Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLOPC - edycja 2004

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VaaldC4R
"Muzyka szklanek"

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 20.01.2004 18:25

Drogi Leonie!wybacz.Zdając sobie doskonale sprawę iż określenie o szklankach miało u Ciebie odcień z lekka pejoratywny(wszak za Bregovicem nie przepadasz ,prawda?) z pełną premedytacją użyłem go jako komplementu.Bo mi się bardzo spodobało :).Nie czas i miejsce by się rozpisywać o meandrach mych podróży po muzycznych stylach ale z nich wynika konkluzja.Zmęczony już anglosaskim kanonem muzycznym przyjemność odnajduję teraz właśnie w "prostocie" takiej "muzyki szklanek".Mniej ,szczerze mówiąc ,dbając czy ona bałkańska ,turecka ,bliskowschodnia czy z Ghany(a słucham muzyki z wszystkich tych obszarów),konsekwentnie odrzucając wszelkie asocjacje polityczne ,nacjonalistyczne ,terytorialne.Takie dałem sobie prawo.
Wracając jednak do meritum:uroczyście oświadczam ,że jeśli zobaczyliście w okolicach Splitu rozbite szklanki .TO NIE LEON ,TO JA!!!
A Vuco?i to że jest bardziej lubiany w Belgradzie?.W grudniu 2003 w Domu Sportu w Zagrzebiu wystąpił entuzjastycznie przyjęty Djordje Balasevic ,na pewnym federacyjnym forum poszukuje się tekstów Dragojevica ,oficjalnie nie wydawana w Cro Lepa Brena sprzedaje tu około 30tys. pirackich płyt.Wnioski?
Drogi Leonie! pijmy ,tańczmy i rzucajmy szklankami.Zmęczeni ,na lekkim rauszu nie będziemy mieć chęci do "dupereli" od których włos jeży się na głowie.
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 20.01.2004 19:02

I żeby nie było tak poważnie.
PANOWIE!!! ten teledysk jest wyłącznie dla Was.Dlaczego?powiedzmy że ma duże walory artystyczne :lol: Odżałujcie więc trochę czasu i pomęczcie swoje łącza(6,7 Mb ale szybki transfer) ściągając "Lopov"
Miłego odbioru.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 21.01.2004 01:05

.....kolego :D wigralesz w 100 %.....
VaaldC4R
Płyta dziwiąta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 01.02.2004 09:49

Pieśniarka ,poetka ,pisarka.Przedstawicielka chorwackiej etno-sceny (to ogromna satysfakcja odkryć całkiem nowy ,nieznany mi dotąd obszar).W klimatach między Enyą a Aklistis Prwtopsalth.
Przedstawiam Państwu : Lidija Bajuk Pecotić.
Obrazek
"KNEJA"/KNEYA (CBS, Zagreb, 1999.)
To oczywiście nie jedyna płyta Lidiji ale doskonale pozwala wprowadzić się w klimat tej muzyki.Zawiera interpretacje dziesięciu folkowych pieśni (m.in. Medjimurje ,Zagora ,Slavonia) a także trzy własne kompozycje.Bardzo gorąco polecam.
Lubię słuchać:"Zora djevojka"/The Dawn Maiden z płyty pod tym samym tytułem
Strona Lidiji Bajuk
Książka "Kneja: 12 bajkovitih priča"
Tekst "Zora djevojke"
AniaWarszawa
Bok bok :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaWarszawa » 06.02.2004 19:13

Czuję,że będę tu stałą bywalczynią...tak jak w Chorwacji :-)
Pozdrawiam ciepło.
AniaWarszawa
Colonia

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaWarszawa » 06.02.2004 19:17

Moje najfajniejsze wspomnienia z Chorwacji wiążą się z piosenkami Colonii.Po powrocie z wakacji jeszcze przez wiele dni nuciłam "Budi mi zbogom" czy "Za tvoje snene oci"... A i teraz często się na tym przyłapuję :-)
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 06.02.2004 19:37

Witam!Wprawdzie zapewne zorientowałaś się że klimaty Colonii nie leżą jakby w kręgu moich zainteresowań ,niemniej mam nadzieję że znajdziesz w leksykonie coś ,co Cię zainteresuje.Ja ze swojej strony posłucham "Budi..." i "Za tvoje..." :D A płytę Colonii przedstawiał tu Nalep.Oprócz tego teksty C.H.O.R.W.A.T.A. w innych wątkach ,różne muzyczne tematy w archiwum i czasami muzyka "na żywo".I oczywiście olbrzymia rzesza cro-maniaków na okrągło wałkująca wszelkie cro-tematy.Zapraszam.
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 07.02.2004 01:12

Witam serdecznie!!!
Dzięki wielkie za croplanet.com!!! Tam jest prawie wszystko! A fajnie jest tez na www.yucafe.com!
Zycie jest piekne i lepsze kiedy gra chorwacka muzyczka!!
Vaald - dzięki za wspaniałe linki i opisy !!

pozdr
Dusia
AniaWarszawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaWarszawa » 07.02.2004 13:06

Oj...Colonia nie jest moim ulubionym zespołem,ale chyba sami rozumiecie.Ich piosenki są wszechobecne w Chorwacji i dlatego moje wspomnienia w podkładzie muzycznym mają właśnie Colonie :-)

A moją najukochańszą chorwacką piosenką jest "Godinama" Dino Merlina...i tak już pewnie zostanie na zawsze.

Veliki Pozdrav!

P.S.Dziś śniła mi się Chorwacja - nie miałam ochoty się budzić... :-)
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 08.02.2004 14:04

Dusia napisał(a):Zycie jest piekne i lepsze kiedy gra chorwacka muzyczka!!

Pozwolę sobie uznać ten wers za motto MLOPC a jako ekwiwalent praw autorskich szklaneczkę lozo "gdzieś w dalmatyńskim powiecie" zaoferować (któż może wiedzieć gdzie i kiedy losy powiodą :D )
A co do CROPLANET - korzystać gdy jest ,serwer dość chimeryczny.Już dwa razy żegnałem się z nim (wydawało się na zawsze).Na szczęście wrócił.
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 09.02.2004 22:23

Vaald, z pewna niesmialoscia..........
OPROSTI - Giboniego - tak mi wpadlo w ucho, tylko zeby mi ktos to przetlumaczyl, a szczerze powiedziawszy jak nie TY to kto ?
Leon juz mnie nie pamieta................
C.H.O.R.W.A.T.

Nieprzeczytany postnapisał(a) C.H.O.R.W.A.T. » 10.02.2004 00:29

GIBBONI: " OPROSTI"
WYBACZ MI


Malo je rec' da se prelija pjat
NIE WYSTARCZY POWIEDZIEĆ, ŻE SIĘ TALERZ PRZELAŁ
kad se vonj od nevoje u zraku cuti
KIEDY ZAPACH NIESZCZĘCIA WISI W POWIETRZU
ja ne idem lec' da ne osjetim led
JA NIE PÓJDĘ SPAĆ DOPÓKI NIE POCZUJĘ LODU (zimna)
s tvoje strane postelje di nociš
Z TWOJEJ STRONY ŁÓŻKA GDZIE ŚPISZ

i svako drzi svoju stranu
I KAŻDY TRZYMA SWOJĄ STRONĘ
ponosa i gluposti
DUMY I GŁUPOTY
moglo bi bit da je lakše umrit
MOGŁO BY TAK BYĆ ABY MOŻNA BYŁO LŻEJ UMRZEĆ
nego ljudima rec oprosti
NIŻ LUDZIOM POWIEDZIEĆ WYBACZ MI.

ja te ne mogu nac takvu kakvu te znam
NIE POTRAFIĘ CIĘ ODNALEŚĆ TAKĄ JAKĄ CIĘ ZNAŁEM
i to sta hoces od mene ja ne razumim
I TO CZEGO WYMAGASZ ODDEMNIE, JA NIE ROZUMIEM
i ovo vodje nisi ti ovo ovdje nisam ja
I TO TUTAJ, TY NIE JESTEŚ, NIE JESTEM JA
to su neki furesti bisni ljudi
TO SĄ JACYŚ OBCY WŚCIEKLI LUDZIE

o Boze da mi te prominit
O BOŻE JAK BYM MÓGŁ CIĘ ZMIENIĆ
ili tebe ili sebe - isto je
ALBO CIEBIE ALBO SIEBIE- OBOJĘTNIE
moglo bi bit da je lakše umrit
MOGŁO BY TAK BYĆ ABY MOŻNA BYŁO LŻEJ UMRZEĆ
nego ljudima rec oprosti
NIŻ LUDZIOM POWIEDZIEĆ WYBACZ MI.
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 10.02.2004 12:34

bybus napisał(a):Vaald................

Bybus :lol: ,a gdzieżeś Ty się podziewał równiutkie 5 miesięcy? (chociaż nie mów ,może i domyślam się powodów milczenia ?)Taka więc anegdotka na dzień dobry.Kiedy wczoraj przyniosłem do domu pachnący farbą słownik chorwacko-polski WP ,wiadomo było ,że nie oprę się pokusie próby przetłumaczenia jakiegoś tekstu piosenki.I po krótkich dywagacjach padło na........"Oprosti"!!!.A dziś otwieram forum i widzę Twój post i tłumaczenie CHORWATA.!!!JASNOWIDZE ,CHOLERA CZY CO?!!!
(Swoją drogą w tłumaczeniach CHORWAT robi tu kawał świetnej roboty.Pozdrawiam i dziękuję)Jest tam ,w MLOPC z zeszłego roku link do videoclipu "Oprosti" ,jeśli jeszcze nie widziałeś.
A i wpadnijże w jakiś piątek ,koło 19tej.Pogadamy ,posłuchamy i "Oprosti" i "Lulaby" a może i Leon wpadnie ,to zobaczymy co z tym pamiętaniem
:lol: Ech...stare czasy.
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 10.02.2004 13:06

VaaldC4R napisał(a):
bybus napisał(a):Vaald................

Bybus :lol: ,a gdzieżeś Ty się podziewał równiutkie 5 miesięcy? (chociaż nie mów ,może i domyślam się powodów milczenia ?)Taka więc anegdotka na dzień dobry.Kiedy wczoraj przyniosłem do domu pachnący farbą słownik chorwacko-polski WP ,wiadomo było ,że nie oprę się pokusie próby przetłumaczenia jakiegoś tekstu piosenki.I po krótkich dywagacjach padło na........"Oprosti"!!!.A dziś otwieram forum i widzę Twój post i tłumaczenie CHORWATA.!!!JASNOWIDZE ,CHOLERA CZY CO?!!!
(Swoją drogą w tłumaczeniach CHORWAT robi tu kawał świetnej roboty.Pozdrawiam i dziękuję)Jest tam ,w MLOPC z zeszłego roku link do videoclipu "Oprosti" ,jeśli jeszcze nie widziałeś.
A i wpadnijże w jakiś piątek ,koło 19tej.Pogadamy ,posłuchamy i "Oprosti" i "Lulaby" a może i Leon wpadnie ,to zobaczymy co z tym pamiętaniem
:lol: Ech...stare czasy.


gdzie sie podziewalem -? to proste , dom buduje i sam sie domyslasz ze z czasem mam problemy :(
forum przegladam na biezaco, tyle ze sie pisac boje, jeszcze mnie znowu ktos op...... :D
klip widzialem - gdyby nie te Twoje linki., ech , co tu duzo gadac DZIEKI !
Podziwiam Twoja znajomosc muzyki chorwackiej, zreszta podziwiam to za malo powiedziane, po prostu NA KOLANA !
W piatek powiadasz, masz na mysli chat ?

a co do starych czasow to faktycznie - ech.............

C.H.O.R.W.A.T. - serdeczne dzieki !
VaaldC4R
Bybus!javi se :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 10.02.2004 20:24

W piatek powiadasz, masz na mysli chat ?

dokładnie
forum przegladam na biezaco

więc o piątkowych czatach czytałeś :D
PS A nabijże jeszcze trochę tych "sledzi ,czy cóś". :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
MLOPC - edycja 2004 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone