Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Motocyklem do Chorwacji.

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jusza
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 22.05.2008
Motocyklem do Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusza » 22.05.2008 13:45

Witajcie.
Planuję wyjazd motocyklem (DragStar1100Classic) na Chorwację w połowie września.
Czas: 10-14 dni.
Prędkość: turystyczna.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany dołączyć - zapraszam.

Pytania do praktyków:
1. Ponoć pogoda we wrześniu lubi się "załamać" i pojawiają się kilkudniowe opady - czy to prawda?
2. Jakie mogą być ceny noclegów we wrześniu? O ile bardziej opłacalny jest nocleg na campingach?
3. Wyposażenie obowiązkowe motocykla - wiem, że apteczka i komplet żarówek jest wymagany. Czy również kamizelka? Co jeszcze?
4. Czy motocykle (podobnie jak w Czechach) zwolnione są z opłat autostradowych?
5. Jak Policja reaguje na głośne wydechy?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Jurek.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.05.2008 17:41

Ostatnio edytowano 16.09.2008 16:26 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.05.2008 21:35

Kaśka zmień awatorka bo wyglądasz jakbyś wróciła dopiero co z disco. Bez urazy koleżanko oczywiście.
mario1000rr
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 12.01.2008
motocykle

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1000rr » 22.05.2008 22:27

Witam !
Ja od pewnego czasu odwiedzam Chorwacje każdego roku , jeżdżę FIREBLADE 1000 co do prędkości to poruszam się od 150-na austriackich do300 km/h na czeskich i bajecznych chorwackich autostradach ale mimo wszystko na dojazd ze śląska do np. Dubrownika około 14 godzin trzeba przeznaczyć .
Co do twoich pytań to na 1 ci nie odpowiem a jeżeli chodzi o 2 to z doświadczenia wiem iż spanie pod namiotem i na campingach nie wychodzi taniej a czasami nawet drożej ponieważ płacisz za motocykl+namiot+osoba więc polecam spanie w pensjonatach – około 20 euro od osoby.
Co do wyposażenia motocykla to nie bardzo się orientuję i zawsze mam spray do łańcucha i wizytówkę z asistans . A co do opłat na autostradach to płaci się jak za auto czyli słono ale warto zapłacić bo to najpiękniejsza autostrada jaką jechałem. Głośne wydechy hmmm w Chorwacji raczej policja nie czepia się motocyklistów gdyż jest ich tam mnóstwo ale w Austrii to na pewno cię złapią i obedrą ze skóry a czatują zawsze kilka kilometrów za granicą i często w miastach !
Pozdrawiam !
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 22.05.2008 23:21

Ad 1 Tak samo we wrześniu jak w lipcu czy sierpniu moze przyjśc bora czyli kilka dni zimnego wiatru po którym zostaje zimne morze i opady.
Ogólnie w pierwszej połowie wrzesnia raczej pogoda jest ok, ale że klimat wariuje to nikt Ci nic nie zaręczy. Od kilku lat zdarzają się trąby powietrzne w sierpniu których kiedyś nie było

Ad 2. We wrześniu na kempingu bardzo dużo nie zaoszczędzisz bo cennik uwzglednia to co pisął Mario. Kempingi wychodzą wyraźnie taniej gdy masz np 3 dzieci wtedy róznica w opłacie jest znaczna a to ze musisz dobytek targac przez pół Europy ma mniejsze znaczenie
jusza
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusza » 25.05.2008 11:48

Dziękuję za wskazówki. Teraz o bezpieczeństwie:
1. Czy w tzw. "prywatnych kwaterach" można zostawić bezpiecznie motocykl?
2. Czy parking przy Plitvickich Jeziorach jest strzeżony? Czy pozostawienie tam motocykla na kilka godzin (to nie samochód, nie da się w nim zamknąć rzeczy) jest bezpieczne?
mario1000rr
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 12.01.2008
Bezpieczeństwo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1000rr » 25.05.2008 14:16

Mam znajomego Chorwata którego zapytałem czy mi ktoś nie zwinie motora -śmiał się . Wydaje mi się że im dalej na południe tym bezpieczniej - zresztą komu by się tam chciało kraść . Ja zawsze zostawiałem konia gdzie popadnie i nic się nie zgubiło . Wiem że najbardziej kradną na Węgrzech , mniej w Czechach i na Słowacji i w ogóle w Austrii (z wyjątkiem Wiednia) – mowa tu oczywiście o motocyklach .
jusza
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jusza » 14.09.2008 16:26

Wróciłem z Chorwacji - pogoda nakazała odwrót.
Bardzo dziękuję temu Forum za wskazówki. Studiowałem je pilnie przez ostatnie cztery miesiące. Wiele z nich mi pomogło.
Jeśli jeszcze ktoś w najbliższym czasie podąży tam motocyklem, służę pomocą.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 16.09.2008 15:40

jusza napisał(a):Wróciłem z Chorwacji - pogoda nakazała odwrót.
Bardzo dziękuję temu Forum za wskazówki. Studiowałem je pilnie przez ostatnie cztery miesiące. Wiele z nich mi pomogło.
Jeśli jeszcze ktoś w najbliższym czasie podąży tam motocyklem, służę pomocą.


A kolegę to ja chyba na forum motocyklistów widziałem ;)
Jacek 66
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 66 » 10.01.2009 22:06

Jade motocyklem z żoną w czerwcu do Premantury,lepiej namiot czy prywatne kwatery?
Czy znacie adresy.
siowas_88
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) siowas_88 » 25.02.2009 17:21

takie pytanko...ile w złotówkach wychodzi autostrada w cro?? studiowałem tabele i wyliczyłem że 250kun czyli okolo 125zł- to jest cena od granicy słowe nskiej do splitu---- aż tak drogo by było??

Pozdrawiam
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 03.03.2009 21:23

Chyba drożej by było bo 250kn to więcej niż 125 zł (1kn = 0.62zł) ale ile to bedzie latem to się zobaczy.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.05.2009 20:01

siowas_88 napisał(a):takie pytanko...ile w złotówkach wychodzi autostrada w cro?? studiowałem tabele i wyliczyłem że 250kun czyli okolo 125zł- to jest cena od granicy słowe nskiej do splitu---- aż tak drogo by było??

Pozdrawiam


Pytasz o opłatę za przejazd moto czy samochodem?

Od moto od Zagrzebia do Splitu (Dugopolje) jest opłata 94 kuny.
Od auta - 157 kun.

Do Zagrzebia (nie wiem czy od Słowenii czy od Węgier pojedziesz) dodaj sobie za moto jakieś 20 kun, za auto 35.

Całą kwotę za cały odcinek podziel sobie na 2 i w przybliżeniu wyjdzie Ci cena w złotówkach. Jak chcesz dokłądnie, to sprawdź sobie kurs kuny w PL.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 21.05.2009 21:12

Czy aby na pewno taryfa za motocykl jest inna niż za auto?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.05.2009 21:27

joajer napisał(a):Czy aby na pewno taryfa za motocykl jest inna niż za auto?


TUTAJ masz kategorie pojazdów

TUTAJ masz cennik
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
Motocyklem do Chorwacji.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone