Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nieodpowiednie zachowanie na drodze...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Nieodpowiednie zachowanie na drodze...

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.08.2012 18:52

Proponuję wątek jak w temacie; nie chodzi w nim by, wyrzucać sobie złe zachowanie lub kogoś 'zjechać', ale wskazać na sytuacje, które są nieakceptowalne i źle świadczą o nas jako narodzie, które dobrze byłoby poprawić:

np. 21.08.2012 naplatna postaja na A4 w Śestanovac; dwie bramki otwarte, jedna opisana jak "byk" dla gotówki i kart, druga tylko ENC; podjeżdża auto na PL blachach (RJS...) do bramki na ENC i zonk, cofa 2m i próbuje wcisnąć się przed 7 aut stojących posłusznie w kolejce do drugiej bramki; chwilowa przepychanka z Niemcem :evil: , którą obserwując wszyscy, co sobie pomyślą o Polakach? :oops:

ten sam dzień, popołudnie, wjazd Jadranką od strony Dubrovnika do Neum, 200m korek aut płynnie przekraczających granicę przy policjantce z BIH, która tylko patrzy na ilość paszportów i obecność ZK i macha ręką; niestety nagle to wszystko zostaje zatamowane, bo rodak z blachami WWL... nie przygotowany i zaskoczony koniecznością wyjęcia Paszportów i ZK z bagażnika, dodam że Pan kierowca, nie mógł ich znaleźć, z tyłu coraz wieksze zniecierpliwienie :evil: i co sobie pomyślą o Polakach? :oops:

Początki tablic podane obrazowo, nie wszyscy z takowymi zachowywali się podobnie :wink: .

Ps. Wątek wrzucony próbnie (mój pierwszy); jeśli jest kontrowersyjny to poproszę admina o wy-outowanie go)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2012 19:08

Do Drvenika wjeżdża gość fordem na blachach SB 9288G, chce przepłynąć na Hvar. By ustawić się w kolejce należy przejechać wzdłuż samochodów ustawionych na Korculę, przejechać miejsce, gdzie cumuje prom, zawrócić na specjalnym do tego celu przystosowanym rondzie i ustawić się no końcu kolejki.
Facet zawraca jednak bezpośrednio na drodze. jako, że rzadko jeździ swoim prywatnym autem, nie wyczuwa odległości i alufelgą zahacza o krawężnik rysując pół felgi po obwodzie i lekko odginając. Zgrzyt ścieranego metalu o granit powoduje, że ostatni w kolejce Bośniak patrzy na gościa z politowaniem.
Do czasu przypłynięcia promu i przez cały dzień gość nerwowo zerka na koło, czy nie schodzi powietrze. Czy wakację nie zaczną się tak fantastycznie. (ford nie ma zapasu)
Na koniec napiszę, że to byłem ja.

Pozdrawiam.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 30.08.2012 19:33

Interseal napisał(a):Do Drvenika wjeżdża gość fordem na blachach SB 9288G, chce przepłynąć na Hvar. By ustawić się w kolejce należy przejechać wzdłuż samochodów ustawionych na Korculę, przejechać miejsce, gdzie cumuje prom, zawrócić na specjalnym do tego celu przystosowanym rondzie i ustawić się no końcu kolejki.
Facet zawraca jednak bezpośrednio na drodze. jako, że rzadko jeździ swoim prywatnym autem, nie wyczuwa odległości i alufelgą zahacza o krawężnik rysując pół felgi po obwodzie i lekko odginając. Zgrzyt ścieranego metalu o granit powoduje, że ostatni w kolejce Bośniak patrzy na gościa z politowaniem.
Do czasu przypłynięcia promu i przez cały dzień gość nerwowo zerka na koło, czy nie schodzi powietrze. Czy wakację nie zaczną się tak fantastycznie. (ford nie ma zapasu)
Na koniec napiszę, że to byłem ja.

Pozdrawiam.


SAMOKRYTYKA...szacun...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.08.2012 19:42

A ja zawracałem na wąskiej drodze, pomiędzy kamiennymi murkami i wszystko byłoby dobrze,
gdyby taki wihajster od bramy nie wystawał.

Dziurę w tylnej lampie sobie zrobiłem :(
Najgorsze, że mogłem najnormalniej w świecie cofnąć i zawinąć na podjeździe, który był kilkanaście metrów z tyłu.

Szczęście w nieszczęściu, że na huk wyleciał Chorwat z dzieciakami ...
Okazało się, ze mają wolny apartament i spędziłem tam wakacje. A na podjeździe parkowałem i zawracałem.
W rok później też.

Te ich murki potrafią nauczyć respektu :)

Pozdrawiam


PS akurat miałem czerwoną i żółta taśmę izolacyjną, która trzyma się do dzisiaj.
Ale, w razie czego, dalej te taśmy wożę - na szczęście :)

hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 30.08.2012 21:03

Autostrada 130 km/h na tempomacie,wyprzedzam jakieś auto i widzę z tyłu dochodzi mnie Chorwat jakąś wyścigówką (VW golf R32) i nie wiem dlaczego zaćma jakaś :oops: ,zamiast dać w sandał i do przodu to ja musnąłem pedel hamulca tak delikatnie co by tempomat wyłączyć i się zaczęło ,ten z tyłu zobaczył światła stopu i do zera zszedł chyba.
Potem mnie dogonił pokazał iloraz inteligencji środkowym palcem i zrobił mi to samo ,na co ja już byłem przygotowany.
Co się działo z mojej i jego strony Kur...y ch...e itp .
Po paru godzinach jazdy już na terenie Austrii,zjeżdżam na parking patrze a tu mój kolega Chorwat stoi super Golfem R32 :D on mnie też poznał bo ponownie pokazał mi osiągi swojego auta i dał dyla z parkingu. :arrow:
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 30.08.2012 21:06

Interseal napisał(a):Do Drvenika wjeżdża gość fordem na blachach SB 9288G, chce przepłynąć na Hvar. By ustawić się w kolejce należy przejechać wzdłuż samochodów ustawionych na Korculę, przejechać miejsce, gdzie cumuje prom, zawrócić na specjalnym do tego celu przystosowanym rondzie i ustawić się no końcu kolejki.
Facet zawraca jednak bezpośrednio na drodze. jako, że rzadko jeździ swoim prywatnym autem, nie wyczuwa odległości i alufelgą zahacza o krawężnik rysując pół felgi po obwodzie i lekko odginając. Zgrzyt ścieranego metalu o granit powoduje, że ostatni w kolejce Bośniak patrzy na gościa z politowaniem.
Do czasu przypłynięcia promu i przez cały dzień gość nerwowo zerka na koło, czy nie schodzi powietrze. Czy wakację nie zaczną się tak fantastycznie. (ford nie ma zapasu)
Na koniec napiszę, że to byłem ja.

Pozdrawiam.


Interseal, masz u mnie toceno :D :papa:
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 01.09.2012 15:07

kultura i wiecej wyrozumiałości, której tak bardzo brakuje, ludzie w samochodach są niesamowicie podnieceni jak tuż przed meczem Polska -Rosja, według mnie polscy kierowcy w Chorwacji zachowuja się w porządku, a że ktos się od czasu do czasu zdarzy... na pewno problemem są nielogiczne oznaczenia, nie każdy wie co "poeta miał na mysli" zwłaszcza jak jakiś idiota z tyłu trąbi.
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 01.09.2012 15:29

Strasznie mnie denerwowala jazda widokowa wiekszosci jadacych Jadranka czyli 40km/h i rozgladanie sie za widokami i postanowilem w drodze do Dubrownika pokazac swoim pasazerom i innym jadacym jak sie jezdzi i cala droga na czyims zderzaku wyprzedzanie w najdziwniejsxych miejscach.Pasazerowie w tym moja zona nie odzywali sie do mnie przez 2 dni gdyby nie lokomotiv spozywany 3 krotnie pochawtowaliby sie wszyscy a ja wyobrazcie soie ze bylem bardzo dumny z siebie umiejetnosci teraz jest mi wstyd i glupio zycze wszystkim wiecej cierpliwosci ispokoju na wakacjach
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.09.2012 15:46

te kiero napisał(a):...dwie bramki otwarte, jedna opisana jak "byk" dla gotówki i kart, druga tylko ENC; podjeżdża auto na PL blachach (RJS...) do bramki na ENC i zonk, cofa 2m ...


Dopisz do tego auto SGL 42TJ. Do tego musiałem zestresować Niemca, który już się zdążył ustawić za mną i żebym mógł wycofać on też musiał. Ja wycofałem i bez wpychania się bo było pusto wjechałem do dobrej bramki. Niemiec podjechał pod ENCa i chwilę później też cofał :D Nie wiem co to za bramki były,ale wiem że ciulato oznaczone :wink:

W 2008 w Zivogosce Blato próbowałem przepchnąć Chorwatowi murek z kamieni ale się nie udało. Pamiątkę na zderzaku sobie zostawiłem i ryję ze śmiechu co myję auto. :papa:
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 01.09.2012 16:55

enc to dla tirow ktore placa myto elektronicznie i bramki otwieraja im sie automatycznie
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2012 17:06

Rysio napisał(a):Dopisz do tego auto SGL 42TJ. Do tego musiałem zestresować Niemca, który już się zdążył ustawić za mną i żebym mógł wycofać on też musiał. Ja wycofałem i bez wpychania się bo było pusto wjechałem do dobrej bramki.


No to i mnie możecie dopisać.
Dwa lata temu zrobiłem dokładnie to samo. :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.09.2012 17:24

wermar napisał(a):enc to dla tirow ktore placa myto elektronicznie i bramki otwieraja im sie automatycznie



system ENC może mieć każdy, wystarczy go wykupić, również na osobówki, w Chorwacji to taka karta, a dla tzw TIRów pudełeczko na szybę, jak u nas czy D, CZ, A itp
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.09.2012 19:28

te kiero napisał(a):
wermar napisał(a):enc to dla tirow ktore placa myto elektronicznie i bramki otwieraja im sie automatycznie



system ENC może mieć każdy, wystarczy go wykupić, również na osobówki, w Chorwacji to taka karta, a dla tzw TIRów pudełeczko na szybę, jak u nas czy D, CZ, A itp

Jeżeli już piszesz, to zrób to z sensem, albo nie pisz wcale.
ENC jest odpowiednikiem polskiego via auto/via tool.
W Polsce to są również „pudełeczka" za szybę dla PKW/LKW za szybę... :wink:
Można przejeżdżać przez bramkę dla LKW/TIR.
Pozdrawia użytkownik zdalnego poboru opłat za autostrady w RP. :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.09.2012 20:15

Też próbowałam przepchnąć murek (w ogóle to nie rozumiem kto go akurat w TYM miejscu postawił), uparłam się, że jak, że ja nie dam rady, jak nie jak tak...no i dałam rady, przepiękne ryski na zderzaku mam do dziś :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 01.09.2012 20:47

Aldonka napisał(a): przepiękne ryski na zderzaku mam do dziś :D


Przerysowany przedni i tylny zderzak,oraz ślady na prawym lusterku.
To moje "pamiątki" z ostatnich trzech wyjazdów do Cro. :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nieodpowiednie zachowanie na drodze...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone