Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Istrię czy pojechać w okolice Splitu, prośba o radę.

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirek74
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 21.01.2006
Na Istrię czy pojechać w okolice Splitu, prośba o radę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek74 » 07.03.2006 23:48

Jestem stałym czytelnikiem tego forum wiem prawie wszystko. choć(prawie robi wielką różnicę). W tym roku jedziemy do Chorwacji drugi raz. Pierwszy byliśmy w Starigrad Paklenica, zwiedziliśmy park Krka, Plitvice, Zadar. A w tym roku mamy problem gdzie jechać? Zwłaszcza że córka ma dopiero 3,5 roku i nie nadaje się do zwiedzania dużych miast. Do Dubrownika ze Splitu w jeden dzień nie damy rady dojechać i wrócić więc Istria jest chyba bardziej naturalna. Czy na Istri jest tak przeciętnie i drogo,
a w południowej Dalmacji tak ekstra i taniej? Proszę o radę od osób co byli tu i tam. Pozdrawiam.
Mirek
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 08.03.2006 02:08

To nie jest tak,ze na Istrii jest drogo,a w Dalmacji tanio.Drogo jest tam gdzie są turyści.I w wielu miejscowościach dalmacji zapłacisz podobnie jak na Istrii.Oba rejony są piękne i warte odwiedzenia.
Dlatego jeśli planujesz spędzić w Cro 2 tygodnie proponuję Ci rozbić to na 1 tydzień na Istrii i 1 tydzień w Dalmacji.
Na Istrii polecam miejscowośc Rabac,a w Dalmacji Omis.

pozdrav
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.03.2006 02:30

3lata temu bylam w rabac na istrii...ladnie widoki na wyspe krk i cres...pozniej nad zat kvaner i wyspa krk(dla mnie swietna) ale w te wakacje bylam na riwierze makarskiej w Tucepi i jestem zauroczona;)
dla mnie bomba i jednak riwiera zdecydowanie wygrywa z istria;)
choc oczywiscie oba regiony sa warte zwiedzenia;)
http://www.wakacje.ao.pl/
Max11
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 10.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max11 » 10.03.2006 10:10

Hej,
Do Rabac jak w dym. Byliśmy z rodzinką dwa lata temu. Będziecie zadowoleni
RadaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 07.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadaR » 10.03.2006 20:52

Cześć
Południe jest zdecydowanie fajniejsze jak dla mnie. Choć kto co lubi i wszystko ma swój urok.
Dwa lata temu byliśmy w Crikvenicy (Kvarner niedaleko Istrii) a rok temu w Baśce Vodzie (riv makarska).
Jakoś riwiera mi sie lepiej podobała. Tam gdzie byłeś (okolice Zadaru) szczerze mówiąc nie za fajnie jest. Może to zdanie nie jest zbyt obiektywne bo tamtędy tylko przejeżdżałem ale widoki mnie nie zachwyciły. Na makarską z Zadaru nie tak daleko a za to... widoki mniam.
No ale na Istrie jest zdecydowanie bliżej.
Mimo to ja bym gnał na południe. W tym roku zasuwamy do Czrnogóry:D
Pozdro RadaR.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 13.03.2006 11:25

Te różnice cen to mit ale moim zdaniem przepaśc pomiędzy Dalmacja a Istrią jest ogromna. Jak chcesz kombinat turystyczny to Istria a jak urokliwe miejsca ze swoim niepowtarzalnym charakterem to Dalmacja
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006
Ravni

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 13.03.2006 11:41

Jeżeli cenisz ciszę i spokój to na Istrii nie polecam żadnej dużej mijscowości a już w szczególności Rabacu - kombinat turystyczny - tłok zatrzęsienie samochodów. Wybież coś małego np.: http://www.bellevue.250x.com/ spokój i cisza - Ravni oddalone jest 12 km od Labinu i bardzo nadaje się na bazę wypadową. Plaże dwie - pierwsza raczej nie dla dzieci (strome zejscie do plaży), druga - praktycznie można wjechać samochodem (dojście paredziesiąt metrów), dla maluchów też jest kawałek łagodnego dostepu do wody lecz jak w całej cro plaże kamieniste.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Na Istrię czy pojechać w okolice Splitu, prośba o radę.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone