przy plaży z przyzwoitymi apartamentami jak w częściach górnej Dalmacji?
-Może nie zawracać sobie tym głowy i od razu "walić"do Montenegro bo stanadard ponoć porównywalny?
Rozkapryszony wspaniałościami ubiegłorocznego pobytu w Drace na Peljesacu,szukam w miarę ustronnej dziupli całkiem na południu z możliwością wypadów turystycznych do sasiada.
Z cromaniackim pozdrowieniem
Janusz
who
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 20.04.2006 21:48

- klasyczne dwie miejscowości, to Cavtat i Molunat. Pomiędzy nimi pewnie też się coś znajdzie, aczkolwiek byłem jedynie "przejazdem". Ale to co widziałem, fajne było :-) Molunat jest cool, szczególnie "prawa" strona.
wojan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.04.2006 21:50

Bardzo dobra baza do wypadów do Dubrovnika i Czarnogóry - Zupa Dubrovacka.
http://www.croatia-vacation.com/english ... a_f_01.htm
Polecam i pozdrawiam.
bogjan
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogjan » 21.04.2006 07:23

Molunat jest cool, szczególnie "prawa" strona.[/quote]
To chyba byłoby to.Jak wspomniałem chodzi mi o poczucie intymności,bo po to jeżdżę do Cro.
Co do Zupy Dubravackiej,nie potrafię jej umiejscowić,ale skoro nieopodal Dubrownika,to raczej nie wchodzi w grę.,a już ceny zupełnie kosmiczne. N.b.We wrześniu 2005 płaciłem za apartament dla 2 osób tuż przy morzu z wszelkimi przyległościami/winogrono,figi-frico/,używalnością motorówki po okolicznej zatoce i serdecznością gospodarzy, 24 Euro/doba.Nie wspomnę o zaufaniu graniczącym z naiwnością.Zostawiono nam n.p.na cały tydzień całe swoje gospodarstwo pod opiekę.Tak,że z chwilą wyjazdu musiałem klucze od całego domu z kilkoma kompletnymi i niezamieszkałymi już apartamentami, dowozić do odległego o 60 km.Opuzen/warto było bo wspanialą oliwę mam do dziś,a i po drodze/
Janusz.
ally
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.04.2006 07:45

who napisał(a):- klasyczne dwie miejscowości, to Cavtat i Molunat. Pomiędzy nimi pewnie też się coś znajdzie, aczkolwiek byłem jedynie "przejazdem". Ale to co widziałem, fajne było :-) Molunat jest cool, szczególnie "prawa" strona.

Jest to ciekawy rejon, niemniej jeśli mnie pamięć nie myli ( nie mam przed sobą mapy) to pomiędzy Cavtat a Molunat ciężko o nadmorskie miejscowości. Jest tam kilka ciekawych miejsc, naprzykład plaża do której należy zejść nad urwiskiem ( rejon "klifów" za Cavtat).
Zresztą samo Mulonat i Cavtat są zupełnie różne. Molunat to cichca zagubiona nad morzem mieścina a Cavata to już promenada, restauracje, drogie jachty ( aczkolwiek bardzo urocze miejsce - tyle, że poprostu zupełnie inne).

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019