Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

OC w mBanku a zielona karta - ku przestrodze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
parrot
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.06.2009 12:17

Kupiłem OC w mBanku. Cena była bardzo korzystna. Czytałem OWU.

Zamarzyła mi się podróż do Czarnogóry, BiH, Serbii - więc niezbędna jest zielona karta. Tymczasem - zonk!

Do ubezpieczenia OC w mDirect zielona karta nie jest w ogóle wydawana! Nie jest to napisane drobnym druczkiem - nie jest w ogóle nigdzie napisane. I wszystko zgodnie z prawem - jak dowiedziałem się w nadzorze ubezpieczeń. Taką przykrą niespodziankę sprawił mi mój ubezpieczyciel, po czym odesłał do zakupu zielonej karty w innym zakładzie. PZU zaoferowało 66$ za 15 dni... więc przyjdzie "płakać i płacić"; wypowiedzenie umowy OC już wysłałem (nic to jednak nie zmieni w te wakacje) - za rok ubezpieczam się gdzie indziej.

Reasumując - jeśli kogoś skusi korzystna cena OC w mBanku - niech pamięta, że zielona karta nie przysługuje... wcale. Nie można jej nawet dodatkowo kupić.

pozdrawiam.
Blums
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 01.06.2009 12:21

mBank z usługami dodatkowymi schodzi na psy jeszcze konto trzymam u nich do rozliczeń ale jak mi wprowadzą opłaty to zrezygnuję.

Nie ma możliwości gdzieś indziej wykupić ZK strasznie drogo w tym PZU Poszukaj jakiegoś przedstawiciela, który ma różne firmy ubezpieczeniowe - na pewno coś się da zrobić
tgniw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tgniw » 01.06.2009 12:26

Ja korzystam z uslug doradcy ubezpieczeniowego.
Nazywa sie to Lubelskie Centrum Analiz Asekuracyjnych, ale poszukaj czegos podobnego w swoim rejonie.
Ja jestem bardzo zadowolony z ich uslug. Juz kilkakrotnie pomogli mi znalezc tanie i korzystne ubezpieczenie.
hrehor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 01.06.2009 12:30

Ja płacę ubezpieczenie do Cro na 15 dni dla 4 osób w tym 2 dzieci jedno ma gratis w Warcie okolo 145zł plus 20 zł za zieloną kartę.
Krystof
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 01.06.2009 12:36

nie kumam ... zielona nie jest bezpłatna???

na 99% dostałem zieloną u jakiegoś handlarza ubezpieczeniami, jak wykupowałem dodatkowe ubezpieczenie na podróż (sprzedał mi wówczas chyba Hestię), K.
janniko
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 01.06.2009 13:02

Parrot.
My teraz (po kilku przykrych nauczkach) zawsze sprawdzamy cholernie szczegółowo ubezpieczenie i wszelkie jego warunki.
I niestety prawda jest taka, że "co tanie, to drogie", bo niby na początku tanio, a potem za wszystko trzeba dopłacać.
To stary chwyt marketingowy.. nie do końca uczciwy, ale dopuszczalny...

PS
Odbierz prive na Previa.pl

pzodr do Cziwo
grek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 01.06.2009 13:36

Normalnie w szoku jestem.
Sam mam wykupione OC w Mbanku i wkrótce (w sierpniu) kończy mi się umowa. Bylem raczej zdecydowany pozostać u nich, ale w związku z tym, iż jest problem z Zieloną Kartą, chyba poszukam czegoś innego.

Zresztą napisałem do nich maila w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą.
parrot
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 01.06.2009 13:38

Krystof napisał(a):nie kumam ... zielona nie jest bezpłatna???

"zielona" nie jest bezpłatna. Przynajmniej nie w mBanku. Mało tego - mBank w ogóle jej nie wydaje - nawet odpłatnie. Niektóre towarzystwa dają ją w pakiecie z OC za niewielką odpłatnością - np. 20pln, inne zupełnie gratis - tylko nie mBank. Dlatego napisałem tę przestrogę, by nikt ponownie się nie naciął jak ja.

Dzięki za rady - poszukam jakiegoś brokera, może co poradzi.

janniko - odpowiedź poszła :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2009 13:47

janniko napisał(a):.
sprawdzamy cholernie szczegółowo ubezpieczenie i wszelkie jego warunki.

Jak kupujesz samochód,to w umowie też nie jest napisane czy dodają do niego dywaniki za darmo,czy nie dają .
Podobnie z zielona kartą.Osobny produkt,który jedni dodają gratis ,inni nie.
I nic to nie ma wspólnego czy ubezpieczyciel jest drogi czy tani.
Ariva d.Comercial Union ,teoretycznie ten tańszy dodaje,Warta,jedna z droższych nie daje(nie dawała)
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.06.2009 15:41

PZU drogie ........... :?: :?: :?: otóż NIE :!:
Było zamieszczone w internecie, zestawienie ofert poszczegolnych towarzystw ubezpieczeniowych. Autor w sposób obiektywny starał się jak najściślej dobrać podobne produkty ( nie zawsze jest to możliwe patrząc na OWU).
Co sie okazało .... najdroższe są "orientalne" tzn. z obcych państw.
Różnica w poszczegolnych ubezpieczeniach (najbardziej podobnych lub takich samych) wynosiła 7-12 pln. :!: i niejednokrotnie było to na korzyść PZU.
Owszem, dla przecietnego obywatela liczy się ile zapłaci ... Przeciętny obywatel nie czyta za co placi i nie analizuje, co otrzyma za te pieniążki jeżeli nastąpi nieszczęście.
Jedno jest faktem ..... najwięcej ilościowo skarg było na PZU, ale biorąc pod uwagę udział procentowy w rynku ubezpieczeń ..... PZU plasowało się na szarym końcu.
Że PZU najdroższe lub inaczej ... że inne są tańsze to tylko czysty marketing i same półprawdy.
maciej1969
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 01.06.2009 15:57

Mam ubezpieczone auto w mBanku... a właściwie to w Benefii, bo mBank jest tylo pośrednikiem.
Otrzymałem zieloną kartę po wykon. tel. bodajże na mLinię... dokładnie nie pamiętam, bo parę miesięcy temu to było :)
vazyl
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vazyl » 01.06.2009 16:01

Ale tu chodzi o to, że jak sie kupuje w firmie XXX OC to "zielona karta" jest za darmo, albo za niewygurowaną opłatą, natomiast jak ktoś chce samą "zk" to już stawki nie są preferencyjne.
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.06.2009 16:14

......... dopisuję ( jako, że temat nie jest mi obcy).
Najbardziej "ludzkie" jak na nasze warunki i przyzwyczajenia ubezpieczenie oferuje właśnie PZU.
Inni może i mają "tańsze" jednak taniej ponieważ gwarantują mniej.
Dla "tyranów pracy" polecam żmudną pracę jakim jest zestawienie ofert i cen. Fakty same mówią za siebie.
To nie jest tak, że za mniej - otrzymasz to samo. Tutaj jest czysty biznes i nikt nie ma najmniejszych skrupuł. Popatrzcie tylko na reklamy w TV (drogie jak fiks), na reklamy na drogach, w prasie.
Przecież to musi się zwrocić ... i zwraca się. Właśnie poprzez te "tańsze" ubezpieczenia które tak naprawdę, w końcowym rozrachunku są chyba najdroższymi.
Powyższe "przeciwczyłem" na kilku zdarzeniach (autentycznych aczkolwiek nie swoich) i nikt mi już nie udowodni że PZU jest drogie ( różnicę 7-12 zł uznaję za nieistotną).
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.06.2009 16:49

Mam ubezpieczenie w PZU i ZK za darmo do tego. Przez to, że jestem objęty ubezpieczeniem zbiorowym to była najtańsza oferta. 60% na wszystko + 20% z ubezpieczenia zbiorowego. Mówię oczywiście o ubezpieczeniu na auto. Co roku przed wyjazdem kupuje travelkę, zdrowie, życie itp itd. najtaniej wychodziło w Warcie, biorąc pod uwagę stosunek ceny do tego co oferują. Teraz zobaczę czy nie lepiej w PZU, doliczając te 20% zniżki. Nota bene tej zniżki wcześniej nie chciano mi doliczać w PZU ale dowiedziałem się w centrali, że powinni...
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2009 17:18

Mam w Generali i ZK gratis.
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019