Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój chorwacko-lifestyle'owy vlog na YT :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vaclav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 25.08.2023 14:23

A Wam zdażyło się podróżować taką zabójczą maszyną po wybrzeżu? :D

vaclav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 08.09.2023 09:18

Bo nie samymi najtańszymi apartamentami człowiek w Chorwacji żyje ;)

Czy ALL INCLUSIVE w Chorwacji to lepszy pomysł niż kolejny apartament? Sprawdzamy!

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.09.2023 07:26

Ale nas cofnąłeś w czasie :)
vaclav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 01.11.2023 14:52

Coś dla poszukujących inspiracji, czyli TOP 25 miejsc w Chorwacji :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 14.12.2023 22:54

Tak sobie skakam z nudów po forum .... Na które w sumie zaglądam mało

Ale super wątek i filmiki. :)

Kurcze pieczone w pysk ;) .... Czemu tu nikt nic nie pisze :oczy: .... Jakaś wymiana informacji...Ewentualnie, hej gościu, byłem / byłam/ widziałem / widziałam... Jest ok / jest średnio / jest do d ... ;) ////

Już nie myślę, że zazdrościcie ;) Vaclavovi, jestem wolnemu, że rozmościł się na dłużej i jest wolny w tej Chorwacji

Wszystkich filmików nie obejrzałem..Ale z tym, co obejrzałem zgadzam się w 100 procentach ... Fajny,lekki przekaz ...Uwagi wg mnie celne

Zwróciłem uwagę na filmik o Splicie... W punkt... Plażę Trstenik znam doskonale... Fajna jest też strona pólnocna Poljud i wyżej ku morzu..Ale trzeba widzieć gdzie... Kto chce ten / ta trafi

Deptak i okolice, na dłuższą metę oklepane ... Może być Poljud, Spinut...albo, jak Gripe ,, Firule... Muzeum Morskie, dzielnica willowa ..Tam można połazic (poieżdzić na rowerku), w głebi i wzdłuż morza...Wylot na poludnie też w sumie banalny, ale to wiekszość zna np zza szyby samochodu

Split bokami, super jest.. ładny, żielony, zadbany, bezpieczny ..Nawet w pojugosłowiańskich osiedlach jest klimat.... No i ten wszechobecny klimat bałkanski....Markizy, pranie na sznurkach ...Gdzie przy Marszałkowskiej, albo Świdnickiej we Wocławiu , albo św Marcinie w Poznaniu, ktoś (a zwłaszcza ktosia) ;) wywiesiłaby na sznurkach za oknem, z pełną ekspozycją, różowe biustonosze ;) ... A w Splicie przy głównej są :) :) .... Chorwacja !!!:) :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 15.12.2023 10:44

A jakby ktoś/ktosia, chciałby zrobić sobie wycieczkę po Splicie, to nie ma co tłuc się z punktu do punktu samochodem. W Splicie (tak, jak u nas w większych miastach), są rowery miejskie na aplikację. Cen nie znam, ale raczej porównywalne, jak w Polsce.
Samochód można zostawić, np koło CH Joker, Put Brodarice 6. Jest duży parking (płatny, ceny polskie) i parking przy CH (naziemny i podziemny). Dla jeszcze niewtajemniczonych, procedura jak u nas w każdych centrach handlowych (bilet na bramce). I jak u nas 2 godziny gratis. Wszystko w tej Chorwacji jak w Polsce.

Stacja rowerów jest bodajże obok. Najlepszym terminem na zwiedzanie jest niedziela. Split wymarły (oprócz oczywiście starówki). Bo Chorwaci leżą na plażach w Kasztelach, albo siedzą za tymi swoimi markizami).

W sumie, ten Split, chociaż wygląda na duży, nie jest w ogóle taki duży. Na rower w sam raz. Pojechać prosto do starówki. potem trochę w prawo, trochę w lewo. Wzdłuż morza i jakimś odbiciem. I po wycieczce. Koniecznie mieć ze sobą wodę. A małe co nie co (może być po chorwacku) i lody, z ręki na ławeczce, albo na macie własnej ...Na którejś z plaż.. Z widokiem na Adriatyk, będzie lepiej smakowało :) ... Warto zabrać mały zestaw plażowy...
A na koniec można wtrząchnąć chorwackiego drwala ;) w Mac CH Joker. Nie żartuje, na poważnie.. Traktujmy ta Chorwację normalne, jak pobyt nad Bałtykiem. I jak inni turyści. W Mac CH Joker, zawsze kolejka wielonarodowa. Włącznie z Japończykami. Wszyscy jednakowi ;), w białych kapelutkach i z aparatami foto na piersiach ;)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 17.12.2023 12:47

Podpatrujemy dalej ... Jestem niesprawiedliwy ;) .... W 2023 jest reprezentacja cro... Kaeres napisał... Przynajmniej dał sygnał ... Już plus :)

Widać, że Vaclav zmieniał chatę w Splicie .... Patrz filmik "Przeprowadzka do Splitu"...Na YT

Gdzie Trstenik, a gdzie Hajduk ??? ...

Filmik "Przeprowadzka do Splitu"...Na YT

Tam pokazane są migawki, tak jak wspomniałem z dzielnicy Poljud i przyległe

Można sobie popatrzeć na momentami, dość przytulne, zielone, kameralne i zacienione dzielnice Splitu :)

Także na okoliczne kawałki adriatyckiego wybrzeża ... Którym, w zasadzie nic nie brakuje ... Trzymają poziom wakacji w Chorwacji :) :)

To jest tak jak np z tym naszym Gdańskiem... Wszyscy ciągną do Neptuna.. A wielu/wiele, nie wie, że w Gdańsku, o krok są super miejsca do zwiedzania. Nad Bałtykiem.. Parki, plaże, trasy spacerowe, Super ścieżki rowerowe wzdłuż morza..od Brzeżna, Park Regana, do Jelitkowa i dalej do Sopotu ... Super

Polecam zwiedzać także bokami... I tu ... I tu ... Wszędzie :) :)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój chorwacko-lifestyle'owy vlog na YT :) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone