Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nocleg w Makarska

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adasko_m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.03.2010
nocleg w Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 19:43

Witam, poszukuję sprawdzonych miejsc noclegowych w rejonie riviera Makarska , najlepiej apartamentów dla 4 dorosłych i 3 dzieci, lub 2+1 i 2+2, apartamenty najlepiej z klimatyzacją i niedaleko od morza, co do miejscowosci to aby było ladnie :D ,wybieramy się pierwszy raz w tamte rejony w drugiej połowie lipca 2010. za wszystkie propozycje z Góry Dziękujemy :lol: Pozdrawiam adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl>
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 19:48

jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 20:35

adasko_m napisał(a):Witam, w tym roku planujemy wyjazd na Chorwacje


Jedzie się do Chorwacji :wink:

adasko_m napisał(a):gdzie warto spedzic te 7 dni żeby nie załować


Troszkę lekturki do poczytania...
Pierwszy raz do Chorwacji

:D

EDIT: Widzę że w czasie pisanie mojego posta usunąłeś swój 8O
adasko_m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:37

Dziękuje,poczytam :D
adasko_m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:38

usunąlem bo napisałem nie wtym miejscu, ale jest aktualny
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 20:44

adasko_m napisał(a):usunąlem bo napisałem nie wtym miejscu


Ale post mógł tu zostać :wink: w końcu jest to Twój wątek...

adasko_m napisał(a): ale jest aktualny


Co jest aktualne :?: ....Twój post z pytaniem, jak go nie widać, bo go usunąłeś :roll:
Ostatnio edytowano 07.03.2010 20:47 przez jorgus111, łącznie edytowano 1 raz
adasko_m
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:47

dodałem go w temacie o regionach w innej wersji
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 04.05.2010 08:21

A ja ma trochę inne pytanie odnośnie Makarskiej: patrząc na adriatyk czy po lewej stronie od portu są jakieś plaże, atrakcyjne miejsca?
mario1987
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 04.05.2010 18:14

witam,

podepne się pod temat. tez zamierzam jechac w rejony makarskiej i poszukuje apartamentu dla 5 dorosłych osób. i kolejne pytanko to czy opłaca sie jechac w ciemno?
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 10:34

To zależy kiedy jedziesz.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2010 11:20

Skoro poprawione "na" na "do", to warto poprawić i i nazwę miejscowości w temacie (ciągle "bidna", nie wiedzieć czemu, w mianowniku "stoi" )... Zachęcam do odmiany. Język chorwacki jest językiem słowiańskim, zatem odmiana nazw własnych naprawdę nie stanowi problemu i dziwi mnie ta nadmierna i nieuzasadniona ostrożność Rodaków w tej kwestii. Tym bardziej, że inne obce nazwy własne (germańskie, romańskie itp. ) odmieniamy bez problemu i nie boimy się ich spolszczać.
W tym wypadku mamy nawet swojsko brzmiącą końcówkę "-ska" i czego się tu bać? Odmiana wedle wzorca przymiotnikowego
Zatem:

Makarska
Makarskiej
Makarskiej
Makarską
(z) Makarską
(o) Makarskiej

I jak? Nie bolało chyba?
....podobnie przecież odmienialibyśmy przymiotniki typu: paryska, włoska itp. oraz żeńskie warianty polskich nazwisk (Kowalska, Nowakowska).

Jeśli jednak strach jest silniejszy, to wystarczy przed nazwą własną dodać rzeczownik "miejscowość", wtedy to on "bierze na siebie" cały trud i obowiązek odmiany przez przypadki...a nazwa własna może bez problemu zostać w mianowniku.
Pozdrawiam
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 11:33

To chyba dotyczy tytułu ;)
Taka nieświadoma odmiana czasami pomaga w wyszukiwarce.
Skoro tak tu po słowiańsku to mnie post Leona zabolał no chyba, że w Splicie się tak pisze.... ;)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16759&start=135
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2010 12:02

arti.sa napisał(a):To chyba dotyczy tytułu ;)Taka nieświadoma odmiana czasami pomaga w wyszukiwarce.Skoro tak tu po słowiańsku to mnie post Leona zabolał no chyba, że w Splicie się tak pisze.... ;)http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16759&start=135

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): warto poprawić i i nazwę miejscowości w temacie (ciągle "bidna", nie wiedzieć czemu, w mianowniku "stoi" )...
Jak widać, zaznaczyłam, że o tytuł chodzi.
A co do Leona.. cóż, pewnie chciałbyś choć w połowie tak dobrze władać j. chorwackim, jak Leon polskim.
P.S. W Splicie piszą "u planini".
Pozdrawiam
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 12:24

Hee widzę, że liczba postów robi swoje.... a "chciałbym" wiele i nawet jeszcze więcej.

Skoro On nie polak bo niby skąd mam widzieć to zwracam honor.
Apropo fajny wywód odnośnie "Makarska/Makarskiej" ;)

ps. na moje pytanie nikt nie odpowiedział a przecież tyle osób przebywało w Makarskiej. Muszę się przyznać, że i ja byłem lecz nigdy nie spacerowałem w kierunku Dubrownika ;(

Pozdrawiam
mario1987
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 10.05.2010 12:13

ja jade w 2 połowie sierpnia
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone