Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska - pierwszy raz, parę pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gothic
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2014
Makarska - pierwszy raz, parę pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) gothic » 11.08.2014 20:55

Witam serdecznie,
ostatni raz w Chorwacji byłem za gówniarza jakieś 15 lat temu, teraz mając już swoją rodzinę postanowiłem zorganizować wyjazd.
15 lat temu byłem w Vodicach, miejscowość wtedy była przepiękna ale jakoś nie chce tam wracać.
Wybór padł na makarską (w sumie przez żone "no bo takie fajne stare miasto") no to ok, jedziemy na makarską.
Wyjazd planujemy 20tego o godzinie 20.00. Nawigacja wstępnie pokazuje mi 1221 km i czas jazdy 12,5 h. Mam zamiar łyknąć trasę na raz (z przerwami co jakieś 3 godziny i ewentualną drzemką pod jakimś tesco). Jadę przez słowacje, węgry i prosto w chorwacje. Winiety kupię na granicy słowackiej odrazu na ten kraj i Węgry.
pytanie czy to wszystko dobrze wyliczyłem:
auto spala w trasie do 5 litrów ON/100 km, zaokrąglając do 1300 km w jedną stronę wychodzi 2600 km w obie, więc teoretycznie 130 litrów styknie. 130 l po 5,5 daje nam 715 zł. Do tego doliczam winiety i bramki w Chorwacji także myślę że w 1200 zł się zamknę. Dobrze rozumuję?
Ok przypuśćmy że wszystko jest ok, temat o makarskiej przewałkowałem ale i tak wolę się spytać, czy na miejscu 21.08 znajdę wolny pokój? nie interesuje mnie jakiś mega luksus, 14 dni pobytu (13 nocy) i chciałbym się zamknąć w kwocie do 40 E za dobe(choć nie powiem ze im mniej tym lepiej) jedyny warunek to jakiś balkonik, i do plaży tak 10-15 min spacerkiem, no i żeby była lodówka i czajnik.

Na całe wakacje mam przeznaczone 6 tyś (2 osoby dorosłe i 8 msc córka). Od tej kwoty odejmijmy:
1200 zł droga
2200 zł noclegi ( policzyłem po 40 E)
zostaje 2600 zł na reszte atrakcji (w tym koniecznie chcemy zobaczyć Krke z tego co czytałem wstęp teraz 300 kun? za osobę) biarąc kurs kuny po 0,58 daje mi to 4482 kuny na 14 dni, co daje ~ 320 kun dziennie na dwie osoby. Śniadania mamy zamiar robić we własnym zakresie, liczmy że na obiady i kolacje zostanie nam 280 kun, czy jest to kwota wystarczająca? oczywiście jak znajdziemy nocleg za 30 E to kasy automatycznie jest więcej.
Jak na razie to chyba wszystkie moje pytania, trochę długo ale ze względu na mała córę muszę być przygotowany ile się tylko da ;)
dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 12.08.2014 07:02

Co do spalania to się nie wypowiem :wink:
Zdajesz sobie sprawę, że sama miejscowość Makarska jest droga? I jak dla mnie mocno zatłoczona. Częściowo miasto jest ładne i stare ale poza tym to miejscowość, która hałasem, tłokiem, ilością samochodów i turystów przypomina Władysławowo. Tu często przyjeżdża młodzież aby się wyszaleć. Nie lepiej próbować choćby w Tucepi? Długa promenada , można z wózkiem spacerować :wink: I tylko 5km od Makarskiej.
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 12.08.2014 13:44

Witaj.
My również jedziemy do Makarskiej, to ostateczny wybór, wcześniej planowałam Hvar, potem Baska Voda a teraz Makarska. Rok temu byliśmy w Primosten.
Przerabiałam temat tanich ofert w Makarskiej do 30 euro, takowych w sensownym miejscu w mieście nie znajdziesz, być może powyżej ul. Vukovarskiej i bardzo z dala od centrum. Średnia cena apartamentu to od 60 wzwyż w miejscu gdzie do plaży czy do centrum będziesz miał nie więcej niż 10-20 minut spacerem.
Jeśli chcesz mogę ci podać namiary na ofertę która będzie wolna od 19-tego a cena jakiej żąda we wrześniu właściciel to 40 euro za apartament, może nie będzie dużo drożej w terminie w jakim ty jedziesz.
Ta kwatera jest przy ul. Starevica. Jadalnia, aneks i gościnny w jednym pomieszczeniu, sypialnia małżeńska w drugim. Oczywiście jest łazienka i balkonik, posesja ogrodzona z parkingiem, grillem. Daje zniżki dla rodzin z małymi dziećmi. Ma dobre komentarze i jest moim skromnym zdaniem w doskonałym miejscy Makarskiej. Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Odnośnie zamknięcia się w 6 tyś. - będzie trudno ale chyba możliwe. My w zeszłym roku będąc 2 tygodnie w Primosten wydaliśmy ok 7 tys. rodzina 2+2. Diesel, wyjazd z Warszawy, przejazd przez Czechy, Austrię Słowenię, nocowanie w Brnie w drodze do i z Chorwacji. Apartament niedaleko ronda w Primostenie za 30 euro/doba, wrzesień. Gotowaliśmy sami, 2-3 razy poszliśmy do konoby, lody, pamiątki, trampolinki, wyjazd do Splitu, Szybenika, Trogiru i wodospadów Krka. Macie tę przewagę że macie jedno dziecko, w dodatku 8 miesięczne więc nie powinni wam za nie policzyć przy kwaterze i nie będzie was naciągać na lody i skakańce:) Generalnie jednak dużo dużo taniej we wrześniu.
Weźcie odpowiedni zapas pieluch, chusteczek, jedzenia dla dziecka, te rzeczy są w Chorwacji bardzo drogie! Paczka pieluch Pampers w zeszłym roku w Konzumie kosztowała nas prawie 90 kun. Jeśli masz pytania to pisz śmiało.
Dacie radę.

ps. 280 kun na dwa posiłki na dwie dorosłe osoby dziennie - w konobach słabo to widzę, przy samodzielnym kupowaniu produktów jak najbardziej.
gothic
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gothic » 12.08.2014 15:01

wielkie dzięki za porady, jeżeli to możliwe to prosiłbym o namiary na ten apartament na pw :)
jeszcze rozważam tucepi :)
Wrzesień odpada bo patrząc na prognozy zaczyna się "sztormowo" a ja jadę na typowy plażing smażing :)
zabieram ze sobą łóżeczko turystyczne i oferta chorwata który będzie chciał mnie skroić za 8 msc dziecko odpadnie w przedbiegach...
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 12.08.2014 15:13

Spędziłem w Makarskiej dwa lata temu cały dzień , trochę pozwiedzaliśmy i plażowaliśmy , fajnie było . Jednak nie wyobrażam sobie tam mieszkać , ten tłok jest powalający , te miasto to moloch i absolutnie na mój gust odpada . Jest według mnie wiele fajniejszych miejscowości , choćby pierwsza z brzegu , w miarę spokojna Brela albo bardziej imprezowa Baśka Voda .
gothic
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gothic » 12.08.2014 15:42

Zazanka a jak oceniasz primosten?
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 12.08.2014 16:08

Właśnie dzisiaj wróciłam z mężem z Makarskiej (9 noclegów przez biuro podróży). Jedno na pewno mogę powiedzieć, że jest tam teraz mega tłok, noclegi mieliśmy przy porcie i aby znaleźć rozsądne miejsce na plaży (nie ręcznik przy ręczniku) to trzeba dreptać z pół godziny promenadą, a to i tak nie gwarantuje sukcesu. Miasto faktycznie bardzo piękne i niezwykle malowniczo położone, ale ludzi przynajmniej teraz było strasznie dużo. Podobno (gdyż słyszałam od innych osób, które z nami były) w pobliskich mniejszych miejscowościach np. w Breli ścisk troszkę mniejszy.

Odnośnie cen obiadów i kolacji, to myślę, że jeśli nie jest się wymagającym to da radę dla 2 osób zjeść w knajpce 2 posiłki dziennie w cenie do 280 kun.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 12.08.2014 20:36

Makarska to tłumy- droga to przelotówka, na której zawsze jest korek. Na moich oczach w porcie samochód potrącił rowerzystę, który aby nie zostać zgniecionym przez błotnik skręcił na chodnik i przeleciał na głowę wprost pod moje nogi :? Niesamowity ścisk. Jeśli znajdziesz miejsce wyżej- powyżej drogi to powrót z plaży może być mało przyjemny, upał, tobołki i wspinaczka, światła :wink: No i drogo w knajpach, sklepach, kwaterach. Pojedź kawałek dalej a będzie przyjemnie.
Wszystko możesz ocenić na Google street. Pamiętaj, że np 300m od morza to zwykle 300m w dół i to ostro. A i nie zawsze oznacza to, że 300m do plaży :wink: W Cro to może być port a plaża hen...
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 12.08.2014 21:18

Gothic, ja jestem zakochana w Primostenie i polecam go wszystkim, klimatyczne miasto ze starówką i pięknymi plażami Mała i Duża Raduca. Starówka i plaże osiągalne krótkimi spacerkami. Miasto delikatnie się wznosi ale nie jest strome jak co niektóre na Riwierze. Wejście do wody na obu plażach łagodne, w miarę płytko do ok. 10 metrów. Jest plac zabaw przy samej plaży i deptaku. Miasto i do plażowania i do cieszenia oczu zabudową starych kamiennych domów i kamienic. Super jako baza wypadowa na linii Szybenik - Trogir i niedaleko do N.P. Krk. Dosyć drogie konoby. Co najmniej dwa Konzumy, stomatolog, lekarz, apteka. Wycieczki stateczkami organizowane z mariny przy ul. Porat. Klimatyczny The Legend Pub. Po mieście w sezonie można pojeździć wagonikami wycieczkowymi. Mój mąż narzekał że 2 tygodnie w Primostenie to za dużo, rzeczywiście miasto jest niewielkie ale klimatyczne i piękne.

Podepnę się i zapytam bywalców Makarskiej, czy druga połowa września to też duże tłumy?
RichardRobson
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) RichardRobson » 15.08.2014 14:13

Witam,

Chciałbym jechać również w ciemno do Makarski. 18-19/08 chciałbym wyjechać i poszukać czegoś w ciemno? Wyjazd na 7 do 9 dni w zależności od ceny za dobę.. Ogólnie interesuje mnie pokój z łazienką, łóżkiem dla pary, klimą dla 2 osób. Zamiar mam jechać autem.

To byłby mój pierwszy wyjazd także miło gdybyście coś poradzili.. :)

Ile wychodzi za autostrady w dwie strony? (Wyjeżdżać bd z Katowic).
Ile średnio liczyć kasy na cały wyjazd dla 2 osób (bez większych atrakcji)

Jak macie coś do polecenia to proszą i wysyłkę na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam!
auganov
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 04.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) auganov » 15.08.2014 15:00

Gothic - jeśli z żoną wymyśliłeś sobie Makarską, to nie oglądaj się na nic i na nikogo tylko tam jedź. Każdy lubi co innego i niekoniecznie mnogość ludzi każdego odstrasza. Makarska jest przepięknym miasteczkiem, jest cudownie położona i oferuje wszystko czego oczekuje urlopowicz. Jest faktem, że miasto jest tłoczne, lecz ja uwielbiam spacerować na portowym nabrzeżu i po starym mieście wśród innych turystów i takich jak ja jest wielu. Oprócz ciągnącej się kilka kilometrów głównej plaży na której bez trudu znajdziesz miejsce dla żony i dziecka i to w cieniu pinii rosnących przez całą jej długość (nie potrzeba żadnych parasoli), to masz jeszcze całe mnóstwo ślicznych, ustronnych, małych plażyczek usytuowanych jedna za druga na przestrzeni kilku kilometrów w kierunku Breli. Cenę przejazdu wyliczyłeś dość precyzyjnie, może cena ON będzie bardziej bliska kwocie 6 zł, pozostałe opłaty nie będą wyższe. Ze znalezieniem apartamentu w cenie ok. 40 euro/dobę nie powinieneś mieć żadnego problemu. Na wlocie do Makarskiej stoi wiele osób z tabliczkami "sobe" i "apartman" co oznacza "pokój" i "apartament", a kolejnym miejscem grupowania się miejscowych oferujących w ten sposób miejsca noclegowe jest okolica dworca autobusowego. Jeśli zdecydujesz się na pobyt w lokum położonym powyżej ul. Vukovarskiej (800-1200 m do plaży) masz szanse na apartament w cenie ok. 25 euro/dobę. Standardem jest, że każdy apartament wyposażony jest w kuchnię lub zaplecze kuchenne z kompletnym wyposażeniem. Nie słyszałem, żeby komukolwiek w Chorwacji policzono za pobyt niemowlaka. W mojej ocenie kwota, którą dysponujesz w zupełności powinna Wam wystarczyć na zaplanowany pobyt. W Makarskiej co wieczór masz jakieś atrakcje - najczęściej różnego rodzaju występy na rynku (Kaćićev Trg) i w okolicy portu. Pomyśl o dość ekstremalnym wjeździe samochodem na górę sv.Jure górującą nad Makarską, odwiedź Pałac Dioklecjana w Splicie, wodospady rzeki Krka k. Szibenika i Jeziora Plitvickie, popłyńcie stateczkiem wycieczkowym na wyspy Brać i Hvar i..... czasu nie starczy. Życzę udanych wakacji.
adi_tiger
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi_tiger » 15.08.2014 18:08

midian napisał(a):Odnośnie cen obiadów i kolacji, to myślę, że jeśli nie jest się wymagającym to da radę dla 2 osób zjeść w knajpce 2 posiłki dziennie w cenie do 280 kun.


hm... rok temu za obiad na 2 osoby płaciłem około 130-150 KUN. Jakiś filet z kurczaka z dodatkami itp + picie x 2. Czyli wychodziło około 70KUN na osobę. Stołowałem się najczęściej za targiem. Na tej promenadzie, koło plaży, gdzie była masa restauracji.

te 280 to troche sporo.
gothic
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gothic » 17.08.2014 08:38

auganov, właśnie o to mi chodziło, wielkie dzięki za odpowiedź tak jak i całej reszcie :)
jeszcze 3 dni .... ;)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 17.08.2014 08:49

Mi też Makarska się bardzo podoba :) jedziemy tam 2 raz :) i nie koniecznie musicie plażować w samym centrum :) na obrzeżach jest luźniej :)
patrycja060990
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrycja060990 » 18.08.2014 15:44

Czy orientuje się ktoś z Was czy w Makarskiej i/lub okolicach są centra handlowe z firmowymi sklepami? Jeśli wątek nie powinien się tu znaleźć poproszę o przekierowanie do poprawnego :) Sama go nie namierzyłam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Makarska - pierwszy raz, parę pytań
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone