Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie ze sprzetem

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza
Nurkowanie ze sprzetem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza » 06.08.2003 20:08

Czy mozna nurkowac ze sprzetem bez jakichkolwiek zezwoleń,uprawnień,z plaży?I jak jest z napełnianiem butli?
przemolw

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemolw » 06.08.2003 20:13

czyzby nikt nie nurkował ?? mnie równiez ciekawi odpowiedz na to pytanie oraz jesli nurkujecie poleccie jakies bazy nurkowe i przedstawcie ich oferty ( zarówno miejsca nurkowe jak i ceny)
pozdrawiam serdecznie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.08.2003 08:53

Na nurkowanie sportowe i rekreacyjne ze sprzętem potrzebne jest pozwolenie (100 kn za rok) + licencja min. PADI.
joanna000
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 22.06.2003
Nurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna000 » 11.08.2003 09:45

Jedyne co mogę Wam polecić to bazę nurkową "Nautica" na wyspie Hvar w miejscowości Hvar. Cen nie znam. Nie interesowałam się cenami, gdyż sama nurkuję w "ABC", ale nie wydaje mi się, żeby były strasznie wysokie skoro znalazło się sporo chętnych na tygodniowe kursy (7 zejść pod wodę , w tym jedno nocne).Warunki do nurkowania są tam idealne, a samo miejsce to istny raj na ziemi.
Pozdrawiam :papa:
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 11.08.2003 11:27

Żeby nurkować samodzielnie trzeba mieć stosowne do tego uprawienia pozatym należy opłacic pozwolenie na nurkowanie ze sprzętem 100 KN /1 rok. Koszt nurkowania z instruktorem to wydatek średnio 200 KN/Podgora/2003. Każdy wypożyczony element ma swoją cenę ja posiadałam swoją piankę + sprzęt ABC oraz pas dociązeniowy. Resztę sprzętu wypożyczałam i płaciłam 200 KN - jedno nurkowania z łodzi
http://www.diving-hrs.hr/ ogólne wiadomości o Chorwackich przepisach nurkowych oraz adresy Chorwackich centr nurkowych
Grazka :hut:
mysza
nurkowanie ze sprzetem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza » 11.08.2003 22:37

Dziękuję za odpowiedzi....... :lol:
mysza
nurkowanie ze sprzetem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza » 11.08.2003 22:46

Jeszcze jedno pytanko.......
Co mi grozi ze strony "władz"jeżeli bym zanurkował z plaży i po prostu sobie troche popływał i porobił pare zdjęć? Nie chodzi mi o żadne zorganizowane nurkowania z łodzi bo na to to wiem, że trzeba mieć aktualne uprawnienia(badania lek.).no i pozwolenie.
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 12.08.2003 10:57

Nie wiem co ci grozi , ale skoro mie masz uprawnien nikt nie wypozyczy ci butli tlenowej. Chyba że chodzi o nurkowanie ABC z rurką .
Grazka :lol:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 14.08.2003 22:49

..od tego roku jezeli nurkujesz z sprzentem poza bazom nurkowom pozwolenie kosztuje na rok az 2500 kun jak dla opcich tak i dla chorwatow.
Przepis jest kontrawerzijni ale jest przepisem.
Pozdrawiam
Granisevic
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 14.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Granisevic » 17.08.2003 14:40

dokladnie, od tego roku obowiazuje nowa ustawa, ktora nakazuje wykupienie licencji (tak jak mowi Leon za jakies 2500kun).
Jako ze nie zamierzam placic takiej kasy za kilka dni nurkowania, robilem to...nielegalnie :twisted: z plazy. Mialem swoj sprzet wiec wypozyczanie nie bylo konieczne, ale mysle ze bylby problem z nabiciem butli...

o ile wiem, to ustawa przewiduje w przypadku zlapania "nielegalnego" nurka grzywne do 5tys kun i mandat karny na miejscu do 500kun
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 17.08.2003 20:56

To chyba dużo nie ponurkowałeś skoro jak sam piszesz nie nabijałeś butli jedna butla max nabita to czas nurkownia to max 1,5 godz a w praktyce to 1 godz. Chyba że masz swoje sposoby
Grazka :oops:
Granisevic
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 14.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Granisevic » 17.08.2003 23:48

dokladnie, nurkowalem tylko dwa dni :D ale mam troszke duuuuza butle, kucze, niepamietam jaka ma pojemnosc ale wazy okolo 30kg...uuuch
mysza
nurkowanie ze sprzetem

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza » 23.08.2003 00:16

Witam....to ja zadawałem te pytania.
Właśnie wróciłem z Chorwacji i nurkowałem 4 x ze sprzetem(z plaży), nikt sie do mnie nie doczepił, niczego nie żądał a miejscowi mówili, że teoretycznie powinienem mieć pozwolenie ale moge sobie nurkować.
Butli nie nabijałem,także nie wiem jak jest z tym...
Zrobiłem dwie klisze zdjęć...no i wogóle było cudownie, nie ma porównania z "nurkowaniem" w ABC

PZDR>MYSZA
Andrzej - nurek
nurkowanie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej - nurek » 23.08.2003 11:58

nurkowanie w chorwacji wymaga zezwolenia: w przypadku nurkowania w bazie nurkowej 80 - 100 kun, nurkowanie indywidualne 2500 kun. Przy nurkowaniu w miejscach ustronnych , bez afiszowania się na 90 % nikt nie zwróci uwagi. Należy unikać miejsc gdzie ewentualnie znajdują się podwodne zabytki, wraki, pola amforowe itp. Nabijanie butli jest w każdej bazie /należy zwracac uwagę natyp i stan techniczny sprężarki/ bez problemów- cena nabicia około 0.5 euro za 1 litr pojemności butli, Polecam bazę polską nautilusa na Murterze, Zlatną lukę k.Zadaru dużo baz jest na wyspie Pag. Nurkowania z brzegu są z reguły mało atrakcyjne dla doświadczonego nurka dlatego polecam nurkowania zorganizowane w ciekawych miejscach np.2 nurkowania na Kornatach z posiłkiem cena w zal. od bazy 50 - 70 euro/ warto/ nurkowania w granicy 2-3 mil od bazy 10 - 15 eur. Odnośnie jednej wypowiedzi "nurkowałem na butli - nie pamiętam jaką miała pojemność , kolego - jeżeli szanujesz zdrowie to zainteresuj się sprzętem na jakim schodzisz pod wodę"
Pozdrowienia
Granisevic
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 14.08.2002
Re: nurkowanie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Granisevic » 23.08.2003 14:00

Andrzej - nurek napisał(a):..."nie pamiętam jaką miała pojemność , kolego - jeżeli szanujesz zdrowie to zainteresuj się sprzętem na jakim schodzisz pod wodę"
Pozdrowienia


racja racja... :oops: ...tak glupio wyszlo ze nie pamietalem w chwili pisania posta
Niestety ja nie nalezy do jak to napisales "doswiadczonych nurkow", a raczej do nurkow amatorow :D (chyba nawet to jest za duzo powiedziane). Na moim poziomie w zupelnosci wystarczylo nurkowanie "z plazy" i tak bylo zajefajnie...moze dlatego ze byl to moj pierwszy raz.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone