Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Muzyczka - tylko w pamieci pozostal mi zespol Bijelo Dugme

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
James Bond
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 15.05.2003
Muzyczka - tylko w pamieci pozostal mi zespol Bijelo Dugme

Nieprzeczytany postnapisał(a) James Bond » 27.06.2003 13:44

Czy znacie jakies rockowe chorwackie kapele.Ja tylko pamietam jugoslowianska BIJELO DUGME ( to bylo to !!!), no i jeszcze znam Bregovica ale potem sie slad urywa.Nic wiecej nie pamietam. Bijelo Dugme to lata 70' a potem cos ciekawego sie wydarzylo ??? Pozdrowko
James Bond
ramka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 18.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramka » 27.06.2003 14:32

Znam pare zespolow i wykonawcow ale niestety nie sa rockowi. Raczej sa to ludowe klimaty...jak Ragusa, albo dawny Tomislav Ivcic :))
ramka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 18.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramka » 27.06.2003 14:32

Znam pare zespolow i wykonawcow ale niestety nie sa rockowi. Raczej sa to ludowe klimaty...jak Ragusa, albo dawny Tomislav Ivcic :))
Glusik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glusik » 27.06.2003 14:37

A propos Bregovicia to podobno w Chorwacji za bardzo go nie znają :?
James Bond
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 15.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) James Bond » 27.06.2003 15:07

Oj,oj slabiutko !! A gdzie weterani rocka ??? Chyba bede musial sam rozpoczac poszukiwania chorwacko - jugoslowianskich zespolow rockowych.Pozdrowko !!!
James Bond
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 27.06.2003 15:18

Glusik napisał(a):A propos Bregovicia to podobno w Chorwacji za bardzo go nie znają :?


Bo on jest Jugosłowianinem ur. w Sarajewie, ojciec wprawdzie Chorwat ale matka serbka a żone ma muzułmankę a w Chorwacji ani muzułmanów ani serbów za mocno ni kochają. Być moze nie chodzi o to że go nie znają tylko o to że go "nie chcą" znać :(
ramka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 18.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramka » 27.06.2003 15:18

wiesz....jak sie tak nad tym dluzej zastanowie to chyba nie ma drugiego takiego zespolu jak bijelo dugme, tak slawnego i tak rockowego...chyba ze nie jestem dokladnie poinformowana....
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 27.06.2003 15:22

jeżeli można jeszcze swoje wtrącić to właśnie założycielem zespołu Bijelo Dugme (Biały Guzik) był Goran Bregovic :lol: i zespół ten grał nie tylko w latach 70-tych ale istniał do 89 roku (14 albumów wszystkie złote lub platynowe)
LEON1

Nieprzeczytany postnapisał(a) LEON1 » 27.06.2003 15:27

CRVENA JABUKA; LEB I SOL, MAJKE, PRLJAVO KAZALISTE, ĐAVOLI, DINO DVORNIK, AZRA (KTORA MA PARE PIOSENEK O POLSCE I POLAKACH) I WIELE INNICH..
A CO DO BREGOVICIA WSZISCI GO UWIELBIAJA JAKO FRONTMAN-A BIELO DUGME ALE TERAS CALKIEM POSZED NA CIGANSKE I GRUBO BALKANSKE ETNO....NO TAKE PRZI KTRORIMY SIE RZUCA SZKLANKAMY ITP...A NIE KAZDEMU SIE TO MUSI PODOBAC...
TUTAJ POCHODZENIE NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA..NAPRZIKLAD SOLISTA AZRY JONI STULIC JEST SERB A I TAK SIE JEGO PIESENKI NADAL SPIEWAJA...
SOLISTA INEGO ZESPOLU JEST Z MACEDONI AKIM RAHIMOVSKI I TEZ NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA
lEON1

Nieprzeczytany postnapisał(a) lEON1 » 27.06.2003 15:27

....O AKIM SPIEWA W ZESPOLE PARNI VALJAK
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 27.06.2003 15:30

LEON1 napisał(a):A CO DO BREGOVICIA WSZISCI GO UWIELBIAJA JAKO FRONTMAN-A BIELO DUGME ALE TERAS CALKIEM POSZED NA CIGANSKE I GRUBO BALKANSKE ETNO....NO TAKE PRZI KTRORIMY SIE RZUCA SZKLANKAMY ITP...A NIE KAZDEMU SIE TO MUSI PODOBAC...
TUTAJ POCHODZENIE NIE MA ZADNEGO ZNACZENIA..NAPRZIKLAD SOLISTA AZRY JONI STULIC JEST SERB A I TAK SIE JEGO PIESENKI NADAL SPIEWAJA...
SOLISTA INEGO ZESPOLU JEST Z MACEDONI AKIM RAHIMOVSKI I TEZ NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA


pewnie masz racje, ja tulko snuję przypuszczenia :oops:
James Bond
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 15.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) James Bond » 27.06.2003 15:59

Brawo Leon 1 !!! Dzieki.Juz zaczynam sciagac z netu tych wykonawcow. Totalne piractwo. Mam nadzieje , ze mnie nie aresztuja.
Bye bye
James Bond
James Bond
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 15.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) James Bond » 27.06.2003 16:44

Slucham wlasnie Bijelo Dugme utwor "Sta Bi Dao Da Si Na Mom Mjestu".Jest pieknie . Pelny odlot.Mam jeszcze inne kawalki tej kapeli. Polecam !!!
Bye
James Bond
mexiko
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mexiko » 27.06.2003 18:14

Do tych zespołów co podał Leon proponuje jeszcze dodać Riblja Corba, Bajaga i instruktori, Elektricni Orgazam, Idoli. Prljavo Kazaliste polecam szczególnie!!!

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Muzyczka - tylko w pamieci pozostal mi zespol Bijelo Dugme
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone