Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Marusici Dom Kuzmanic

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013
Marusici Dom Kuzmanic

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 25.07.2014 11:03

Witam wybieramy ze znajomymi do Marušići. Noclegi mamy w apartamentach Kuzmanic. Może ktoś był i podzieli się z nami opiniami. O samym Marušići wiemy już co nieco z forum, natomiast o samych apartamentach niewiele informacji. Dzięki wielkie.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 05.08.2014 14:55

No nie wiem, czy nie za późno, ale może kolejni chętni coś skorzystają.
Gdybym miał napisać w krótkich żołnierskich słowach polecam/nie polecam, to zdecydowanie polecam, choć i ta róża ma swoje kolce. W Chorwacji, w różnych miejscach byłem 8 razy i to miejsce być może załapałoby się do pierwszej trójki.
Miejscowość:
cichutka, niewielka. Jeden sklep, jedna pizzeria i widoki.
Plaże:
ciche, najmniej zaludnione jak dotąd, malutkie zatoczki, przecudne skałki wystające z wody, do których można podpłynąć i pooglądać rybki. Łagodne zejścia, i z tego co pamiętam nie było za dużo jeżków. Nie spodziewajcie się na plażach budek z lodami czy innymi dobrami - nie ma. Swoją urodą nagradzają trud dotarcia do nich. Apartamenty w większości położone są wyyysoko nad plażami, a dojście do apartamentów prowadzi licznymi doprowadzonymi schodami. Niektóre niestety na samej górze kończą się zamkniętą furtką z napisem privat. Na dole nie ma ostrzeżenia. Do wyboru: przeskoczyć furtkę i przemknąć przez czyjeś podwórko, lub mozolny powrót.
Apartament:
Pokoje przestronne, dobrze wyposażone, czyste i zadbane. Balkony z ładnym widokiem na morze, mniej przestronne, ale od biedy można się w 2 rodziny pomieścić przy stole.
Kuchnia symboliczna -malutka, ale daliśmy radę.
Właścicielka przemiła i uczynna, nawet zrobiła synowi ciasto na urodziny, bo sobie zapamiętała przy odpisywaniu danych z paszportu, że będzie miał.
Z minusów po stronie miejscowości - ciężko znaleźć miejsce do pospacerowania np. wieczorem.
Po stronie apartamentu - musieliśmy się zmagać z mrówkami - chodziły pod apartamentem i w kuchni. Dojazd do apartamentu dosyć stromy. Moje auto, może nie potwór, ale też nie najsłabsze miało poważne problemy z ruszeniem z miejsca. Sprzęgło śmierdziało jeszcze ładnych kilka kilometrów po wyjechaniu na ulicę. Inną mniej niszczącą sprzęgło metodą wyjeżdżania było staczanie się na wstecznym za dom, tam była równoległa do jadranki i pozioma co ważne uliczka, na której można było wziąć rozpęd, ale też nie za duży, bo zakręt później wąski, ograniczony murkiem.
Piękny widok z balkonu też miał swoją cenę. Śmialiśmy się, że mamy 200 m do morza - 100 w pionie i 100 w poziomie - poważnie w linii prostej morze może było dalej, ale generalnie blisko, natomiast siedząc na tarasie z nawigacją w ręku można było odczytać wysokość 102 m.n.p.m. To jest ok. 30 pięter bez windy każdego dnia. Wierzcie mi, że jak się już raz w ciągu dnia poszło na plażę, to o drugim razie nie było mowy.
Życzę miłego pobytu - mimo wszystko pozytywów można się tam doszukać o wiele więcej niż negatywów. Co najważniejsze nie miałem odczucia, że jestem tam intruzem i najlepiej jakbym zapłacił, niczego nie dotykał, broń Boże nie włączał klimy i pojechał do domu - a i w takich apartamentach bywałem.
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 06.08.2014 12:04

Witam sąsiada. My jedziemy z Bielska B.
Dzięki wielkie za odpowiedz. Do wyjazdu jeszcze mamy trochę czasu. Apartament mamy ten z 2 sypialniami na piętrze. A co do schodów to trochę ruchu nam nie zaszkodzi ;-). Mam jeszcze pytanie skoro nie ma tam gdzie spacerować wieczorami to może byłeś na spacerze w Pisaku ponoć jest możliwość dojścia tam polną drogą?
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 07.08.2014 11:47

Hej sąsiady. Jak będę w najbliższym czasie w Bielsku, to zatrąbię :)
Jak na piętrze z 2 sypialniami, to chyba ten sam. To raczej nie jest apartament z 2 sypialniami tylko 2 osobne apartamenty ze wspólnym wejściem. Każdy ma pokój dzienny z łóżkiem i sypialnię z łożem małżeńskim, do tego łazienka, aneks kuchenny i balkon (jak na balkon, to duży, jak na taras, to mały).
Jak będziecie mieli wybór, to apartament po prawej jest odrobinę lepiej wyposażony (fajniejsza sypialnia, dużo większy telewizor - przynajmniej 2 lata temu).
Co do polnej drogi, jakoś się nie napatocyłem. Można ewentualnie podejść (wychodząc z domu) do góry, przejść Jadrankę i iść dalej do góry taką ścieżynką między drzewami. Po dojściu do drogi ładny kościółek, a jeszcze wyżej po lewej stronie są takie nietypowe dla Chorwacji slumsy kryte białym ciosanym kamieniem. Można się poczuć jak w Mostarze. Dużo oglądania nie ma, ale można sobie kilka ładnych fotek strzelić.
Macie street view jeszcze na Waszą chałpkę. Możecie się pokręcić, żeby sobie określić punkty charakterystyczne do zjazdu, chociaż właścicielka przesłała dosyć dokładny opis (że przystanek i takie tam).
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
joaska
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) joaska » 07.08.2014 12:17

Dzięki Ci Dobry Człowieku ;-). My jesteśmy z tych co lubią łazić więc damy rade. Serdecznie pozdrawiam.
brovar81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) brovar81 » 13.11.2014 11:34

Witam. Zdecydowanie polecam tę kwaterę. Spędziłem tam 10 cudnych dni na przełomie sierpnia i września. Mieszkaliśmy z żoną i dwojgiem dzieciaków w apartamencie 2. Sypialnia łazienka i pokój dzienny z ogromną zozkładaną kanapą. Widok z tarasu Mmmmmm. Do plaży 50 m w poziomie i 50m w pionie :D . Ale za to plaża bez tłumów. Apartamenty świeżo.po remoncie w 2013. Właścicielka Jasna i jej mąż bardzo uczciwi ludzie służący pomocą. Nam dali namiary na pediatrę bo dzieciak gorączki i wysypki. Poza tym znają odpowiednich ludzi którzy wytwarzają dla miejscowych oliwę winko czy prosiek. a wierzcie mi jest różnica. Jakieś 20 m od domu jest sklepik gdzie można.zakupić najpotrzebniejsze artykuły (pieczywo wędliny ser papierosy czy trunki).
Reasumując super miejsce i dla par i dla rodzin z.dziećmi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2015 19:58

Hej.
Wybieram się kolejny raz do cro i po Breli i Tucepi nie bardzo wiem gdzie.
Oferta Kuzmanic w Marušići wydaje się być ciekawa, lecz nie znalazłem nigdzie opisu plaży. Jadę z dziećmi 10 i 3 lata.
Czy na plaży znajdę jakieś zacienione miejsce ?
brovar81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) brovar81 » 23.03.2015 13:54

Do plaży w Marusici dochodzi się po bardzo stromych schodkach. Dla mnie i dzieciaków nie było z tym problemów. Plaża oczywiście z drobnych kamyczków, a na samej plaży jest taki ogroooomniasty głaz który daje dużo cienia. Niestety jest on najbardziej oblegany. Nad plażą są sosenki które dają cień, ale niestety nie da się pomiędzy nimi rozłożyć bo rosną na skarpie. Ogółem jest tam gdzie uciec do cienia. Ja polecam zakupić taki namiocik. wyciągasz go i rzucasz a on się sam rozkłada, złożenie zajmuje 20 sekund. Naprawde przydatna rzecz, szczególnie jak masz dzieciaki. Aha na plaży panuje względny ruch, zawsze znajdziesz sobie miejsce, nie jest tak jak np. w Baskiej Vodzie gdzie ludzie są poukładani jak śledzie w puszcze.

Pozdrawiam
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.11.2015 21:36

Brovar , możesz wrzucić jakąś fotkę z plaży, dojście do plaży, widok z apartamentu ...
Ile czasu Wam zajmowało zejście na plażę z dzieciakami ?

Na priv'a poproszę namiary.
brovar81
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) brovar81 » 17.11.2015 14:29

Info o apartamencie poszło na priva.

zejście do plaży to 5-6 minut może mniej.
Załączniki:
P1150453.JPG
Tak się zaczynają schodki. To jest przy domu.
P1150446.JPG
a potem w dół :) i plaża...
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.11.2015 23:37

Z tego ujęcia Obrazek wygląda jakby dom był na sporej wysokości.
Widoczki ładne :)
Plaża też niczego sobie
Obrazek

czlowiek_bigos napisał(a):...
Piękny widok z balkonu też miał swoją cenę. Śmialiśmy się, że mamy 200 m do morza - 100 w pionie i 100 w poziomie - poważnie w linii prostej morze może było dalej, ale generalnie blisko, natomiast siedząc na tarasie z nawigacją w ręku można było odczytać wysokość 102 m.n.p.m. To jest ok. 30 pięter bez windy każdego dnia. Wierzcie mi, że jak się już raz w ciągu dnia poszło na plażę, to o drugim razie nie było mowy....

To daje sporo do myślenia, tym bardziej jak jedzie się z dzieciakami które albo coś zapomną, albo muszą do ubikacji bo zapomniały :roll:

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Marusici Dom Kuzmanic
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone