Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mea Culpa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Mea Culpa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.06.2008 22:45

Przepraszam was za wszystkie zlosci i zle zachowanie, z mojej strony.

Czasem sa takie dni ktorych wszystkiego ma sie dosc.

Leszek, Mr. Bodzioch i Blazej, i inni obrazeni urazeni przeze mnie !
Jedno krótkie PRZEPRASZAM.


Nie chce z wami wojen prowadzic bo to nie ma sensu.
Tak wiec wszyscy razem oraz wespół tudziez " spolem " weselmy sie.
I mam nadzieje, ze przyjmiecie moje przeprosiny.

Wyzyjcie sie na mnie jak tylko chcecie.



Obrazek


Opis: Sprzet: Plastikowy aparat z szklanym obiektywem zwany LOMO.
Negatyw: Fuji PRO S 160
Miejsce: ŁAŃCUT.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2008 22:58

Monte Christo napisał(a):...Wyzyjcie sie na mnie jak tylko chcecie...

A po co :?: :lol:
I tak za dużo jadu na tym forum ostatnimi czasy...........:roll:
A taki post jak Twój nastraja optymistycznie :wink:

Żeby było w temacie - fota "klimatyczna" z zaje..... winietą :mrgreen: :lool: :mrgreen:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 21.06.2008 23:14

winieta to prawie zawsze jest na tym sprzecie,
ale ona jest nie do opanowania, czasem cale zdjecie tylko srodek czasem tylko gora, czasem wcale. Taki to urok Lomofotografii.
Ale zabawy przy tym kupa.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 22.06.2008 00:34

Klimat zdjęcia rewelacja. Aktualne czy wygrzebane z archiwum? Sprzęt cockolwiek archiwalny. Mój podobny jest w domu rodziców. W kiepskie dni czasami się lepiej odizolować. Czasami pomaga. :D :o :P :wink:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 22.06.2008 08:11

z końca maja 2008.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.06.2008 09:47

Monte Christo napisał(a):...
Leszek, Mr. Bodzioch i Blazej, i inni obrazeni urazeni przeze mnie !
Jedno krótkie PRZEPRASZAM.
...

Nie czuję się urażony (mam swoje zdanie), więc nie masz mnie za co przepraszać w związku z tym sytuację uważam za niebyłą. Tylko czasem się zastanów PO CO COŚ piszesz :?: Jeśli komuś chcesz dopieprzyć tylko po to żeby dopieprzyć to zrób to na priv, moje GG masz jakby co - jest pod moim avatarkiem, a nie wyżywaj się na ludziach na forum :!: Madzia1981 się przestraszyła tego co się zadziało w portretach i nie wiem czy jeszcze coś wklei mam nadzieję, że tak, ja się nie przestraszyłem i wklejać będę bo to mój wątek. Nie jesteśmy zawodowymi fotografami, jeden ma takie spojrzenie drugi inne, jeden ma mniejsze możliwości sprzętowe ktoś inny większe (od takiego kogoś można więcej wymagać), ale z zawodowym fotografowaniem raczej niewielu ludzi na tym forum miało do czynienia. Od tego są fora dla zawodowców. Mówię za siebie... jestem amatorem (co już gdzieś tu kiedyś podkreślałem) z ułomnym spojrzeniem na rzeczywistość i zdaję sobie sprawę z tego, że nigdy nie osiągnę poziomu niektórych artystów prezentujących swoje prace w internecie czy na wystawach - na papierze czy płótnie. Skąd inąd wiem, że wystawiałeś się w Jędrzejowie i należysz do Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

:arrow: http://grzegorz.walocha.net/index.php?p=2

Chyba więcej już nie będę pisał....

Pozdrav :papa:

P.S. Szanuj ludzi jeśli chcesz być szanowany
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.06.2008 10:07

Klimat jest, choć nie lubię wracać do tych klimatów. Jakość zdjęcia odpowiada jakości czasów w których tego typu blaszanki społemowskie powstawały i w tym przypadku to działa na plus. Brakuje mi jednak "czegoś", czegoś co nadałoby większego wyrazu zdjęciu. Może kobieta z siatami, może radiowóz MO, czy choćby przejeżdżający sołtys na "Ukrainie" :wink:

Pozdrav
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.06.2008 10:10

Jak chodzi o zdjęcie to ten NEONET mi się gryzie z całością

P.S. Pokaż je b&w :roll:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 22.06.2008 11:37

czasem trudniej sie przyznac do wlasnego błędu, caly czas z tym walcze.

czekam na zamowione filmy B&W, bo w lodowce tylko same kolorowe negatywy. Poza tym Holge, traktuje jako jedynie przerywnik i odskocznie. Ten aparat nie wiem czy wazy ze 100g(razem z filmem), wiec zabieram go wszedzie, gdzie tylko moge, ale i tak trudno cokolwiek fajnego uchwycic nia.
Mam ja dopiero od 2 miesiecy.

Mam gdzies z PSIX-a tez ten kadr i juz nie wyglada tak fajnie jak z Holgi.

P.S. Widzę, że co poniektorzy robią mi reklame :)
Co wiecej mi pozostaje jak zaprosic do mojej galerii.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 22.06.2008 12:18

do kompletu:

Obrazek

rzeszow z innej perspektywy.
Modelki nie chcialy sie tak ustawic aby ich nie przepalic ;)
Poza tym nie ma mozliwosci refgulacji przyslona ;) bo sa 2 na chmury i na slonce :D

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.06.2008 13:02

Nie wiem czy mogę coś powiedzieć....

A co mi tam ... powiem ;)

Podoba mi się kawałek chodnika i krawężnik ładnie wycięty z cienia idzie gdzieś daleko, natomiast "modelki"..... cóż może takie było twoje zamierzenie, ale jest chaos na zdjęciu (pomijając przepały :devil:).. gdyby je tak ustawić równo np. otworami do góry, lub pod jakimś kątem to byłoby jak w wojsku, jakiś porządek by był... ale to tylko moje skromne zdanie... wiem kurna nie znam się :?
atolek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 12.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) atolek » 22.06.2008 13:06

nr 1
przecudna winieta
gratulacje...
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 22.06.2008 16:40

Leszek miales Holge kiedys w rekach ?
masz do wyboru 2 przyslony i 3 ostrosci z czego sprawdza sie tylko ta z 3 ludzikami :D, Kadr = nigdy nie wiesz co wyjdzie bo duzo w wizjeze nie widac :D, najlepiej strzelac foty z tzw. biodra. Wieczorem pokaze inne z tego sprzetu a raczej plastyku ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.06.2008 08:21

Na 2 i 3 już jak dla mnie klimatu czasów nie ma, tak więc i zdjęcia odbieram jako kiepskie pstryki, bo o jakości tu raczej trudno wspominać. 3 dodatkowo wali się na prawo. W mojej opinii, lomo wymaga bardzo starannego wyboru tematu i odpowiedniej kompozycji. Na 2 i 3 niestety nie widzę tego tematu, zaś ułomność sprzętu, nigdy nie powinna być powodem ułomności kadru. To oczywiście moje zdanie. W związku z powyższym kadry 2 i 3 uważam, że są tylko kiepskim efektem zabawy starociami i jako takie nie zasługują na publikację, jak większość prac młodych ludzi, które można w sieci spotkać :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 23.06.2008 09:44

Monte Christo napisał(a):czasem trudniej sie przyznac do wlasnego błędu, caly czas z tym walcze....

Obrazek
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone