Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najpopularniejsze imiona i nazwiska

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 02.01.2006 18:25

michalina napisał(a): No Ljubica - do Akademii nikt nam już nie zagląda to trzeba się realizowac w innych wątkach :)

Ano, Michalina!
Chociaż może czasem warto i tam wpaść i coś napisać, to... może ktoś czasem zajrzy... :)
Jakiś wykładzik by się przydał... a może nawet przydałoby się zwyczajnie pogadać po polsko-chorwacko-jakiemuś... :wink:
Ehhhhh!!!
Boban
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boban » 09.01.2006 22:01

a kome se svida ime Lana? jeli to na hrvatski?
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.01.2006 22:51

Mene se sviđa. To je hrvatsko ime? Hrvatska pjevačica zove se Lana...

A po włosku "lana" to wełna. "Lane moje" - dosłownie moje sarniątko, albo moja owieczko. Z angielska też jest trochę podobnie. A Owieczka kojarzy się z wełną. Idąc tym tropem, Lana to Owieczka, a to hebrajska Rachela. Polskiego odpowiednika chyba raczej nie ma... :)

Ale zamotałam... chyba wełnianymi nićmi... :wink: :lol:
To wszystko wcale nie musi być prawda...

Pozdrav
Jola
Boban
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boban » 09.01.2006 23:51

kako znas hrvatski? ja słyszałem że to imię z biblii
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 10.01.2006 00:10

U pravu si. :)

Przed chwilą znalazłam artykuł potwierdzający tę teorię.

Hrvatske bebe nose biblijska ili imena sportaša

Luka, Ivan i Marko te Petra, Ana, Lana i Sara najčešća su imena koja Hrvati daju svojim potomcima. Prema istraživanju iz rodilišta u četiri najveća hrvatska grada iz godine u godine izlazi najviše beba sa tim imenima, a jedino u Splitu na ljestvicu najčešćih ove godine ušli su imena Niko i Ivano.

Najpopularnija imena u Hrvatskoj 2005. su Luka, Ivan, Antonio od muških i Petra, Ana, Lana i Sara od ženskih. Hrvati su još uvijek skloniji davanju imena djeci koja su povezana sa tradicijom i kršćanstvom. Na top ljestvici apostolska imena Luka, Ivan i Marko su ušli u prvih pet, a starozavjetna imena Lara i Ema su među prvih sedam.

Top 10 najpopularnijih imena u 2005.

1. Luka
2. Petra
3. Ivan
4. Ana
5. Marko
6. Lana
7. Antonio
8. Sara
9. David
10. Lucija


Reszta jest tutaj.

Ciekawe tylko gdzie oni widzą tą Larę i Emę między pierwszą siódemką? 8O Nie kumam. Ja widzę, że jest Ana i Lana.
Ale ta Lana to jak nic Rachela. :)

Pozdrav
Jola
Boban
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 09.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boban » 10.01.2006 00:47

ja szukałem imienia Lana w Polsce. Jeśli mnie pamięć nie myli to jedno tylko znalazłem w Warszawie (a 38 Len; no ale to już inna historia)
rzuciłem okiem na ten artykuł. niezłe jest imię Zen i Kinimaria (ewidentnie wschodnie lub daleko wschodnie typy :-), wogóle Chorwaty mają większą fantazję niż Polacy; ładne są także Sanja czy Mia.
Dziękuję za artykuł
Bog
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 22.01.2006 01:12

AguUsKa napisał(a):A może ktoś wie jak jest po Chorwacku Agnieszka?:>

Dziś są imieniny Agnieszki, a więc... svako dobro želim. :)

Agnieszka - Agneza, Janja, Neža.

Ta Janja brzmi podobnie jak nasza Jagna. Ostatecznie Jagnieszka, Jagna, Jagusia, Jagienka, to właśnie zdrobnienia od Agnieszki.
Neža to chyba bardziej po słoweńsku.


Pozdrav :)
Jola

PS. :oops: Imieniny były... wczoraj... :wink: :lol:
venska.srb
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) venska.srb » 08.06.2008 14:42

Zdravo! A co z imieniem Goran? To typowo serbskie imię, czy takie ogólnie bałakńskie ?
Dilma2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dilma2 » 18.08.2014 12:31

A czy orientujecie się czy Kavo to jest skrót imienia? (imię meskie i nie wiem czy pisze sie Cavo, czy Kavo) byc może jest podobnie brzmiace imie, a ja źle zapamietalam. Prosze o pomoc i dziekuje
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.09.2014 00:16

A ja się pytam: gdzie jest Jadranka :?: :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.09.2014 08:08

krutom napisał(a):A ja się pytam: gdzie jest Jadranka :?: :wink:


Leży gdzieś nad wybrzeżem... :wink:
Grzesiek Z
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek Z » 07.02.2021 12:07

Witam
Czy ktoś się orientuje, czy nazwisko Zeliaś ma rodowód bałkański,czy może szukać gdzie indziej?
Widziałem chorwackie nazwisko Zeljko,podobne trochę.
Pozdrawiam Grzegorz
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Najpopularniejsze imiona i nazwiska - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone