Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Motocyklem przez Chorwację ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ja1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 13.12.2010 22:14

Witam i pozdrawiam kolegów motocyklistów. Ja w ty roku zaliczyłem Bałkany, w tym i Chorwację . Jak ktoś lubi oglądać fotki to zapraszam tutaj http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=5923
mwxx
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mwxx » 20.12.2010 20:28

witam !!
fajna wyprawa Justa 38 - do zobaczenia gdzieś na trasie :roll:

o ... i kolega z podkarpacia ja 1 - czytam właśnie Twą relację,
planuję Bałkany tour 2011 na moto, więc w razie pytań będę walił na PW

szerokości :D
Marshall
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 13.01.2011 14:21

Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu w związku z tym, że wybieram się w podobna podróż na początku maja. Mamy zamiar jechać jednym ciągiem do CRO przez Słowację i Węgry. Taka trasa z uwagi, że była już 5 razy robiona samochodem, więc zgubić się będzie trudniej. Pierwszy nocleg planujemy na kempingu PLITVICE (Lucko), następnie drugiego dnia przejazd 600 km do Dubrownika i po noclegu na kempingu w Milini dalsza podróż dzielona na odcinki 150-200 km dziennie jadranką przez Split, Zadar, Rijekę, Pulę aż do Umagu.

1- nie zwracałem na to uwagi będąc poprzednie razy samochodem ale czy jest rozbudowana jakaś sieć serwisów motocyklowych na trasie np. kupno opony w razie awarii, naprawa zerwanego łańcucha, linka gazu, regulator napięcia itp. Motocykl będzie przygotowany perfect ale licho nie śpi.
2- jak na kempingach jest z opłatą za motocykl ? W cennikach nic na ten temat nie widziałem. Tylko opłata za namiot i osobę. Motocykl stojący obok namiotu zabiera jednak trochę miejsca...
3- czy parkowanie motocyklem np. na chodniku jest karalne ? Chodzi mi o miejsca np. przy starówkach miast np. Dubrownik, Trogir, Pula ale również chodnik przy sklepie. Nie chodzi mi tutaj o oszczędności na parkingach ale o to, że na motocyklu będą zamontowane sakwy tekstylne, namiot, śpiwory itd. I wolałbym go mieć na oku podczas np. zakupów chociaż wiem, że nie kradną. Parkowanie jak najbliżej np. starówki to ominięcie konieczności przebierania się na parkingu - chodzenie w motocyklowych ciuchach to przyjemność znikoma. Kurtkę ściągnę, ale spodnie będzie gorzej. Darmowe kino na parkingu - "Marshall i jego żonka gołymi dupami świecą.." :D :D :D
4- Wypad np. po bułeczki z kempingu do sklepu bez kasku to kłopoty z Policją ? W Vela Luce wszyscy miejscowi jeździli w tamtym roku bez, ale ja mam jednak nasze "blachy" no i wyspa to nie ląd - policji prawie, że brak.
5- Czy na kempingach koniecznością jest rozbrajanie motocykla np. z sakw i chowanie wszystkiego do namiotu, czy mogą one sobie spokojnie wisieć pod plandeką motocykla bez obaw o zmianę właściciela ?

Na razie tyle, przygotowania idą pełną parą. Już odliczamy dni...
Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
lorkaaa
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) lorkaaa » 20.11.2017 16:48

Muszę przyznać, że brzmi to mega ciekawie i sama chce wybrać się w taką wyprawę z tym, że przez Hiszpanie. Znalazłam już ofertę w tej time2moto firmie i nawet mi się podoba. Nie wiem jednak na co powinnam zwrócić uwagę zanim zdecyduję się na daną wyprawę. Macie dla mnie jakieś złote rady? Wiecie swoją przygodę dopiero zaczynam i chce by wszystko było jak powinno.
ardek
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) ardek » 15.01.2018 13:49

Ja jak na razie wybrałem Hiszpanię z time2moto jednak w przyszłym roku jak mi się spodobają takie wyprawy pojadę przez Chorwację. Wtedy na pewno będę Was prosił o radę jakimi trasami najlepiej się poruszać i co najlepiej jest zobaczyć. No chyba, że ktoś był jeszcze w Hiszpanii to napiszcie mi jakie wrażenia z takiej wyprawy macie i czy warto właśnie ten kraj wybrać na wyprawę motocyklową :)
Abakus68
Cromaniak
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.01.2018 17:36

Marshall napisał(a):Witam - przepraszam za długa nieobecność, życie... :roll:
Mam pytania do autora tematu

Może być trudno doczekać się na odpowiedź autora gdyż ostatni raz logował się na forum w 2010 roku... No chyba, że zmienił nick...
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.01.2018 18:51

Abakus68 napisał(a):

Może być trudno doczekać się na odpowiedź autora gdyż ostatni raz logował się na forum w 2010 roku... No chyba, że zmienił nick...

Ale, i pytanie zadane było w 2011r :lol:
Abakus68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.01.2018 21:33

elka21 napisał(a):
Abakus68 napisał(a):

Ale, i pytanie zadane było w 2011r :lol:

No i ja grzecznie i cierpliwie czekam aż pytający się doczeka odpowiadającego, a tu już następni dosiadają to jeszcze grzeczniej rzucam w eter słów kilka:) :smo:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Motocyklem przez Chorwację ;) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021