Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najładniejsze wybrzeże

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 11.08.2009 00:01

Po kolejnych kilkunastu godzinach wczytywaniu się w nasze forum stwierdzam, że takich plaż jak na Rabie to nie ma nigdzie indziej nawet w 1/4. Po prostu kolega, który był w Chorwacji 9 razy w różnych miejscach, przy tym dużo jeżdżąc stwierdził, że Rab jest najładniejszy. Może wrzucę tu kilka fotek jak wyglądają plaże Rabu. Są to płytkie i gorące zatoki z idealnym piaseczkiem wychodzącym po 200 - 300 metrów w głąb morza. otoczenie bajkowe: lasy, trawy, "grzyby ziemno krzaczaste", ścieżki i tunele wśród gęstej roślinności i ludzie średnio co 10 - 20 - 40 metrów. Natura w połączeniu z położonymi kilometr dalej restauracjami i kościołami. Pisze to na podstawie setek zdjęć jakie miałem przyjemność tu zobaczyć.
Maleńką namiastką tego klimatu mogą być wyspy Murter, Ugljan, Pasman czy miejscowość Nin. Celowo nie wspomniałem o wyspach daliekiego południa, bo wiązało się to bedzie z noclegiem po drodze, czego chciałem uniknąć.
Chcąc zobaczyć inne miejsca Chorwacji niż znany mi Rab, niestety trzeba będzie zrezygnować z tego, co w mojej ocenie jest wyjątkowo piękne, jeżeli nie najpiękniejsze w Chorwacji.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 11.08.2009 18:12

a gdzie znajdę te zdjęcia??
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 20.08.2009 07:18

No właśnie - prosimy o zdjęcia, też szukam czegoś na pierwszy raz z dzieckiem 3 latka.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.08.2009 22:33

Rab jest piękny i bardzo różnorodny . Plaże w okolicy Loparu są rzeczywiście jednymi z najpiękniejszych w całej Cro . Ale z małym dzieciakiem pozostaje Ci terenowcu tylko San Marino , natomiast te najpiękniejsze , Ciganka , Sice , Sturic ... itd. raczej odpadają ze względu na dośc uciążliwe dojście . To tyle o Rabie .
Jeżeli chcesz odpocząć od Rabu i znależć piękną plażę na innej wyspie , to jedż zdecydowanie na Dugi Otok . Tam jest przecież Saharun :D http://www.dugiotok.hr/images/wallpaper ... karun2.jpg ... Najbliżej będziesz miał z Soline http://www.dugiotok.hr/hrv/galerija/ind ... p?place=10
Pozdrav.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.08.2009 22:56

San marino to rzeczywiście centrum plażowe dla dzieciaków. Jednak muszę dodać, że my przez dwa wyjazdy po 12 dni korzystaliśmy właśnie z tych plaż Loparu mało uczęszczanych. Małego 11 miesięcy zanosiłem tam na placach w nosidełku, a starsza 4,5 lat bez problemu dochodziła tam pieszo. Odległości od zostawionego samochodu to od 300 do 700 metrów, w zależności na którą plażę szliśmy, a byliśmy na wszystkich 8. Dodam jeszcze, że nieśliśmy w plecaku sporo - oj sporo majdanu! Z tym, że my od tłumów woleliśmy spokój mniej uczęszczanych - niemal pustych plaż.
A powiedz mi mkm, jak na ten Dugi Otok się dostawać? Czy Pontonem z 15 konnym silnikiem można tam pływać z Pasmanu lub Ugrianu? Dodam, że na spokojnej wodzie idzie on około 19 -23 km/h
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.08.2009 23:06

Ugljan i Pasman zostaw w spokoju i płyń promem z Zadaru do Brbinj na Dugim Otoku, póżniej kilkanaście km. do Soline , albo Veli Rat ... A póżniej możesz już pontonikiem :D
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 20.08.2009 23:16

Pytanie, czy na Dugi Otom zabierają samochody i czy na tej bezwodnej wyspie jest wystarczająco bogata i tania baza noclegowa? Jadę z dzieciakami i stad Pasman i Ugrian moim zdaniem mógłby być bazą wypadową - zarówno na ląd jak i na Dugi Otok czy Kornaty. Tak przynajmniej dumam. Wiem, że pod koniec sierpnia - jadąc w ciemno (a tak jadę) nie będzie łatwo z noclegiem, a na Pasmanie czy Ugrianie na pewno będzie łatwiej go znaleźć w normalnej cenie niż na Dugim Otoku... Poza tym muszę go znaleźć w miarę szybko bo będę po 17 godzinach jazdy non stop.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.08.2009 23:40

Samochody zabierają . Pasman i Ugljan są bardziej zatłoczone i mniej ciekawe od Dugiego Otoku ... Tam już prawie jesteś na Kornatach . Czy znajdziesz coś wolnego ??? Nie gwarantuję , ale zdecydowanie warto zaryzykować , nawet z małymi dziećmi .
Proszę zresztą indywidualnie postudiować archipelag zadarski i wyciągnąć jedynie słuszne dla siebie wnioski :D
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 21.08.2009 07:49

A jak nie znajdę lokum? Co wtedy...? Dzieci się rozpłaczą i co... Wiem, że Dugi Otok jest ładny, ale tu na forum wiele się pisze o tym, że kwater tam jest mało, są drogie i porozchwytywane przez Włochów. Gdybym był bez maluchów, to bym i 3 dni mógł kwatery szukać, ale z maluchami muszę ją znaleźć w miarę szybko i to jeszcze odpowiednią do mojej specyfiki rodzinnej i rekreacyjnej, stad czym większe tym lepsze. A Pasman czy Ugrian to - z tego co piszą - całkiem kameralne miejsca w porównaniu z Biogradem czy innymi bardziej uczęszczanymi wyspami.

Wierz mi mkm, że gdybym miał gwarancję, że w kilka godzin na Dugim Otoku znajdę coś do mieszkania, to bym się nie zastanawiał ani sekundy.
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 27.08.2009 10:46

Witam.
Ja też się głowię gdzie pojechać z 3 letnim dzieckiem.
Rozważamy Lopar na wyspie Rab, Baśka na Krk, Primosten no i ostatecznie Tucepi (ale odległość już znaczna).
Jestem z zachodniej Polski i odległośc np. do Primosten to już i tak daleko (z noclegiem oczywiście po drodze).
Mam pytanie jaką miejscowość polecilibyście do wypoczynku dwu tygodniowego z dzieckiem.

Jak wyczytałem na forum istneją porównania do Polskich miast nad bałtykiem.
I tak ktoś napisał, że
Makarska = Międzyzdroje
Primosten = Dziwnów
A jakia miejscowość w Cro będzie 'ala polska Ustka???
Ustka w Polsce mi odpowiada, byłem tam wiele razy i nie kierujcie się tym, że lubię głośne centrum (tak tam jest) ja swoją kwaterę miałem zawsze na ul . Wczasowej ok. 15 min spacerkiem do centrum.

Pozdrawiam.
winkler
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) winkler » 06.09.2009 23:38

Podczas tegorocznych wakacji zaliczyliśmy pierwsze wakacje w Cro w okolicach Primosten. Był super! Marzą mi się kolejne wakacje również w Cro, chcielibyśmy jednak pojechać gdzieś indzie, zobaczyć więcej... Właściwie wszystkie moje/nasze oczekiwania spisał Terenowiec, więc też będę obserwować ten watek :-)
denek22
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) denek22 » 26.09.2010 18:39

Bardzo proszę o namiar noclegów w Marusici
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.09.2010 18:56

terenowiec napisał(a): Wiem, że pod koniec sierpnia - jadąc w ciemno (a tak jadę) nie będzie łatwo z noclegiem,...


Lepszego żartu trudno tu spotkać. :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 27.09.2010 13:40

ja też mam małe dziecko.i zastanawiam się gdzie jechać.ale na 99% bedzie to Baśka na krk.bylem tam dwa lata temu było rewelacyjnie.a przy małym dziecku to lepiej jak jest wszystko pod ręką(apteka,konzum,jakieś budy z ze słodyczami)no i jest plaża duża +delikatne zejście do wody.to sprzyja przy wyjeżdzie z dzieckiem.jade we wrześniu wiec nie powinno byc tłoku.a w sezonie człowiek też da rade.pozdro
psdynów
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 14.06.2010
Maciejka

Nieprzeczytany postnapisał(a) psdynów » 04.11.2010 17:16

podala bys mi namiary na ta kwatere w ktorej bylas, ile palaciliscie za osobe. Ostatnio kolega rowniez bardzo pozytywnie ocenial te rejony. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Najładniejsze wybrzeże - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone