Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na co mogę liczyć?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006
Na co mogę liczyć?

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 08.03.2006 00:45

Wyjeżdżam z dzieckiem niejadkiem. Nie chcę brać ze sobą jedzenia. Na co mogę liczyć w Chorwacji? Owoce morza, pizza, potrwy z grila odpadają.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 08.03.2006 00:56

Jesteś w zasadzie skazany na zaopatrywanie się w mini lub supermarketach. A te ostatnie - niestety - nie są na każdym rogu. Gwarantują natomiast identyczność produktów (w stosunku do Polski) i niewygórowane ceny.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.03.2006 00:58

prazek napisał(a):Wyjeżdżam z dzieckiem niejadkiem. Nie chcę brać ze sobą jedzenia. Na co mogę liczyć w Chorwacji? Owoce morza, pizza, potrwy z grila odpadają.


No to pozostaje Ci pichcić w apartamencie. W restauracji są jeszcze makarony i włoskie kluski - njoke. Mniam!
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 08.03.2006 09:10

Plumek napisał(a):
prazek napisał(a):Wyjeżdżam z dzieckiem niejadkiem. Nie chcę brać ze sobą jedzenia. Na co mogę liczyć w Chorwacji? Owoce morza, pizza, potrwy z grila odpadają.


No to pozostaje Ci pichcić w apartamencie. W restauracji są jeszcze makarony i włoskie kluski - njoke. Mniam!


Dodam jeszcze, że w kurortach jak Baška Voda czy Makarska jest bardzo dużo punktów z fast foodem, a także większość barów czy restauracji podaje frytki, hamburgery i inne takie śmieciowe żarcie. Szkoda, że Chorwaci tak mało promują swój fastfood jakim jest rewelacyjny burek :-) albo cevapcici w bułce.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 08.03.2006 09:58

Tez byłam z dzieckiem-niejadkiem :)))
Nawet nie schudł jakimś cudem ....
Kluski i pizza dzięki wpływom włoskim w Chorwacji są ogolno dostępne a to juz chyba jada każdy smerf ;)
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 08.03.2006 11:10

W skelepach dostępne sa jogurty jogobella , a wogóle to asortyment podobny do naszego. Nie wiem co twoje dziecko wogóle jada , a może tak jak moje w pewnym okresie , nie lubi niczego :cry: i ryczy , płacze i jęczy.Corwacja to nie jest dziki kraj i w sklepach zaopatrzysz się w to co dziecko lubi. Jednak trochę drożej.
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 08.03.2006 11:49

krzychu_72 napisał(a):
Plumek napisał(a):
prazek napisał(a):Wyjeżdżam z dzieckiem niejadkiem. Nie chcę brać ze sobą jedzenia. Na co mogę liczyć w Chorwacji? Owoce morza, pizza, potrwy z grila odpadają.


No to pozostaje Ci pichcić w apartamencie. W restauracji są jeszcze makarony i włoskie kluski - njoke. Mniam!


Dodam jeszcze, że w kurortach jak Baška Voda czy Makarska jest bardzo dużo punktów z fast foodem, a także większość barów czy restauracji podaje frytki, hamburgery i inne takie śmieciowe żarcie. Szkoda, że Chorwaci tak mało promują swój fastfood jakim jest rewelacyjny burek :-) albo cevapcici w bułce.

Jedzenie typu mc donalds, cola, chipsy odpadają. Nie wchodzi też w grę gotowanie. Po całym roku gotowania 2 tygodnie przerwy. Ale te kluski i makarony , mogą też być naleśniki, to już coś, do tego jogurty, owoce .
Na tym forum czytałam, że pieczywo jest take sobie. I ta informacja wzbudziła we mnie zaniepokojenie.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 08.03.2006 11:53

Co do pieczywa to chyba ktos Cie wprowadzil w blad ...w Dalmacji widzialem jak pieka chleb w stozkowatych misach .... byl wspanialy ..pozniej taki chleb bez problemu znalazlem w sklepach. Co do innych niestety tez cierpie .nie znosze zapachu czosnku i oliwek a to niestety podstawa ich kuchni.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 08.03.2006 12:08

W Hr jest wiele rodzajów chleba. Ten najpowszechniejszy i najtańszy czyli bułka "waciarka" jak ją nazywamy rzeczywiście jest taka sobie. Ale to jest inna kuchnia, inna kultura. Ziemniaków sie tam prawie nie jada, a jeżeli już to podsamżone po ugotowaniu a chleb to zapychacz a nei jak u nas podstawa diety. Można kupić chleb podobny jak u nas, nawet żytni ale jest dość drogi więc wiekszość decyduje sie na buły.

A co do dzieci: wszedzie dostaniesz palaczinki czyli odpowiedniki naszych naleśników (ale z pulchnnym ciastem). Najpopularniejsze są z czekoladą, dorosły człowiek tego do ust nie weźmie ale dzieci lubią. Czasem są z dzemem i rodzynkami i innymi nadzieniami.

Owoce, zwłaszcza importowane, są dość drogie. Przygotuj się na nieco wieksze wydatki. Ale np pomidory chorwackie smakują zancznei lepiej niz polskie. Ja to nawet kupuje tam pomidory na pamiątkę ;-) która szybko zjadam ja i moja rodzina
Ostatnio edytowano 08.03.2006 12:20 przez Kir, łącznie edytowano 1 raz
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 08.03.2006 12:17

jak pisałem jogurty i serki dostępne tak jak u nas a jeśli chodzi o chleb to jest on super. Najlepszy jest tzw integralni. Mieszany przenno-zytni. Nie polecam kukurydzianego ale to kwestia gustu. Cena za bochenek od 4,5 kuna w górę .
Mięsko drogie i co ciekawe w ichnich masarniach sprzedaja rąbankę :D
Naleśniki sprzedają na ulicach. Po za tym dziecko naje się lodów , arbuzów , melonów i bedzie zadowolone. Się nie martw! :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Na co mogę liczyć?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone