Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

nocleg w Makarska

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adasko_m
Turysta
nocleg w Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 19:43

Witam, poszukuję sprawdzonych miejsc noclegowych w rejonie riviera Makarska , najlepiej apartamentów dla 4 dorosłych i 3 dzieci, lub 2+1 i 2+2, apartamenty najlepiej z klimatyzacją i niedaleko od morza, co do miejscowosci to aby było ladnie :D ,wybieramy się pierwszy raz w tamte rejony w drugiej połowie lipca 2010. za wszystkie propozycje z Góry Dziękujemy :lol: Pozdrawiam adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl>
jorgus111
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 19:48

jorgus111
Moderator
Re: pierwszy raz do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 20:35

adasko_m napisał(a):Witam, w tym roku planujemy wyjazd na Chorwacje

Jedzie się do Chorwacji :wink:

adasko_m napisał(a):gdzie warto spedzic te 7 dni żeby nie załować

Troszkę lekturki do poczytania...
Pierwszy raz do Chorwacji

:D

EDIT: Widzę że w czasie pisanie mojego posta usunąłeś swój 8O
adasko_m
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:37

Dziękuje,poczytam :D
adasko_m
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:38

usunąlem bo napisałem nie wtym miejscu, ale jest aktualny
jorgus111
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2010 20:44

adasko_m napisał(a):usunąlem bo napisałem nie wtym miejscu

Ale post mógł tu zostać :wink: w końcu jest to Twój wątek...

adasko_m napisał(a): ale jest aktualny

Co jest aktualne :?: ....Twój post z pytaniem, jak go nie widać, bo go usunąłeś :roll:
Ostatnio edytowano 07.03.2010 20:47 przez jorgus111, łącznie edytowano 1 raz
adasko_m
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasko_m » 07.03.2010 20:47

dodałem go w temacie o regionach w innej wersji
arti.sa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 04.05.2010 08:21

A ja ma trochę inne pytanie odnośnie Makarskiej: patrząc na adriatyk czy po lewej stronie od portu są jakieś plaże, atrakcyjne miejsca?
mario1987
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 04.05.2010 18:14

witam,

podepne się pod temat. tez zamierzam jechac w rejony makarskiej i poszukuje apartamentu dla 5 dorosłych osób. i kolejne pytanko to czy opłaca sie jechac w ciemno?
arti.sa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 10:34

To zależy kiedy jedziesz.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2010 11:20

Skoro poprawione "na" na "do", to warto poprawić i i nazwę miejscowości w temacie (ciągle "bidna", nie wiedzieć czemu, w mianowniku "stoi" )... Zachęcam do odmiany. Język chorwacki jest językiem słowiańskim, zatem odmiana nazw własnych naprawdę nie stanowi problemu i dziwi mnie ta nadmierna i nieuzasadniona ostrożność Rodaków w tej kwestii. Tym bardziej, że inne obce nazwy własne (germańskie, romańskie itp. ) odmieniamy bez problemu i nie boimy się ich spolszczać.
W tym wypadku mamy nawet swojsko brzmiącą końcówkę "-ska" i czego się tu bać? Odmiana wedle wzorca przymiotnikowego
Zatem:

Makarska
Makarskiej
Makarskiej
Makarską
(z) Makarską
(o) Makarskiej

I jak? Nie bolało chyba?
....podobnie przecież odmienialibyśmy przymiotniki typu: paryska, włoska itp. oraz żeńskie warianty polskich nazwisk (Kowalska, Nowakowska).

Jeśli jednak strach jest silniejszy, to wystarczy przed nazwą własną dodać rzeczownik "miejscowość", wtedy to on "bierze na siebie" cały trud i obowiązek odmiany przez przypadki...a nazwa własna może bez problemu zostać w mianowniku.
Pozdrawiam
arti.sa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 11:33

To chyba dotyczy tytułu ;)
Taka nieświadoma odmiana czasami pomaga w wyszukiwarce.
Skoro tak tu po słowiańsku to mnie post Leona zabolał no chyba, że w Splicie się tak pisze.... ;)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16759&start=135
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2010 12:02

arti.sa napisał(a):To chyba dotyczy tytułu ;)Taka nieświadoma odmiana czasami pomaga w wyszukiwarce.Skoro tak tu po słowiańsku to mnie post Leona zabolał no chyba, że w Splicie się tak pisze.... ;)http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16759&start=135

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): warto poprawić i i nazwę miejscowości w temacie (ciągle "bidna", nie wiedzieć czemu, w mianowniku "stoi" )...
Jak widać, zaznaczyłam, że o tytuł chodzi.
A co do Leona.. cóż, pewnie chciałbyś choć w połowie tak dobrze władać j. chorwackim, jak Leon polskim.
P.S. W Splicie piszą "u planini".
Pozdrawiam
arti.sa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 05.05.2010 12:24

Hee widzę, że liczba postów robi swoje.... a "chciałbym" wiele i nawet jeszcze więcej.

Skoro On nie polak bo niby skąd mam widzieć to zwracam honor.
Apropo fajny wywód odnośnie "Makarska/Makarskiej" ;)

ps. na moje pytanie nikt nie odpowiedział a przecież tyle osób przebywało w Makarskiej. Muszę się przyznać, że i ja byłem lecz nigdy nie spacerowałem w kierunku Dubrownika ;(

Pozdrawiam
mario1987
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 10.05.2010 12:13

ja jade w 2 połowie sierpnia
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019